• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam152
Toplam Ziyaret2466967
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Gülen cemaatine samimi bir çağrı
15/08/2013

         Gülen cemaatinin ayağına tarihi bir fırsat gelmiş bulunuyor. Bilindiği üzere gülen cemaati geçmişte kendi ayağına kurşun niteliğinde davranış ve beyanatlarda bulundu. Öyleki İslamî kamuoyunda meşruiyeti tartışılır oldu. Bu tartışmalar halen de devam etmektedir. Hatırlayalım:

1.                      Hoca efendi Mavi Marmara gibi ümmetin yüzakı bir yolculuk için “Otoriteden (gasıp Siyonistlerden) izin alınmalıydı” açıklamasını yaptı.

2.                   Müslümanlar siyaseten tarihi bir döneçteyken ve gülen hareketinin tavrı tartışılıyorken, seçimden bir gün önce zaman gazetesinin arka tam sayfasına verdiği bir beyanatla “dostum Cebrail gökten inip bir parti kursa, ona dahi oy vermem” demek suretiyle, kendi saliklerini İslam’a şaşı bakan diğer partilere yönlendirmişti.

3.                   Yine aynı bir tarihi dönemeçte ve Refah partisinin kapatma davasında sona yaklaşılmışken yine bir seçin arifesinde okyanus ötesinden şu minvalde bir açıklama yapmıştı. “bence siyasal İslamcıların oyu % 11-11.5civarındadır. Refah partisi davası sürüncemede bırakılıp, böylece seçime gidilirse baraj altında kalması sağlana bilinir.” Böylece Müslümanların değilde derin güçlerin safında yer almıştı.

4.                      Dinli dinsiz birçok sanatçı! Futbolcu, Siyasetçi, papaz, haham vs kişilerle görüşüp gayet samimi pozlar verdikten, onlarla değişik iftar sofralarında bir araya geldikten sonralardı... Rahmetli Erbakan’ın birçok kanaat önderini davet ettiği meşhur toplantıya sadece kendisi katılmamıştı… TRT spikerinin, “tüm siyasi liderlerle görüştüğünüz halde, neden Erbakan’la görüşmediniz?” sorusuna; “Erbakan’la benim ruhlarımız ‘KaluBela’da ünsiyet sağlamamış” türünden bir cevapla duş etkisi yapmıştı. Hâlbuki aynı soruya, ondan daha önce rahmetli Erbakan “yok canım hoca efendiyle aramızda hiçbir sorun yok. Rahatsızlığı sebebiyle katılamadılar” mealinde gayet dostane bir cevap vermişti.

5.                   28 Şubat süreci mukaddes değerleri buldozer gibi çiğnerken ve başörtüsü ölüm kalım dönemecindeyken, “Başörtüsü füruattır!” “Başörtüsüİslam’ın temel meselelerinden değildir” şeklinde tarihi iki gafına daha imza atmıştı. Sonra gülen hareketine mensup başörtülü öğrenciler, talimatla direnişten vazgeçince de inananların başörtüsü kalesi kökten yıkılmıştı zaten…

6.       1. Körfez savaşında Saddam’ın İsrail’e fırlattığı birkaç sükût füzesi için hıçkırıklar eşliğinde şu demeci vermişti. ”Telaviv’e her bir füze düştüğünde, oradaki masum yavruların çığlıklarını duyar gibi oluyorum.”Yahudi çocukları için bu açılamayı yaparken, aynı anda ABDve müttefiklerinin B52 bombardıman uçaklarıvs. ölüm makinalarıyla şehit olan milyonlarca, Iraklı, Afganistanlı, Filistinli, Suriyeli, mazlum çocuklar vd. şehitler için, ne o zaman, ne de bu zaman, herhangi bir açıklama yapmamıştı...

7.       “Dünyada en nefret ettiğim insan, Bin Laden’dir.” Gibi iman edenleri hayal kırıklığına uğratan bir açıklama yaptı. Ancak bir asra yakındır, İslam âleminde her türlü işgal, soykırım katliam ve sömürü cürümlerini işleyen ABDvs. batılılara karşı herhangi bir açıklama yapmadı.

8.       “İsraillilerin barış için çabaladıklarını, ancak bu savaştan rant sağlayan silah tüccarı Filistinlilerin bunu engellediklerini.” Beyanla, gasıp ve barbar Yahudileri barışçı, mazlum, işgal edilmiş topraklarını ve ümmetin ilk kıblesi olan Mescidi Aksa’yı canları pahasına savunan Filistinlileriyse adeta terörist ilan etmişti.

            Bunun dışın da nice iman eden sineleri yaralayan tavır ve açılamaları olmuştur. Yine gülen cemaatine mensup, kurum, kuruluş veya yazarlarından da benzeri nice tavırlar ve açıklamalar sadır olmuştu. Tüm bunlar Allah (cc) ın katında kayıtlı ve ilgililerce bilinmektedir.

Ancak işte şu anda İslam ümmetini esaretten, işgalden, sömürüden, katliamlardan kurtaracak olan tarihi bir dönemeçteyiz. Ümmetin baharı ve bu baharın kilit noktası olan ve 40 günden fazla zamandır, tüm hile, komplo, karartma, iftira ve katliamlara rağmen devam eden milyonluk Mısır gösterileri başarıya ulaşırsa dünyadaki adaletsizliğe büyük bir darbe vurulacaktır.

            Gün bu gün… Safları netleştirme günü… Bir damla suyla da olsa İbrahim tarafında saf tutma günü…Gülen cemaati, vd. sesi soluğu çıkmayan hatırı sayılır tarikat ve cemiyetlerin, firavunların değil, Musaların, Nemrutların değil, İbrahimlerin, zalimlerin değil mazlumların saflarında olduklarını,ümmet ce dünya kamuoyuna deklare etmelerinin tam zamanı… Eğer bunu yaparlarsa geçmişteki hata ve cürümlerinin telafisi için büyük bir adım atmış olurlar. Ümmet kan ağlarken konuşması gerekenlere bu suskunluk yakışmıyor…Zaten İspanya medeniyetler ittifakını sonlandırdı. Gülen cemaati de muhataplarına eğer diyalogda samimiyseniz önce İslam ümmeti üzerindeki oyunlarınızı sonlandırın. Aksi halde biz de diylog’dan çekiliyoruz demelidirler

            Selam olsun direnişçilere, Adeviyye, Nahda yiğitlerine, ümmet baharının şehitleri ve tüm İslam şehitlerine…

Not: 1. Bu gün 15.08.13 Perşembe günü saat 11.45 te Gaziantep kırkayak parkında ailece kıyama duruyoruz. Mazlum mısırlı kardeşlerimizin yanında, İbrahim’in, Musa’nın tarafında saf tutuyoruz. Sizler de bulunduğunuz her bölgede Rahman’ın safında yer alın. Çevrenizi duyarlı olmaya ve safları sıklaştırmaya davet edin. 2. Nemrutların safında yer alan devletlerin; idarecileri ve tüm kurum ve kuruluşlarını, bildiğiniz tüm dillerde mesaj yağmuruna tutunuz. Yakında onlar dünyanın kaç köşe olduğunu görecekler. Yılmak yok, gevşeklik yok, karamsarlık yok, ümitsizlik asla… Nasrunminellahi ve fethunkarib ve beşşirilmü’minin… mozkilinc@hotmail.com2248 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.61987.6503
Euro8.94908.9849
Hava Durumu
Saat
Site Haritası