• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

24/04/2019

Aksu

  Eczanesi

Perşembe

25/04/2019

Rihan

 Eczanesi

Cuma

26/04/2019

Can

Eczanesi

Cumartesi

27/04/2019

Berfin-Avu 

Eczanesi

Pazar

28/04/2019

Velioğlu-Kaya 

  Eczanesi

Pazartesi

29/04/2019

Yaşam

 Eczanesi

Salı

30/04/2019

Mavi 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam510
Toplam Ziyaret2203726
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Büyük buluşma
26/12/2013

         Bir zamanlar samanyolu TV de, “büyük buluşma” diye bir dizi vardı. İçeriği berbat olsa da çok mükemmel bir buluştu. Onun içeriği “ılımlı İslam” “ Anadolu İslam’ı” veya “ABD İslam’ı” değil de “tevhidi İslam” veya “vahiy İslam’ı” na göre düzeltilerek yeniden yayınlanırsa, büyük bir beğeni toplayacağı kanaatindeyim. Reytingcileri bilmem ama bu yeni format, Allah (cc) ın yanında çok makbul olacaktır.

         Şimdi sevabına gülen grubu medyasına birkaç senaryo teklifinde bulunuyorum. Karşılığında da dolar Euro değil, sadece dua istiyorum. (beddua değil tabi) büyük buluşma bu yeni formatıyla seyirciyle buluştuğunda hem grubun yeniden barışını sağlayacak, hem de “ılımlı İslam” yaftasından kurtulmuş olacaktır.

         Teklif edeceğim senaryo örneklerinden önce, büyük buluşmanın eski formatını biraz hatırlayalım. Sıradan çağdaş bir bayan; taat ibadeti yok, başı baldırı açık, makyajı süsü yerinde, dekolte giyimli, flörtü fingirdeşmesi de var. Ancak kedi ve köpeklere karşı merhametlidir. Bazı kereler sahipsiz bazı sokak kedilerini kışın soğuğunda evine alıp donmaktan kurtarıyor falan. İş bu çağdaş ılımlı Müslüman kadın “büyük buluşma” da yani mahşer yerinde sorguya çekilerken, görevli melek, onun gırtlağına kadar bulaştığı günahları pek de önemsemeden, sokak kedi ve köpeklerine iyiliğinden dolayı mutluluktan uçarcasına cennete giriyor.

         Diğer bir bölüm, aynı çağdaşlıktaki bir kadın, komşusuna karşı haşin davranıyor, onu küçük düşürüyor, rencide ediyor veya komşusunun bir eşyasını çalıyor. Yine bu kadın büyük buluşmada sorgulanırken, ona cennet ve cehennem gösteriliyor, taat ibadet etmeyişi veya bulaştığı birçok günahları konusunda uyarılmıyor da diğer basit hataları veya belli bir günahı hatırlatılıyor. Ondan vazgeçtiği takdirde cennetlik olacağı müjdeleniyor. Tabi kadın uyandığında böylesi ucuz ve kolay cennet için gerekenleri yapıyor ve cennete giriyor. Yani “ılımlı İslam” da cennet çok kolay. Hele bir öğrenci yurdu için arsa bağışlamışsanız veya öğrenci evlerindeki öğrencilere birkaç defa zeytinyağlı dolma yapıp götürmüşseniz cennetin köşklerine kuruluveriyorsunuz.

         Hatta ılımlı İslam’a göre Yahudiler Hristiyanlar, Budistler hatta Mecusilerin dahi cennetlik olmaları kuvvetle muhtemeldir. Dolayısıyla onlara rahmet ve merhamet nazarıyla bakılmalıdır. (Tayyip ve avanesi hariç tabi!) Netekim ılımlı İslam’ın müceddidi Nuriye akmanla bir röportajında cuşuhuruşa gelerek şöyle demişti:

         Gelelim fakirin teklifine. “Büyük buluşma” nın yeni versiyonunda ılımlı İslam’ın müceddidi mahşer yerinde sorguya alınıyor. Sorgu meleğinin karşısında mahzun, mahcup ve perişan… Melek soruları sıralıyor.

·         Neden Kur'an ve sünnete aykırı davrandın. Kâfirlere karşı “hoşgörü” diyerek alabildiğine zelil, mü’minlere karşı haşin davrandın. Papaya mektup sunarken, iftar sofralarında haham ve papazlara gösterdiğin munis hali neden Müslümanlara çok gördün?

·         Haçlı ve Siyonist sürüleri, İslam coğrafyasını katliam, işgal ve sömürüyle kana belerken, onlara karşı bir tavır koymak bir yana bir beddua dahi yapmadın. Hilafı hakikat konuşarak Resulullah (sav) ın hiç kimseye hiçbir zaman beddua etmediğini söyledin ve milyonlarca insanı yanılttın. Hâlbuki Kur'an ve sünnette kâfirlere nice tel’in ve beddualar vardır. (mü’mine değil tabi) neden Müslümana beddua ederek kendinle çeliştin?

·         Neden en kritik anlarda başörtüsü hakkında “furuattır” “İslam’ın temel meselelerinden değildir.” Dedin?

·         Neden şefaat hakkını örtü mazlumu Mervelere, Sümeyyelere değil de örtü düşmanı Ecevit’e hasrettin?

·         Hiçbir; zalim, münafık veya kâfire karşı pek söz ve davranışın yokken, neden “hayatta en nefret ettiğim kişi, “Bin Laden”dir dedin?

·         Sağcı solcu, topçu popçu, her renkten siyasetçiyle severek ve isteyerek görüştün… Neden alnı secdeli bir Müslüman olan Erbakan’la görüşmedin, davetine dahi icabet etmedin?

·         Neden Bediu-z zaman’ın, uğruna hayatını feda ettiği risale-i nurlara aykırı davrandın. O, yiğit ve mert davrandı zalim sulatanlara karşı hep dahi dik durdu. Hizmet falan bahanesiyle İslami değerleri paspas yapmadı… Ya sen?

·         Neden Saddam’ın füzeleri sebebiyle Yahudi çocukları için gözyaşı döktün de Halepçe’deSuriye’devd.İslam diyarında; kimyasallar, misket ve varil bombalarıyla donakalan, parçalanan, saatlerce hatta günlerce kıvranarak işkencelerle şehit olan mazlum; çocuklar, kadınlar, genç ve yaşlı erkeklere bir gözyaşı veya savunmayı çok gördün?

·         Neden defalarca mazlumların değil de zalimlerin yanında durmayı tercih ettin. Zalimleri takviye ederek, mazlumları hayal kırıklığına uğrattın?

·         Neden?... Neden?... Neden?... Sorular böyle uzayıp giderken,müceddit! Kızarıyor, morarıyor, sararıyor gözyaşları içinde, “leyte ümmi lemtelidni. Leyte ümmi lemtelidni.” “yani Aaah! Keşke anam beni doğurmasaydı” diye feryatlar ediyor.

         Melek ona son bir şans veriyor. Tüm bu günahlarından tövbe edip yanlış tavırlarından dönerse cehennemden kurtularak cennetlik olabileceği ihtarını yapıyor.Derken kan ter içinde kâbustan fırlıyor ve “büyük buluşma” bir sonraki bölümde devam etmek üzere bitiyor.

         Seyirci merak ve dehşet içinde müceddit tövbe edecek mi etmeyecek mi? zalimlerin yanında olmaya mı devam edecek, tüm İslami kamuoyundan özür dileyerek mazlumların safına mı geçecek?

 Paylaş | | Yorum Yaz
2034 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte - 08/08/2018
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte
Kur ’ansız Olmaz - 28/07/2018
Kur ’ansız Olmaz
Batı Örnek Olamaz - 11/07/2018
Batı Örnek Olamaz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.88865.9122
Euro6.56076.5869
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası