• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret2465872
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
HEM İFRAT HEM TEFRİT püsküllü bela
08/05/2014

Zaman zaman paylaştığım bir tespiti tekrar hatırlatayım. Gerek yerel gerek küresel bazda olsun, derin güçler sürekli ifrat ve tefrit gruplarını kullanırlar. Kullanılan, taşeronluk yapanlar farkında olsun veya olmasın fark etmez. Gerçi genelde işin hamallığını yapan iyiniyetli ve saf insanlar zaten farkında olmazlar. Ancak işin tepesinde bulunan ihanet çeteleri genelde hıyaneti bile bile kasten ve planlı bir şekilde yaparlar.

Tefrit gruplarını, suya sabuna dokunmayan, inek gibi sağılmaya, koyun gibi güdülmeye müsait uysal vatandaş yetiştirmede kullanırlar. Nitekim birçok tefrit grubu, meşrebi, tarikatı, vs. oluşumlar, bunu uzun yıllardır yapmaya devam ediyorlar. Pensilvanya grubu da normalde bu kategoriye dâhildir. Ancak küresel patronları onlara infaz emri verdiklerinden olsa gerektirki, fikirde tefritteyken, eylemde ifrata evriliverdiler.

Bu açıdan bakıldığında pansilvanya örgütünde hem ifrat hem de tefrit bariz bir şekilde birleşmiş durumdadır. Başka birçok zararlı oluşumlarda da bu çelişkili durum kısmen olabilmektedir. Ancak bu karar göze batıra batıra çelişkili davranmalar çok enteresan.

İfrat gruplarını ise, ümmet içinde tefrika çıkarma, kafa karıştırma, zihinleri bulandırma, gündem saptırma, provokasyonlar yapma, anarşi ve tedhişle ortalığa korku salma, vahşice terör eylemleriyle İslam’ı dünya kamuoyunda kapkara gösterme vb. birçok sinsi ve kalleş planlarda kullanırlar. Bu işin taşeronluğunu alan çetenin idari kadroları olurlar genelde. Rant devşirir, ikbal edinir, işin kaymağını yerler. Bu sinsi planlar bazen asırlar sürer de alt tabakadaki alttaki garibanların ruhu bile duymaz.

Bu garibanlara ömrünü İslam’a adamış nice şahsiyetler, “mürted” “baği” “provokatör” “ajan” vb. suçlamalarla hedef gösterilir bunlar rahatlıkla infaz ederler. Maalesef bu kapkara tabloyu çok değişik yönleriyle İslam diyarının birçok yerlerinde görmekteyiz. Kaşla göz arasında kurulan “halk mahkemelerinde” insanların sisinin hâkimlerinden daha süratli bir şekilde hem mahkûm edilişleri, hem de hemen oracıkta infaz edilmeleri…

Afrika’nın değişik yerlerinde kız çocuklarının kaçırılması, cariye olarak pazarda satılacaklarının dünya kamuoyuna ilan edilmesi… Ve daha nice vahşetler… Büyük ihtimalle İslam diyarını işgal eden emperyalist kâfirler, batıda “İslam’a fobi” fikrinin üreticileri ve bu ifratçı gruplar aynı karanlık noktadan yönetilmektedirler.

Şimdi işbu selefilik adını haksız olarak kullanıp kirleten telefiye/tekfirci grupları çok daha bariz bir çelişki içindedirler. Hem ifrat hem tefrit çelişkisi… Bilindiği üzere bunlar kendi aralarında onlarca irili ufaklı gruplara ayrılmış durumdadırlar. Ancak genelde iki ana isimle ayrışıyorlar. Cihadiye ve ilmiye

İlmiye, daha fazla Suud diktatoryasını meşru İslam otoritesi gibi kabul eden, daha çok giyim, kuşam (elbise paçalarının boyu gibi) ve bir nevi sofilik amellerini ön plana çıkarıyorlar. Siyasetten uzak durma prensipleri, mısırda iflas etmiş, hem de Müslümanların tam karşı cephesi olan sisi cephesinde yer almışlardır. Tabi bu cephe dolaylı olarak ABD, İsrail vd. İslam düşmanlarının da cephesidir.

Cihadiyeyse, Elkaide, İŞID, Eş-şebab vb. ifratın zirvesindeki gruplardır. Bunlar bir taraftan Afganistan vb. yerlerde İslam düşmanlarına karşı kahramanca savaşırken, diğer taraftan Suriye’de Müslümanlara karşı açık bir ihanet örneği ve savaş vermektedirler. Bu cephe daha enteresan, burada zıt kutuplar birbirine giriyor. Şia’yla Suud krallığı, ABD yle Rusya ve diğerleri. Yani kimin eli, kimin cebinde belirsiz… At iziyle it izi karışmış…

Ama “telefiye”deki bu iki cenahın da ortak özellikleri, kendilerinden başkalarını kâfir görmeleri. Cemaati İslamiye, Hamas, ihvan gibi, ümmetin dertleriyle dertlenen ehlisünnet çizgisindeki hareketleri özellikle tekfir ediyorlar. Tabi böylesi sağlam Müslümanları tekfir edince, Türkiye’deki grup, cemaat ve cemiyetleri tekfir etmek çok basit kalıyor.

Bu yapılanmada ifrat ve tefritin garip bir şekilde mezc olması ciddi bir sorundur elbette. Dolayısıyla dünya derin güçleri tarafından her iki yönlü ya da çok yönlü kullanılabiliyorlar. Bu da son zamanlarda islam diyarında devam eden nice kirli oyunların ifşasıyla daha net görülüyor. Özellikle mısır darbesinde dünya derin güçleriyle paralel hareket etmeleri ve Suriye’deki tutumları…

Ancak bunları ümmet için asıl büyük bir tehlike haline getiren durum, tekfir hastalığı… bu hastalık çok çetin bir hastalık ve ne yazık ki tedavisi de yok. Çünkü kendilerince okkalı delilleri de var. Dolayısıyla onlar için ümmet potansiyel düşmana dönüşüyor. Öyle ki, “Mürtedlerin cezalandırılmaları, kâfirlerinkinden önceliklidir.” Teziyle Suriye’de Beşşar ve nizamına karşı değil de Müslümanlara karşı savaşmaktadırlar. Allah (cc) tüm tefrika tohumlarından ümmeti temizlesin. Amin!

                Tabi ifrat ve tefrit grupları içinde yer alan, saf ve halis Müslümanlar elbette müstesnadır. Her iki tarafta da azımsanmayacak kadar, iyi niyetli fedakâr ve cefakar Müslüman ve mücahitlerin varlığını göz ardı ediyor değiliz. Selam ve dua…1834 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.61987.6503
Euro8.94908.9849
Hava Durumu
Saat
Site Haritası