• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
 • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret2471035
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Müzikte Küfür Sözler
03/03/2013

 

Bilindiği üzere insanlık var olalı beri hakla batılın mücadelesi devam etmektedir. Bu mücadelede batılın hakka karşı söyleyecek sözü olmadığından her yolu mubah görmektedir. Başvuracağı en kestirme ve etkin yol ise İslam neslinin ahlakını bozup, maneviyatını ifsat etmektir. Batıl’ı bağlayıcı herhangi bir kaide, kural olmadığından, bu yolda her türlü batıl yola başvurabilirler. İçki, kumar, uyuşturucu, zina, fuhuş vs.

                Batılın bu ifsat için kullandığı en etkin silahlardan biri de müziktir. Özellikle son muş’um süreçten sonra müziğin fireni patladı. Dolayısıyla ahlak, terbiye, haya, hicap, örf, adet vs İslami ve insani değerler ayaklar altına alındı. Hatta mukaddes değerlere adeta savaş açıldı… Klip ve magazin programları, yatak odasından daha öte sahnelerden geçilmiyor… Bunun adına da sanat deniliyor.

Müzikteki sözlerden telaffuzu haram olanlar o kadar çok ki meşru olanlardan daha fazla. Hani “deveye boynun neden eğri demişler. O da, nerem doğru ki” demiş ya o mesele… Ancak müzikte bazı sözler var ki sarahaten insanı dinden çıkarıp küfre götürecek kadar tehlikelidirler. Böylesi küfrü açık olan söz veya hareketlerde cehalet de mazeret sayılmamaktadır. Yani kişinin ben bunun küfür olduğunu bilmiyordum demesi onu kurtarmaz. Tabi Müslüman iken mürted olan (dinden çıkan) ın nikahı da iptal olmaktadır.

                Bu konu, din iman beni ilgilendirmez diyen veya dini, Allah (cc) la kul arasında bir vicdan meselesinden ibaret gören, laikliği din edinmiş birilerini ilgilendirmeyebilir. Ancak İslam’ı Allah (cc) ın kitabına Resulullah (sav) ın sünnetine pazarlıksız teslim olmak olarak bilen ve inanan ülkenin kahir ekseriyetini yakından ilgilendirmektedir.

                Nice Müslüman evladı ve Müslümanlıkla da iftihar eden cahil insanlar, yolda yürürken, tarlada inşaatta çalışırken veya evinde otururken bu küfür içerikli sözleri terennüm edebiliyorlar. Bunların büyük ekseriyetinin bu sözlerin küfür olduğunu bilmemesi sonucu değiştirmiyor.

                Bu müziğin sözlerini yazanlar, besteleyenler, seslendiren sanatçılar ve albümlerini yapıp dağıtanlar ise milyonlarca insanın küfrüne sebep olmakla onların sayısı kadar vebal almaktadırlar. Zira hayır olsun şer olsun, bir şeye sebep olan onu yapmış hükmündedir.

Bilindiği üzere Resulullah (sav) içkinin üzüm yetiştirme aşamasından mamul hale getirilip içilmesine kadarki aşamalarında emeği geçen on sınıf insanı lanetlemiştir. Halbuki içki büyük bir haram olmakla beraber ameli ve ferdi bir günahtır. Müzikteki bu küfür sözler ise itikadi ve toplumsaldır. Düşününki sanatçı!!! bir albüm yapıyor bunun satışı bazen milyonlara ulaşıyor. Ayrıca korsanı, internetin binlerce sitesinde ve TV kanallarında yayınlanması da cabası…

                “Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.” (İsra 17/36) “kim bana dili ve cinsel organıyla (günah işlememe) garanti verirse, bende ona cennet garantisi veririm” (Buhari, Müslim, Riyazus salihin H no=1512)

Bu konuda gerekli uyarıların yapılması diyanet, ilahiyatlar vb ilgili kurumlar ve kanaat önderleri için elzem vecibelerdendir. Elbette her Müslüman’ın, gördüğü herhangi münkere karşı uyarı yapma sorumluluğu zaten vardır. Zira İslam da ruhbanlık yoktur. Yani din sadece din adamı sınıfının sorumluluğunda olmayıp, elhamdülillah Müslüman’ım diyen her mümin İslam’ın yayılması ve İslam a aykırı davranışların ortadan kalkması için mücadele etmekle görevlidir.

Küfür sözlerine örnekler

Bu sözlerin bir kısmının te’vili tartışılabilir. Ancak çoğunluğu te’vil götürmeyecek kadar açık olup açıkça küfrü gerektirirler.

 • Bir tanrıya taptım bir sana taptım…
 • Taptım Allah (cc) gibi sana…
 • Bir tanrıya bir de sana severek tapıyorum…
 • Madem unutacaktın neden yarattın…
 • Sen benim aşkımsın ilahımsın…
 • Evvela hüdayı tanımasaydım sen benim ilahım olurdun…
 • Seni sevdim rabbim gibi…
 • Seninle cehennem ödüldür bana sensiz cennet bile sürgün sayılır…
 • Çıkıp Allah (cc) la zar mı atayım…
 • Aşka secde ettim…
 • Sanki sen beni yarattın, ben senin kulun olayım…
 • Seni tanrı affetse bile ben affetmem…(veya benzeri ifadeyle)
 • Tanrım beni baştan yarat…
 • Kaderin böylesine isyan ederim…
 • Dertlerin kalkınca şaha bir sitem yolla Allah a…
 • Bilmem ki bu dünyaya ben niye geldim…
 • Kaderin böylesine yazıklar olsun…
 • Yıkılsın camiler kurulsun meyhaneler…
 • Kadere rest çektim isyanlardayım…
 • Hiç kimseye değil kadere küsüm…
 • Pop ilahı, rock ilahı, arabesk ilahı, sinema ilahı vb sözler… Neuzubillah

El ayak vs organlarla işlenen günahlar da büyük günahlardır. Ancak bu günahlar bedel gerektirdiğinden seri olarak işlenmeleri zor ve ayrıca bu günahlar genellikle amelle alakalı olup dinden çıkarmazlar.

Halbuki insan diliyle oturduğu yerden on dakikada gıybet, nemime ve yalan gibi onlarca haram işleyebilir. El iyazu billeh, mukaddesata sövmek veya şarkılardaki küfür içerikli sözlerden nicelerini de serice ifade edebilir.

Bir sözle de insan dinden çıkar mı? demeyesiniz. Evet… insan bir sözle İslam’a girdiği gibi, bir sözle çıkabilir. Atalar boşuna dememiş; “söz ola kestire başı, söz ola kese savaşı” diye. İnsan bir gökdeleni on yılda tamamlar ama yıkmak isterse gerekli yerlere patlayıcılar yerleştirerek on dakikada yıkabilir. Nitekim genelde yapmak zor yıkmak ise kolaydır. Bir insan ömür boyu Salih ameller işledikten sonra küfür sözlerden birini söyleyip öylece ölürse tüm amelleri yok olup ebedi cehennemlik olur.

Şu halde şaka olarak dahi bu sözlerden birini söyleyemeyiz. Söyleyenleri veya bu müzikleri yayınlayanları, çalanları gördüğümüz zaman da bana ne diyemeyiz, uygun bir dille uyarıp engel olmaya çalışmak zorundayız. ayrıca diyanet ve kitle iletişim araçlarına hükmedenlerin halkı, özellikle gençliği bu konuda bilinçlendirmeleri gerekir.

İyiliği emretme ve kötülükten sakındırma hepimizin görevidir unutmayalım. Allah (cc) yar ve yardımcımız olsun. Allah (cc) a emanet olun… Sübhaneke… Bihamdike… Vesteğfiruke… mozkilinc@hotmail.com

 

                                      

 

 

 2717 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     05/03/2013 23:15

görüşlerinle bizi aydınlattığın için tşkler mustafa bey
salih güvenç

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.74537.7763
Euro9.02059.0566
Hava Durumu
Saat
Site Haritası