• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam115
Toplam Ziyaret2465877
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Tam Siper Kulluğa Devam
19/07/2015

Önce bir anı... Kıbrıs gazisi ve şu an emekli imam olan değerli ağabeyim ve dava kardeşim Süleyman Ata anlatıyor. Rum birlikleriyle karşılıklı siperlerdeydik. Siperler arası mesafe 300-500 m. Komutanlar gece karanlığında ateş yakmama, çakmak çakmama, sigara içmeme konusunda sık sık uyarıyorlar. Ancak genç ve tecrübesiz erler içinde işin vehametini kavramayanlar var… Gece karanlığında, yanı başımdaki arkadaşım, siper içinde oturur vaziyet sigarasını yaktıktan sonra ayağa kalktı, sigaradan derin bir nefes çekmişti ki, bir atışlık silah sesinden sonra yere yığılı verdi. Düşman siperde hazır nişancılardan biri, parlayan sigaraya nişan alıp atınca, arkadaşımızın, tam alnının çatına denk gelmişti. Oracıkta şehit oldu.

Evet, düşmanın atış menzilinde siperden çıkmak, ölümle eşdeğerdedir. İşin şakası yok… Ramazan boyunca zincire vurulan şeytanlar imtihan gereği, zincirden kurtulacak ve ramazanda kaybettiklerini yeniden kazanmak için çok daha yoğun mesai yapacaklar. Kılıfından çıkarılan, raflardan indirilen Kuranların, tekrar kapatılıp kaldırılması için bizi ikna etmeye çalışacaklar. Mümkünse bir sonraki ramazana kadar da açılmaması için mücadele edecekler. Camiye namaza gitmek istediğimizde yollarımıza çıkacak engellemeye çalışacaklar. Hayır, hasenatımızı engellemeye çalışacaklardır.

Namaza yeni başlayanları yenden terk etmeye zorlayacaklar. Dolayısıyla biz davetçiler sadece kendimiz ve ehlu ayalimiz değil, komşu, akraba arkadaş kısaca çevremizde elimiz yeten sesimiz ulaşan herkesten de sorumluyuz. Onların şeytan ordularına karşı savuma mekanizmaları biraz daha zayıf olur. Onlarla ilgi ve alakamızı devam ettirmeli, derse sohbete, camiye cemaate, Kuran okumaya davet etmeliyiz. Çünkü bizleri şeytan ordularından koruyacak yegâne siper kulluk kalesidir.

Taat ibadetimize ne kadar daha sıkı sarılır, ne karar daha Kuran’a İslam’a hizmete yoğunlaşırsak o kadar daha çok korunmuş oluruz. Allah cc şöyle buyurur: “Ey iman edenler! Hep birden barışa girin. Sakın şeytanın peşinden gitmeyin. Çünkü o, apaçık düşmanınızdır.” (Bakara-2/208)

“Öyle ise andolsun ki, beni azdırmana karşılık ben de onları saptırmak için her halde Senin doğru yoluna oturacağım. Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!” (Araf- 7/16-17)

Resulullah (sav) şeytanın insanın kanına karışacak kadar sinsi olduğunu ifadeyle bizi uyarır. Bu gün böylesi hadisleri şöyle de anlayabiliriz. “şeytan, TV kanallarınıza, internet kablolarınıza, telefon hattınıza karışacak kadar sinsidir. Kısaca şeytanın aldatma yolları da, aldatma vasıtaları da gayet çoktur. Ama hamdolsun ki, ondan korunmak için de korunmak bir o kadar kolay. Şeytanlara karşı kullanacağımız silahlar, bombalar, roketler iki dudağımızın arasında… Sadece biraz gayret ve emek yeterlidir. Masraf ve külfet yok…

Sonuç itibarıyla ramazandan sonra zincirden kurtulan şeytanlara karşı daha çok korunmaya muhtacız. Şeytanlar artı mesaideyken, ibadetleri rölantiye almak, atış menzilindeyken siperi terk etmekten çok daha tehlikelidir. Kaldı ki düşman mermileri, zaten fani olan bu dünyamızı tehdit etmektedir. Ama şeytanın silahları, imanımızı, salih amellerimizi hedeflemekte ve ebedi olan ahiretimizi tehdit etmektedir.

Şu hikmetli sözleri unutmayalım. “Şeytan ordularından korunmanın yegâne yolu, Rahmanın ordusunda kadrolu asker olmaktır.” “Kulluk ve ibadet, enerji istasyonumuzdur, yeterince ve zamanında enerji almazsan yolda kalır, menzilimize ulaşamayız.” “Tehlike artınca siperler tahkim edilir. Ramazan sonrası zincirden kurtulan Şeytanların tehlikesi kat kat artmışken tedbiri gevşetmek, büyük bir tezattır.” “zincire vurulan köpekler daha azgın olur. Dolayısıyla ramazan sonrası şeytanların tehlikesi çok daha ciddidir. İman kalesine sığınmaya devam edelim, kulluk siperlerini tahkim edelim.” Selam… Dua…

 1169 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.61987.6503
Euro8.94908.9849
Hava Durumu
Saat
Site Haritası