• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret2465879
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Cunta şakşakçıları! Siz kimden yanasınız?
04/07/2013

         Ümmet baharının lokomotifinin önü, sonunda kesildi. Asrın kıyamına şaşı bakanlar, kına yakasınlar gari. ABD, Avrupa, Rusya, Çin, Şiiyönetimler ve ümmetin irili ufaklı parçalarına bir asırdır çöreklenen melik ve krallar, kısaca tüm ümmet düşmanı emperyalistler ve müstekbirlerin ümmetin baharına karşı olmalarına şaşmamıştım doğrusu. Ancak bizim mahalleden görünüp, ümmetin kıyamına karşı çıkan birtakım özel ve tüzel kişilikleri hala anlayabilmiş değilim.

         Bu çevrelerin ümmetin baharına karşı çıkmalarının temel nedenlerinden biri, ümmet baharını ABD, İsrail vb odakların planı olarak görmeleriydi. Bu iddialarla ümmet baharını kendilerince lekelemeye çalışıp durdular. Bu iddialarını ispat için akla hayale gelmedik senaryolar ürettiler. Peki, şimdi ne oldu. ABD kendi planı! olan mısır kıyamını, yine kendi desteklediği askeri cuntayla bertaraf mı etti? Yoksa ümmet baharının halis muhlis bir ümmet kıyamı olduğunu mu tescilledi?

         Aklıselim her kes, ikinci şıkkın doğru olduğunu elbette bilmektedir. Ancak büyük kitlelerin zihinlerini bulandıran bir takım küçük insanlar, yine ipe sapa gelmez komplo teorileriyle ümmet kıyamını mahkûm edeceklerdir. Özellikle şia dolmuşuna binenler olmak üzere bu çevreler, şimdi kamuoyundan özür dileyip doğru olan tarafta, mazlumun yanında ve zalimlerin karşısında duracaklar? Yoksa ümmete hıyanet pozisyonlarına devam mı edecekler? Bunu bekleyip göreceğiz.

         Tek millet olan küfür, ilk anda bu kıyamın sıradan halk kalabalıkları tarafından gerçekleştiğini veya ağırlığın böyle olduğunu düşünüyorlardı. Tabi bu durumda onlarla irtibata geçmek ve eski sömürü çarklarını devam ettirmek zor değildi. Nede olsa onların asırlardır orada yerleşmiş; gizli, aşikâr, derin, sığ güçleri vardı. İçerden de istedikleri zaman, istedikleri kadar devşirme bulabiliyorlardı.

         Ancak ne zaman ki asrın kıyamının motor gücünün İslam ümmetinin evlatları ve özellikle de ihvanı müslimîn’in yiğit erlerinin olduklarını gördüklerinde işin rengi değişti. Bunu öğrenir öğrenmez içeride ve dışarıda ne kadar güçleri varsa hepsini harekete geçirdiler. Emperyalistlerin satılmışları olan despot bakiyeleri de zaten efendilerinden işaret bekliyorlardı. İşaret gelir gelmez de harekete geçtiler. Yıllardır batıyla işbirliği içinde ümmetin servetlerinden sömürerek çalarak talan ettikleri milyar dolarlarını, ton ton altınlarını, bilmem ne bankalarındaki gizli hesaplarını korumak ve eski saltanatlarını devam ettirmek için bir ümit yine batılı efendilerinin emirlerine ram oldular. Zaten başka da şansları veya çıkış yolları yoktu!

         Daha önce bahsettiğimiz gibi, ümmetin kıyamına karşı çırpınışlar şimdi daha net anlaşılmıştır. Çünkü bu, onlar için bir nevi ölüm kalım savaşı gibi bir şey… Bunlar; doğulusu batılısıyla tek millet olan küfür cephesi… Batının valileri gibi çalışan diktatör düzenler… Başta İran, Irak, Suriye ve Lübnan Hizbullah’ı olmak üzere, tüm Şii fırkalardır. Ancak bizim mahalleden olup, yıllardır; “İslami bir kıyam” özleminden bahsedenlerin, “ümmet kıyamı” yerine, karşı cephede saf tutmaları anlaşılır değil…

         Şia zaten yıllardır genç nesle;“Sünni geleneğin hantal teslimiyetçi olduğunu ve dolayısıyla inkılap yapamayacağı, şii geleneğin ise inkılapçı olduğunu, o halde İslam ümmeti yıllardır mustarip olduğu zulüm, işgal ve sömürülerden kurtulmak için Şii olmalı demektedirler.

         Hâlbuki dört mezhebin fıkıh kitaplarına bakarsanız, “KitabulCihad” diye müstakil bir bahis görürsünüz. Burada cihadın fazileti ve fıkhi detaylarını açık ve net olarak görürsünüz. Mutlak manada cihadın farzulkifaye olduğunu… Herhangi bir İslam toprağının işgali durumunda cihadın farzulaynolduğunu… Bu durumda evladın anne babasından, kadının kocasından, talebenin hocasından izin almadan cihada çıkması gerektiğivb nice hükümler… Kim demiş ki Sünni fıkıh inkilapçı değil!..inkılabı, fıkıh kitapları değil, yumuşak koltuklarından ahkam kesenler de değil, o kitaplarla amel edenler yaparlar. Bu da bu gün olmasa da yarın elbet olacaktır.

         Şimdi ümmetin baharı konusunda kafalarda soru işaretleri oluşturmaya çalışanları yeniden uyarıyoruz. Ayıptır… Yazıktır… Bir asra yakındır ümmet baharının güllerini, çınarlarını; kanları, gözyaşları ve alın terleriyle sulayan ümmetin yiğit evlatlarına hakaret ediyorsunuz. Sayısını ancak Allah (cc) ın bilebileceği yüz binlerce şühedanın aziz ruhlarına azap ediyorsunuz. İhsanınız yok, bari gölge etmeyin. Burada sıcak yataklarımızda, yumuşak koltuklarımızda ahkâm kesmek yakışmıyor. Asıl bu mübarek kıyamı karaladıkça siz ABD ve batı planlarının değirmenine su taşıyorsunuz.Sübhaneke… Bihamdike… Vesteğfiruke… mozkilinc@hotmail.com

 

 2121 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.61987.6503
Euro8.94908.9849
Hava Durumu
Saat
Site Haritası