• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret2462861
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Filistin Tarihinden Notlar
10/08/2017

 
            Filistin, Kudüs ve mescidi aksa, Filistinliler veya Arapların değil, tüm ümmetin ortak malıdır. Esasen sadece Filistin, Şam, Bağdat, Afganistan, Yemen ve Libya değil, tüm İslam diyarı tüm Müslümanların sorumluluğundadır. Ve tüm Müslümanlar, güç, imkân ve fırsatları ölçüsünde, İslam diyarındaki kan, gözyaşı, katliam ve talanlara karşı bir şeyler yapmakla mükelleftirler. Görevlerini ihmal etmeleri oranında da günahkârdırlar. Ancak bir asırdır kanayan yara Filistin, Kudüs ve Gazze bir başka mazlum… İşte Filistin davasına biraz dikkatimizi çekecek bazı notlar…

·                           Filistin Allah (cc) ın vahiy için seçtiği merkezlerdendir. Dolayısıyla orada birçok peygamberin hatıraları vardır. Böyle değerli bir yerin korunup gözetilmesi hakkını sadece Müslümanlar verebilir. Çünkü hiçbir peygamber arasında fark gözetmeksizin hepsine iman edip saygı gösterenler, sadece Müslümanlardır.

·                           Müslümanlar her yere olduğu gibi, Kudüs’e de sadece İslam’ı götürmek için gitmişlerdir. İşgal ve talan için değil. Ama diğer milletler tam tersine; işgal, katliam ve talan için gelmişlerdir. Tarih bunun şahidi olduğu gibi, şu an haçlı ve Siyonist ittifakının İslam diyarında uyguladıkları da buna net delillerdir.

·                        Başta Yahudiler olmak üzere, değişik renkte kâfirler, bizim mahalleden onlara kananlar, hep ihtilafları körüklemişlerdir. Etnik, dini, mezhebi, fikri hangi ihtilaf olursa olsun. Hatta yeterince ihtilaf yoksa bunu kendileri oluşturmuşlardır. İşte bizim ümmet olarak şu an ki halimiz… Sonra iftiraklar oluşturmak ve derken bu fitnelerle zaafa uğrattıkları milletleri, sömürmeye devam etmişlerdir. Özellikle Siyonizm’in temel ilkesi, “ferrik tesud / böl ve yönet” dir.

·                           Tarihin her döneminde başta Şia olmak üzere, düşmanla ittifaklar kuran hainler olagelmiştir. Günümüzde de bu net olarak görülmektedir. (Şia, tekfirci haricilik, sünnet düşmanı reformistler, paralel, kedicik babası ve baş bela gibi tarikatlar vb.)

·                           Tarih boyunca insanlık İslam’ın kardeşlik ve ümmet ruhundan uzaklaştıkça, hem dünyayı kendine zindan etmiş, hem de ahirette azaba müstahak olmuştur.

·                           Ümmet kendi arasında birlik oldukça yücelmiş, ihtilaf ve iftirak ettikçe ise zelil ve perişan olmuştur. Bu günkü zilletten kurtulmanın de tek çaresi yine birlik beraberliktir. Dolayısıyla ümmetin vahdeti için çalışmak farz, aksine bölünmek veya buna yönelik tavır ve çabalar ise haramdır.

·                           Öze değil de süs ve tezyinata önem vermek, hem israf yönüyle hem de gücü asıl gerekli yerlere harcamamak açısından bir cürüm olup, gazabı ilahiye sebep olabilir. Nitekim Osmanlının zayıflamaya başlaması, lüks ve şatafatlar sonrası başlamıştır. İslam tarihinin nice devreleri de bunun açık delilidir. Son yıllarda Allah (cc) ın imkân ve fırsatlar verdiği kimi kişi ve çevrelerin, lüks ve konfor düşkünlüğü, israf ve savurganlıkları, bu konuda tarihten yeterince ders almadığımızı gösteriyor.

·                           Hak hukuk, ahde vefa ve mertlik, sadece İslam’dadır. Kâfirler sadece güçten anlarlar. Güç Müslümanların elindeyken, onu adalet, barış ve esenlik için kullanır. Ama kâfirler, işgal, katliam, sömürü ve talan için kullanırlar.

·                           İmkân ve fırsatları ümmet lehine değerlendirmek, çok önemli bir siyasi taktiktir. Derler ya: “yiğit pir düşer, fırsat bir düşer.” Bu gün batılılar tüm fırsatları; kendi lehlerine ve ümmetin aleyhine değerlendirmektedirler. Ama İslam âlemi olarak bizim nice idarecilerimiz, biraz olsun bundan ders almamaktadırlar. Bir asırdan fazladır, nice fırsat ve imkânları çarçur ediyorlar. Krallar, emirler, başkanlar, sisiler vs.

·                           Batılılar batıllarında birleşmek için çalışırken, biz ise güneş gibi bir hakikate sahipken ve bu hakikat her hâlükârda bizi birliğe beraberliğe çağırırken, onların bizi bölmeye çalışma planlarını görmeyerek faka basmaya devam ediyoruz. Yaşadığımız bunca işgal, katliam, sömürü ve talanlar bile uyanmamıza yetmiyor. Nasıl derin bir gaflet uykusu Allah (cc) ım!

·                        Güçlü, güvende, huzurlu ve aziz olmak, kendimizden olan ümmetin parçalarıyla birleşmektir. Ne pahasına olursa olsun, ümmet birliğini sağlamaya çalışmaktır. Batılılara sırtımızı dayayarak kazanılan mevki, makam ve menfaatlerin hepsi geçicidir. Şu kısacak ömrümüzde batılıların, bizden de kendilerinden de onlarca insanı harcadıklarına şahit olduk. Onlar için sadece çıkar, menfaat ve dünyalık hazlar vardır. Onlar ancak istismar ettikleri zaman sizinle dost görünürler. Çıkar ve menfaatleri bittiği an bozuk para gibi harcayıverirler.

·                        Ümmetin güçlü ve özgür olması, sadece ümmet için değil, tüm insanlık için de elzemdir. Zira ümmet gücü adalet, barış, esenlik ve tüm insanlığın huzuru için kullanır. Ama ümmet ve insanlık düşmanları öyle mi?

·                        Sosyal, kültürel ve ruhi işgal, fiziki işgallerden çok daha etkin ve tehlikelidir. Yıkılan şehirleri ve ülkeleri yeniden imar edersiniz. Kaybettiğiniz tüm dünyalıkların yerine yenilerini koyarsınız. Kayıp gibi görünen insan gücü ise asla kayıp değildir aslında. Çünkü Allah (cc) yolunda şehit olmak en büyük makam ve her müminin hayalidir. Ama yıkılan iman ve fikirlerin imarı neredeyse imkânsızdır. Bedeni yaralanan yaralılarınızı tedavi edersiniz. Ama imanı, fikri, anlayış ve murueti yaralanan nesli tedavi çok zor, hatta belki de imkânsızdır.Selam… Dua…

  


377 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50997.5400
Euro8.85868.8941
Hava Durumu
Saat
Site Haritası