• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

20/03/2019

Hacı Çetin

  Eczanesi

Perşembe

21/03/2019

Sobay

 Eczanesi

Cuma

22/03/2019

Aydın

Eczanesi

Cumartesi

23/03/2019

Med-Hançer 

Eczanesi

Pazar

24/03/2019

Huzur-Ektiren 

  Eczanesi

Pazartesi

25/03/2019

Yeni Fırat

 Eczanesi

Salı

26/03/2019

Med 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam350
Toplam Ziyaret2179622
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Mazlumun ahı indirir şahı
17/01/2014

Son günlerde içerden ve dışardan ümmetin mazlumlarına yönelik derin ve kapsamlı bir kuşatmayı endişe ve ibretle izliyoruz. Bunu da yıllardır mazlumlara kol kanat germekte yıldızlaşan İHH vb hayır kurumları üzerinden yapıyorlar. Bu hayır kurumlarını kendilerince küresel terör! Örgütü olarak gördükleri, El kaide vb. bir kısmı hatalı da olsa işgal edilmiş olan kendi vatanlarının azadı için çırpınan cefakârMüslümanlarla ilişkilendirerek karalamaya çalışmaktadırlar. Karalama ne ki bu hayır kurumlarını terör destekçisi ve dolayısıyla terörist ilan ediyorlar.

Devlet içindeki çeteleri vasıtasıyla hemen ilk günden anında mahkûm ediyorlar. “beraeti zimmet” “masumiyet karinesi” falan, mazlumlar ve mazlumlara destek olanlar için işlemiyor. Vurun abalıya vaziyetleri… Benzeri saldırı ve karalama kampanyaları, ülkenin can damarı konumundaki birçok kamu ve özel teşebbüsüne karşı da devam ediyor. Tek kelimeyle hıyanet… Dershane ve yolsuzluklar mı? Sadece sos… hıyaneti kamufle… “Mesele sadece ağaç değil, hala anlamadın mı?”formatı aynen devam…

Hoca efendi, meşhur Nuriye Akman röportajında: “Dünyada en nefret ettiğim insan, Bin Laden’dir” “İslam’ın dırahşan çehresine karartan” vb. şiir gibi karalamalarda bulunmuştu. Bunu kimin hesabına, neden ve nasıl yapıyordu? Bu olası operasyonlara hazırlıkla ilgili ta o zamanlardan başlayan bir talimat mıydı? Bu vb. nice sorular hep cevapsız kaldı ve hala da cevapsız.

Şimdi onlarca ülkede, kıtalar ötesinde yüz binlerce yetim, aç, fakir, mazlum, hasta vs mağdura insani yardımlar ulaştırmaya çalışan STK ları,güya teröristlere destek olmakla suçlamak da o günlerden alınan talimatlar gereğimidir. Hoşgörü ve ılımlı İslam’ın müceddidinden başka benzeri talimatlar var mıdır? Dünya derin devleti ve İsrail’in hedefe koyduğu başka İslami kuruluşlara karşı da benzeri operasyonlar olacak mı?

Hadi biraz daha açalım, Allah (cc) muhafaza şayet bu operasyonlarından zaferle! Çıkarlarsa diğer İslami kurum ve kuruluşlara karşı tutumları ne olur. Işid’in diğer Müslümanları tasfiye girişimleri gibi, gülen örgütü de kendisi dışında kalan ve özellikle de Yahudi ve haçlılara olumsuz bakan diğer Müslüman grup ve cemaatleri tasfiye operasyonlarına girişir mi?

On yıldır kendilerine kol kanat geren bir iktidara karşı bu operasyonları reva gören bir örgüt, diğer hasım gördüğü grup ve cemaatlere karşı ne yapmaz ki… Hele bu kavgalarında iktidarın yanında açıkça yer alanlara karşı ne tür operasyonlar yaparlar. Bereket versin ki şimdilik başarılı olma ihtimalleri görünmüyor. Ama her zaman her şey olabilir. Ne de olsa talimat büyük yerden ve derinlerden.

Aynı kalleş ve hain plan, Erdoğan ve hükümeti için de işletilmeye devam ediyor. Yapabilseler Erdoğan’ın görüntülerini şu meşhur kelime-i tevhid önünde kelle kopararak infaz eden görüntülere de montajlamaktan çekinmezler. Veya Suriye’dekullanılan kimyasal silahların Erdoğan tarafından Suriye’deki bölücü, Küresel teröristlere verilerek masum(!) Beşşar rejimini karalamak için kendi haklarına karşı kullanılmıştır. Gibi asparagas haberlere de imza atabilirler. Ama böyle mübalağalı bir girişimin kendilerini rezil edeceğini biliyorlar. Çünkü kelle koltukta kendilerini destekleyen kadar, onların hile, iftira ve oyunlarını deşifre eden medya da var bereket…

Hâlbuki yardıma aracılık etme konusunu en iyi gülen örgütü bilmesi gerekir. Zira gülen örgütü tek başına İslami camianın infak, zekât, bağış vb. yardımlarının dörtte üçünü kontrol etmektedir. Geri kalan çeyreğiyse tüm İslami grup ve cemaatler paylaşmaktadır.

                Herhangi bir İslami kuruluş, “Kimse Yokmu” derneğine karşılık böyle linç operasyonları başlatsa, gülen örgütü nasıl davranır? İsraillin çıkarlarına aykırı davranışları olan İslami kuruluşlara böylesi operasyonları vicdanları nasıl kaldırıyor? Doğrusu anlayamıyorum.

                Sonuç olarak bir taraftan garip gurabaya kol kanat geren bu iktidar ve uluslararası çapta ümmetin mazlumlarının yaralarını sarmaya çalışan İHH vb.İslami kurum ve kuruluşları karalama kampanyaları gadabı ilahiyi celbeder. Allah (cc) ın intikamı şiddetlidir. Bu operasyonları yapanlar, geçici olarak bir takım mevziler kazansalar da bu onlara kalmaz. Şu sözler boşuna söylenmemiştir. “ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHETE” “MAZLUMUN AHI İNDİRİR ŞAHI”

Allah (cc) şöyle buyurur: “Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez.” (Hud 11/113)Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.(İbrahim 14/42) Resulullah (sav) ın onlarca hadisinden sadece bir tanesi: “mazlumun duasından korkun, çünkü onunla Rabbi arasında perde yoktur.”Paylaş | | Yorum Yaz
1899 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte - 08/08/2018
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte
Kur ’ansız Olmaz - 28/07/2018
Kur ’ansız Olmaz
Batı Örnek Olamaz - 11/07/2018
Batı Örnek Olamaz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.46625.4881
Euro6.20386.2287
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası