• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

13/03/2019

Karacadağ

  Eczanesi

Perşembe

14/03/2019

Gülşen

 Eczanesi

Cuma

15/03/2019

Baran

Eczanesi

Cumartesi

16/03/2019

Hacıçetin-Coşkun 

Eczanesi

Pazar

17/03/2019

Sefa-Karacadağ 

  Eczanesi

Pazartesi

18/03/2019

Avu

 Eczanesi

Salı

19/03/2019

Coşkun 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam125
Toplam Ziyaret2178267
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
NEDEN Mİ EVET
13/04/2017

         Önce farklı bir şekilde başa bir not iliştireyim. Kitaplarımı imzalama ve söyleşi için 15.04.2017 Cumartesi saat 16-20 arası Şanlıurfa Rabia Meydanında kurulan kitap fuarında Nida yayınları standında olacağım inşallah. Okuyucu, dost ve kardeşlerimizi bekleriz.

         Bugün Avrupa’da 42 ülke bulunuyor ve bunların 27’si AB üyesi. Türkiye GSMH sıralamasında 751 milyar dolar ile Avrupa’nın 8’inci, dünyanın ise 14.’üncü ekonomisi durumunda. Avrupa’daki 22 ülkenin GSMH toplamı ancak Türkiye kadar edebiliyor. Afrika kıtasında ise 54 ülke var ki bu ülkelerden 48’inin GMMH toplamı, ancak Türkiye’nin GSMH’sına denk gelebiliyor.

         Önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde Avrupa ve dünya ekonomi tarihi yeniden yazılacak. Avrupa’nın tüm fabrikaları birer ikişer kapanacak. Limanlar, depolar, antrepolar, gemi taşımacılığı yapan şirketler, gümrük işletmeleri iş yapamaz hale gelecek. Avrupalılar şimdi içinde bulundukları sıkıntılı günlerini dahi mumla arayacaklar.Nedenini izah edeyim;

         Dünyanın en büyük ulaşım ağı projesi unvanını alan “TEK KUŞAK-TEK YOL” nam-ı diğer Modern İpekyolu Projesi 15 Mayıs'ta yatırımlar başlıyor. Bu projeye destek için Kasım 2014'te 50 milyar dolar sermaye ile “Asya Altyapı Yatırım Bankası” kuruldu ki Türkiye bu bankanın ortakları arasında.

         Çin-Kırgızistan-Özbekistan-Türkmenistan-İran-Azerbaycan-Gürcistan ve bu güzergah üzerindeki diğer tüm Doğu toplumlarının malları Trans-Asya demiryolu ile Türkiye üzerinden taşınıp Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden oluk oluk Avrupa’ya akacak. Taşıma maliyetleri ve taşıma süreleri en alt seviyeye inecek. Yük ve konteyner gemileri ile Avrupa limanlarına iki üç ayda ulaşan Uzakdoğu malları, sadece bir hafta içerisinde Avrupa’nın göbeğine taşınacak.

         Büyük oranda tamamlanan koridorun, bütün halinde çalışır hale gelmesi durumunda Çin ile Türkiye arasındaki mal sevkiyat süresi 30 günden 10 güne düşecek. Yine Pekin'den deniz yolu ile 2 ayda teslim edilen ürünler, 2 haftadan kısa sürede İstanbul'da olacak. Karayolu mesafesinde de 3 bin kilometrelik azalma sağlanacak.

         Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Bakü-Tiflis-Kars ve Edirne demiryolu projeleri Modern İpek Yolu'nun orta koridorunu oluşturuyor.Batılıların temel endişe ve korkusu işte bu projeden kaynaklanıyor. 1488 yılında Bartlemeo Dias’ın keşfettiği ve Doğu ülkelerinin fakirleşmesine yol açan Ümit Burnu artık önemini kaybetti. Çin’den çıkan mallar TRANS ASYA demiryolu hattı ile bir haftada AVRUPA’ya taşınacak.

         Türkiye’nin inşa ettiği Petrol ve Doğalgaz boru hatları (TANAP, MAVİ AKIM, TÜRK AKIMI, NABUCCO, BAKÜ-CEYHAN TİFLİS Boru Hattı), Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Trans-Asya Demiryolu Hattı ve 3. Havalimanı gibi stratejik yatırımlar bize çağ atlattığı gibi çağın kendisini de değiştirecek.

         Türkiye Afrika’ya el atıyor, Türkiye Ortadoğu’da oyun kurucu durumuna dönüşüyor. Batılılar işte bunları hazmedemiyor.Bugün Türkiye’nin tarihinde hiç olmadığı kadar istikrara ve güçlü bir yönetim yapısına ihtiyacı var. Aksi durumda param parça olacağız.

         Oyun büyük! Oyun çok çok büyük! Oyun tahminlerimizin çok ötesinde!İşte bu nedenlerle yeni Türkiye’nin kuruluşuna el birliği ile destek vermek zorundayız.

         Uyuyan devin uyandığını, 100 yıldır uyuşturulan Türk halkının kendine geldiğini, adım adım tüm coğrafyada üstünlük kurmaya başladığının farkına vardılar.

         IMF kapılarında para dilenen, Batılıların karşısında el pençe divan duran bir Türkiye artık yok. Ekonomik açıdan kimseye muhtaç olmayan, dev projeleri profesyonelce finanse edebilen güçlü bir Türkiye var.

         Gezi Olaylarının çıkış sebebi IMF borçlarının sıfırlanmasıydı. Siyasi ve politik istikrasızlık yaratılarak faizler tırmandırılacak, para politikaları alt üst olacak, Türkiye tekrardan IMF’ye kurban edilecekti.

         17/25 Aralık’ın Yargı ve Emniyet Darbesinin çıkış sebebi Hükümet’in düşürülmek istenmesiydi. İşin sonunda kendisinden her istenilen yapacak, Avrupalılara kafa tutmayacak, kamu şirketlerini üç kuruş beş paraya Batılılara peşkeş çekecek bir yönetim işbaşına getirilecekti.

         15 Temmuz Darbesi’nin çıkış sebebi ise Türkiye’nin kontrol edilmesi, ele geçirilmesi, parçalanması, yeni uydu devletçiklerin kurulacağı yeni bir paylaşıma imkan tanımaktı.

         Darbeci askerlerin köprünün Asya yakasından trafiği kesmelerinin nedeni ise sadece İstanbul’u kapsayan özerk bir DEVLET oluşumunu gerçekleştirmekti. Böylece İSLAMIN SON KALESİ olan İstanbul, 563 yıl sonra tekrardan Hıristiyanların eline geçecekti.Bunları okuyunca insanın niçin EVET demesi gerektiği herhalde daha iyi anlaşılıyor. (M. Hakan Sağlam) Selam… Dua…Paylaş | | Yorum Yaz
252 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte - 08/08/2018
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte
Kur ’ansız Olmaz - 28/07/2018
Kur ’ansız Olmaz
Batı Örnek Olamaz - 11/07/2018
Batı Örnek Olamaz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.45065.4725
Euro6.18616.2109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası