• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

12/06/2019

 Barış

  Eczanesi

Perşembe

13/06/2019

Şifa 

 Eczanesi

Cuma

14/06/2019

Sevim

Eczanesi

Cumartesi

15/06/2019

Viranşehir-Yazmacı

Eczanesi

Pazar

16/06/2019

Mavi-Bulut 

  Eczanesi

Pazartesi

17/06/2019

Akmeşe

 Eczanesi

Salı

18/06/2019

Deliktaş 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam240
Toplam Ziyaret2233492
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
DKV kardeşlik buluşması 1
09/02/2015

5-8 Şubat tarihlerinde Davet ve Kardeşlik Vakfının organize ettiği kardeşlik buluşması programındaydık. Nevşehir Kozaklı ilçesinde, bir termal otelde 4 gün 3 gece süren program dolu dolu ve çok bereketli geçti. Bayan ve çocuklarla beraber 600 civarında katılımla gerçekleşen buluşma birçok hayırlara vesile oldu.

İlk iki gün, başta Davet ve Kardeşlik Vakfı genel başkanı Sayın Recep Songül, vakfımızın değerli şahsiyetleri ve görevli komisyonların her biri kendi dallarında nefis sunumlar ve anlatımlarda bulundular. Son gün ise 4 misafir konuşmacının sunum ve konferansları oldu. Araştırmacı yazarlar Nevzat Çiçek, Mine Ezgi ve değerli eşi ve gazeteci yazar, Ahmet Varol…

Programda son sunucu gazeteci yazar Ahmet Varol idi. Kardeş gazetemiz Yeni Akit ve birçok site ve dergide yazıları devam eden değerli dost Varol beyefendinin sunumu gayet nefis idi. Tüm ümmet gibi Davet ve Kardeşlik Vakfı camiasını da yakından ilgilendiren konulara değindi. “İslam âleminde yaşananlar” başlığında anlattıkları bir saati aşkın sunumundan kısa notlar şöyleydi:

Tarihte ve günümüzde Şia ihanetine örnekler:

·        Selahaddin Eyyubi, Selçuklulara asla ihanet etmedi. Tam aksine ne yaptıysa hep ümmetin maslahatı için yaptı. Bu konudaki iddialar mesnetsiz ve delilsiz ve çok haksız ithamlardır.

·        Selçuklular topyekûn savaş ilan ederek başlattıkları 1. Haçlı savaşında tüm haçlılara karşı amansız bir savaşa devam ederken, o zamanlar mısıra hükmeden Şii Fatımiler arkadan açtıkları cepheyle 1097 yılında Filistin Kudüs ve dolayısıyla mescidi Aksay’ı da işgal ettiler.

·        Sadece 2 yıl sonra 1099 yılında haçlılarla anlaşarak ve hiçbir direnişte de bulunmayarak, Kudüs ve Mescidi Aksay’ı haçlılara teslim ettiler. Fatımilerin kendi işgallerinde ümmetten kaç binlerin şehid edildiği bilinmiyor. Haçlılarınsa sadece Kudüs’te barbarca, vahşice katlettikleri şehit sayısı 80 000 olarak kaydediliyor.

·        Bir haçlı komutanı bu işgal ve katliam sonrası Kudüs sokaklarında atlarının, naaşların sıklığından dolayı yürümekte zorlandığını ve toynaklarının adeta kan gölcüklerinde kaybolduğunu anlatmaktadır.

·        Kırk yıla yakındır ABD ve İsrail aleyhinde en sert sloganları atan ve ümmetin birlik beraberliğinden bahseden Şia’nın, günümüzde ümmete karşı yaptığı ihanetlerin tarih boyu devam ettiği malum. İşte Fatımilerin bu ihanetleri onlarca ihanetten sadece biridir.

·        On bir yıl boyunca ümmet birliğini tesis etmek için çalışan Selahaddin Eyyubi, ümmeti iki büyük beladan kurtardı. Şii Fatımiler ve haçlılar… Ayrıca Fatımilerce kurulan ve Şiileştirme çalışmalarına bolca eleman yetiştiren El-Ezher üniversitesini de büyük bir fitneden kurtararak asli hüviyetine kavuşturdu.

·         Kudüs’ün fethi sonrası, Nureddin Zengi’nin kendi eliyle yaptığı özel ahşap minber, vasiyeti gereği, Selahaddin Eyyubi tarafından mescidi aksaya yerleştirilmiştir. Bu minber 1969 yılında gasıp Siyonistlerin kundaklaması sonucu Mescidi Aksa’da çıkarılan bir yangında yanmıştır.

·        Tunus’la başlayan, Mısır, Libya ve Yemenle devam eden ümmet kıyamının Suriye’de tıkanması, sonra da karşı devrimler ve askeri darbelerle sonuçsuz bırakılması nedendir? Baas rejiminin direnişi mi… Rusya, Çin vb. devletlerin baas rejimine yardımlarının sonucu mu? Tüm bunların etkisi elbette vardır. Ancak asıl sebep, başta İran olmak üzere İran’ın koordinesiyle dört bir yandan Şii milisleri ve ordularının topyekûn savaşlarıdır.

Mısır ve yemende olan biteneler:

·         Mısırdaki İslam devriminin sisi darbesiyle karşılanmasının başrolü, Suud Kralı vd. körfez emirleri ve sultanlarıdır. (Tabi ki tüm batılılar ve Şia’nın da onay ve destekleri de unutulmamalı…)

·         Sisi geçenler Ezher şeyhlerine yaptığı bir konuşmada diyor ki: “bir buçuk milyarlık İslam âlemi, dünyayla savaş halindedir. Çünkü kutsal kitaplarda sorunlar var.” ondan kısa süre sonra Kıptilerin Noel’ine katılarak toplanan papazlaraysa şöyle iltifatlarda bulunuyor. “Dünyaya uygarlığı siz öğrettiniz.” Düşünebiliyor musunuz İslam diyarı bir asırdan fazladır işgal altında… Katliam sömürü talan ve her tür insanlık dışı muameleye maruz… Ama Sisi gözlüğünden bakınca zalimlerle mazlumların yeri değişiveriyor.

·         Emirler, krallar ve sultanlar, şu an ölüm tarlalarına dönüştürülen İslam diyarındaki tüm bu cürümlere ve sisinin vahşetine ortaktırlar. Tabi ki tüm bunların hesabının sorulacağı bir gün elbette gelecektir.

·         Aynı hainler yemende Şii Husi’lere açıkça destek vermekle yemendeki katliam ve işgalin de ortağıdırlar. İşbirliği yaptıkları Şia namluları bu hainlere çevirdiği zaman, zulümlerinin cezasının bir kısmını kendi ortaklarından bu dünyada görmüş olacaktır. Mahşer ve cehennem cezaları hariç… Devam edeceğiz inşallah. Selam… Dua…Paylaş | | Yorum Yaz
1231 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Zekât = Hikmet Bereket - 30/05/2019
Zekât = Hikmet Bereket
AVRUPADA RAMAZAN 2 - 20/05/2019
AVRUPADA RAMAZAN 2
Ramazanı Ramazan Yapalım - 06/05/2019
Ramazanı Ramazan Yapalım
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası