• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret2471035
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
İslam zilleti değil izzeti emreder
25/08/2013

            Küresel zalimler ve kâfirler, bizim mahalleden devşirdikleri omurgasız bazı çevreleri, soğuk savaş neferi olarak kullanmaya devam etmektedirler. Onlara ümmetin direniş damarlarını kesme, tıkama daha olması kısma görevi verilmiş. Önce diyalog hikâyesiyle ehli kitap muhabbeti yaydılar. Sonra ehli kitabın da cennetlik olabileceğini yaydılar. Bu arada her vesileyle cihadı terör, mücahidi terörist olarak lanse etmeye çalıştılar ve çalışmaktadırlar.

Bu çevrelere göre,İslam coğrafyasında yaşanan bunca mezalimin, akıtılan kanların, şehid olan canların müsebbibi Müslümanlardır. Mısırda sisi ve taifesinden çok ihvan suçlu…Suriye’deBeşşar’dan çok mücahitler, Filistin’de gasıp, Siyonist Yahudilerden çok Hamas suçlu… Gerekçeleri de güçteki dengesizlik. Dünyanın en gelişmiş ordu ve silahlarına karşı kaybedeceklerini bilmiyorlar mı ki direniyorlar. Bu mantığa göre tüm mazlum ümmet direnişi falan bırakmalı. Zalimlerin eliyle öldürülmeye veya onların kölesi olarak zillet içinde yaşamaya razı olmalı… İşgal, sömürü, katliam olursa olsun… El insaf…“Size ne oluyor da, Allah yolunda ve, “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?” (Nisa 4/75)

Bu zavallılar, paraya tapan ve gücü ilahlaştıran kapitalist batılılarla sarmaş dolaş ola ola Allah (cc) ın gücünü ve vadini unuttular adeta.“Ey iman edenler! Eğer siz Allah’a yardım ederseniz (emrini tutar, dinini uygularsanız), O da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır.” (Muhammed 47/7)“Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir? Mü’minler, ancak Allah’a tevekkül etsinler.” (Ali İmran 3 /160)

Peki,bu çevreler Kur'an'ı Kerim’deki cihadla ilgili 530 ayeti ve yüzlerce hadisi şerifi bilmiyorlar mı? Bu mezalimlerin yaşandığı İslam topraklarında dört mezhebe göre cihad farzulayn değil mi? ümmetin geri kalanlarına da cihad farzulkifaye değil mi? ayrıca ümmet tarih boyunca kaç savaşta maddi güç olarak düşmandan daha güçlü oldu. Devrisaadet veya daha sonraki asırları irdelesinler. İstisnalar hariç tüm savaşlarda düşman maddi olarak hep kat kat üstün olmuş ama zafer Allah (cc) ın yardımıyla inanların olmuştur. “…Allah’a kavuşacaklarını kesin olarak bilenler (ırmağı geçenler) ise şu cevabı verdiler: “Allah’ın izniyle büyük bir topluluğa galip gelen nice küçük topluluklar vardır. Allah, sabredenlerle beraberdir.” (Bakara 2/249)

Şu an İslamâlemine kan kusturanlar bundan 90 yıl önce baştanbaşa Anadolu topraklarını da işgal etmediler mi? O zaman da düşmanın topu tankı, uçağı vardı, silah ve mühimmatça kat kat güçlüydü. Nice şehirlerimizde nüfusun üçte biri dörtte biri şehid oldular. Ilımlı mantığa göre bizim dedelerimiz onca şehidin şehadetinin müsebbibidirler. Şu halde üstad bedi Uz zaman ve talebeleri de Ruslara karşı savaşmakla –haşa- cürüm işlediler…bu nasıl mantıktır.

Maddi olarak İbrahim (as) Nemruttan daha güçlü değildi… Musa (as) firavundan daha güçlü değildi… Resulullah (sav) müşriklerden daha güçlü değildi… Talut, maddi olarak caluttanyüzlece kat daha zayıftı… ama hakkın tarafı çok zayıf olmasına rağmen hep galip geldi. Zalimler hep kaybettiler. Mazlumlar hep kazandılar… Allahu Ekber (cc) ve lillahilhamd… hasbunallahu ve nimelvekil…

Silah, mühimmat, araç-gereç, insan gücü vs vasıtalar elbette önemlidir. Ancak tüm bu araç gereçleri kullanacak olanlar, cihad ve şehadet aşkıyla dolup taşan yiğitlerdir. Ümmetin yiğit evlatları bu ruh ve şuuru, Kur'an ı Kerim’in cihad ve şehadete çağıran yüzlerce ayetinden, Resulullah (sav) ınbir o kadar hadisinden ve onun pratik hayatından almaktadırlar. İşte o nasslarınyüslercesinden birer örnek:“Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir.”(Ahzab. 33/23)“Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl büyük zafer budur.” (Tevbe 9/111)

"Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister." (Buhârî, Cihâd 21; Müslim, İmâre 109. Riyazussalihin H. No= 1314)

Şunu unutmayalım ki CİHAD ve ŞEHADET aşkı bir milleti ayakta tutan en önemli enerjidir. Bu enerjisini yitiren bir millet zevale mahkûmdur. İslam ümmeti silahlarla yıkılmadı, yıkılmaz da. Ama cihad aşkı ve şehadet sevdası zail olursa, işte o zaman yıkılır…Sübhaneke… Bihamdike… Esteğfiruke… mozkilinc@hotmail.com.

 

 

 

 

 

 2654 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.74537.7763
Euro9.02059.0566
Hava Durumu
Saat
Site Haritası