• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

12/06/2019

 Barış

  Eczanesi

Perşembe

13/06/2019

Şifa 

 Eczanesi

Cuma

14/06/2019

Sevim

Eczanesi

Cumartesi

15/06/2019

Viranşehir-Yazmacı

Eczanesi

Pazar

16/06/2019

Mavi-Bulut 

  Eczanesi

Pazartesi

17/06/2019

Akmeşe

 Eczanesi

Salı

18/06/2019

Deliktaş 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam240
Toplam Ziyaret2233492
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
İslam zilleti değil izzeti emreder
25/08/2013

            Küresel zalimler ve kâfirler, bizim mahalleden devşirdikleri omurgasız bazı çevreleri, soğuk savaş neferi olarak kullanmaya devam etmektedirler. Onlara ümmetin direniş damarlarını kesme, tıkama daha olması kısma görevi verilmiş. Önce diyalog hikâyesiyle ehli kitap muhabbeti yaydılar. Sonra ehli kitabın da cennetlik olabileceğini yaydılar. Bu arada her vesileyle cihadı terör, mücahidi terörist olarak lanse etmeye çalıştılar ve çalışmaktadırlar.

Bu çevrelere göre,İslam coğrafyasında yaşanan bunca mezalimin, akıtılan kanların, şehid olan canların müsebbibi Müslümanlardır. Mısırda sisi ve taifesinden çok ihvan suçlu…Suriye’deBeşşar’dan çok mücahitler, Filistin’de gasıp, Siyonist Yahudilerden çok Hamas suçlu… Gerekçeleri de güçteki dengesizlik. Dünyanın en gelişmiş ordu ve silahlarına karşı kaybedeceklerini bilmiyorlar mı ki direniyorlar. Bu mantığa göre tüm mazlum ümmet direnişi falan bırakmalı. Zalimlerin eliyle öldürülmeye veya onların kölesi olarak zillet içinde yaşamaya razı olmalı… İşgal, sömürü, katliam olursa olsun… El insaf…“Size ne oluyor da, Allah yolunda ve, “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?” (Nisa 4/75)

Bu zavallılar, paraya tapan ve gücü ilahlaştıran kapitalist batılılarla sarmaş dolaş ola ola Allah (cc) ın gücünü ve vadini unuttular adeta.“Ey iman edenler! Eğer siz Allah’a yardım ederseniz (emrini tutar, dinini uygularsanız), O da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır.” (Muhammed 47/7)“Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir? Mü’minler, ancak Allah’a tevekkül etsinler.” (Ali İmran 3 /160)

Peki,bu çevreler Kur'an'ı Kerim’deki cihadla ilgili 530 ayeti ve yüzlerce hadisi şerifi bilmiyorlar mı? Bu mezalimlerin yaşandığı İslam topraklarında dört mezhebe göre cihad farzulayn değil mi? ümmetin geri kalanlarına da cihad farzulkifaye değil mi? ayrıca ümmet tarih boyunca kaç savaşta maddi güç olarak düşmandan daha güçlü oldu. Devrisaadet veya daha sonraki asırları irdelesinler. İstisnalar hariç tüm savaşlarda düşman maddi olarak hep kat kat üstün olmuş ama zafer Allah (cc) ın yardımıyla inanların olmuştur. “…Allah’a kavuşacaklarını kesin olarak bilenler (ırmağı geçenler) ise şu cevabı verdiler: “Allah’ın izniyle büyük bir topluluğa galip gelen nice küçük topluluklar vardır. Allah, sabredenlerle beraberdir.” (Bakara 2/249)

Şu an İslamâlemine kan kusturanlar bundan 90 yıl önce baştanbaşa Anadolu topraklarını da işgal etmediler mi? O zaman da düşmanın topu tankı, uçağı vardı, silah ve mühimmatça kat kat güçlüydü. Nice şehirlerimizde nüfusun üçte biri dörtte biri şehid oldular. Ilımlı mantığa göre bizim dedelerimiz onca şehidin şehadetinin müsebbibidirler. Şu halde üstad bedi Uz zaman ve talebeleri de Ruslara karşı savaşmakla –haşa- cürüm işlediler…bu nasıl mantıktır.

Maddi olarak İbrahim (as) Nemruttan daha güçlü değildi… Musa (as) firavundan daha güçlü değildi… Resulullah (sav) müşriklerden daha güçlü değildi… Talut, maddi olarak caluttanyüzlece kat daha zayıftı… ama hakkın tarafı çok zayıf olmasına rağmen hep galip geldi. Zalimler hep kaybettiler. Mazlumlar hep kazandılar… Allahu Ekber (cc) ve lillahilhamd… hasbunallahu ve nimelvekil…

Silah, mühimmat, araç-gereç, insan gücü vs vasıtalar elbette önemlidir. Ancak tüm bu araç gereçleri kullanacak olanlar, cihad ve şehadet aşkıyla dolup taşan yiğitlerdir. Ümmetin yiğit evlatları bu ruh ve şuuru, Kur'an ı Kerim’in cihad ve şehadete çağıran yüzlerce ayetinden, Resulullah (sav) ınbir o kadar hadisinden ve onun pratik hayatından almaktadırlar. İşte o nasslarınyüslercesinden birer örnek:“Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir.”(Ahzab. 33/23)“Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl büyük zafer budur.” (Tevbe 9/111)

"Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister." (Buhârî, Cihâd 21; Müslim, İmâre 109. Riyazussalihin H. No= 1314)

Şunu unutmayalım ki CİHAD ve ŞEHADET aşkı bir milleti ayakta tutan en önemli enerjidir. Bu enerjisini yitiren bir millet zevale mahkûmdur. İslam ümmeti silahlarla yıkılmadı, yıkılmaz da. Ama cihad aşkı ve şehadet sevdası zail olursa, işte o zaman yıkılır…Sübhaneke… Bihamdike… Esteğfiruke… mozkilinc@hotmail.com.

 

 

 

 

 

 Paylaş | | Yorum Yaz
2528 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Zekât = Hikmet Bereket - 30/05/2019
Zekât = Hikmet Bereket
AVRUPADA RAMAZAN 2 - 20/05/2019
AVRUPADA RAMAZAN 2
Ramazanı Ramazan Yapalım - 06/05/2019
Ramazanı Ramazan Yapalım
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası