• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam114
Toplam Ziyaret2462840
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
FANATİZM KÖR VE SAĞIR EDER
19/06/2014

Resulullah (sav) şöyle buyurur: “Bir şeyi aşırı sevmen, seni kör ve sağır eder. Bir şeyden aşırı nefret etmen de kör ve sağır eder” El hak bu hadisi şerifin tezahürlerini günlük hayatın birçok yansımalarında görürüz. Fanatiklik sadece takım tutmakta değil, birçok konuda gerçekleşmektedir.

Bir mürşidi aşırı seven onun olumsuzluklarını görme ve anlamada kör ve sağır oluyor. Bir arkadaşını, bir mesleği, bir otomobili, bir gıdayı, bir memleketi, bir grubu, bir tarikatı, bir cemaati kısaca herhangi bir şeyi aşırı seven onun olumsuzluklarını görmede kör ve sağır oluyor. Tabi aynı şey aşırı nefret etmede de aynıyla geçerli ve vakidir.

Aşırı seven sevdiği şeyin olumsuz tarafını görmüyor, işitmiyor, bilmiyor. Ne söylesen hangi kötülükten bahsetsen, te’vil ediyor, iyiye, hayra yormanın bir yolunu mutlaka buluyor. Aşırı nefret edense nefret ettiğinin olumlu tarafını görmüyor, bilmiyor, işitmiyor. Meşhur tabirle artık o şey, lal-u Güher olsa, ya da o kimse ağzıyla kuş tutsa, havada uçsa, suyun üzerinde yürüse da boş. Buğzeden tüm olumlu tarafları bir şekilde kötüye yormanın yollunu buluyor.

Çevremizde bu derece fanatiklik hastalığına müptela yığınla insan vardır. Birçok bidatçı tarikatlarda müritlerin tutumu apaçık bir örnektir. Öyle ki, Haydar Baş, Erol İskender Evrenosoğlu, Ali Kalkancı dilberler şeyhi Harun Yahya gibi şarlatanlar bile mürekkep yalamış, Prof. Doç. Vb. aydın (!) kimselerden binlerce mürit bulabiliyorlar. Bu şarlatanların Kur'an ve sünnete aykırı yüzlerce sapma ve saptırmalarını delilleriyle ortaya koysanız da yorumları hazırdır. En kolay yolu da “sen şeyh efendiden daha mı iyi biliyorsun” veya “şeyh efendi o bahsettiğin ayet hadisleri bilmiyor mu ki” vb. te’villerdir.

Ancak ülkemiz ve İslam diyarında fanatizmi sistematik hale getiren, kurumsallaştıran şu üç grup gibisini doğrusu hiç görmedim, duymadım. ŞİA, TEKFİRCİ HARİCİLER VE PENSİLVANYA ÖRGÜTÜ.

PENSİLVANYA ÖRGÜTÜ: Bunca toz duman, havada uçan itiraflar, delilli ispatlı ihanet ve hıyanetlere rağmen, bu örgüte fanatik bağlı olan bazı kimseler, kafalarını kuma gömmüş, kelimenin tam anlamıyla üç maymunu oynuyorlar. Onlara ayet hadis okuyorsunuz, sen hoca efendiden daha iyi mi biliyorsun diyorlar. Örgütün ikinci adamı çıkıp hoca efendi dedikleri haham, papaz hayranı adamın ipliğini pazara döküyor, kafayı yemiş diyorlar. Üçüncü adam konumundaki bir Prof. çıkıp ihanetleri delilleriyle sıralıyor, bunu cin çarpmış diyorlar. Hayalet imam çıkıyor skandal ifşaatlarda bulunuyor, bir şekilde te’vil ediyorlar.

Pensilvanya’lı bizzat papaya net akidevi tehlikeler içeren mektup sunuyor. Bu skandal mektubu Resulullah (sav) ın devlet başkanlarına gönderdiği, İslam’a davet mektuplarıyla kıyaslıyorlar. “Kelime-i tevhidin birinci bölümünü söyleyip, ikinci bölümünü (Resulullah (sav) a iman etme kısmını) söylemeyenlere de rahmet ve merhamet nazarıyla bakılmalıdır” diyor. “bir Yahudi ve Hristiyan Kur'an'ı Kerim’i ilahi kitap, Resulullah (sav) ı peygamber olarak kabul etmese de mümin sayılabilir” diyor. Ehli kitabın hatırı için haşa Allah (cc) ı eleştirme cür’etini göstererek, ehli kitapla ilgili ayetlerin sert olduğunu söylüyor. Peygamberi danslı dümbelekli Türkçe olimpiyatlarında dolaştırıyor, tüm bu herzeleri hayra yorumluyorlar.

ABD, İsrail, MOSSAD, CIA vb. İslam düşmanı, karanlık odaklar bu örgütün destekçisi oluyor, bunu hayra yoruyorlar. Yıllardır İslam’a ve Müslümana kırmızı görmüş boğa gibi saldıran; medya grupları, baronlar ve beşli çetelerle işbirliği yapıyor, tüm bunları da hayra yormanın bir yolunu buluyorlar. İnsan düşünmeden edemiyor. Acaba eleştirdikleri iktidar ve uzun adam tüm bu karanlık odaklarla işbirliği yapsaydı nasıl karşılayacaklardı?

Geçtiğimiz seçimler de ak partiye karşı hangi parti güçlüyse onun desteklenmesi için kapı kapı dolaştırıldılar. CHP, MHP, BDP fark etmez dediler. Bunu da bir şekilde te’vil ediyorlar. Şimdi uzun adamın cumhurbaşkanı olmaması için kelle koltukta mücadeleye devam ediyor. Bu esnada, belden aşağı vurmalar… Tapeler, kasetler, böcekler, montajlar havada uçuştu, her birini bir şekilde te’vil ettiler. Bedduaya bile mübahele veya mülaane dediler. Kısaca binlerce kere şeytana pabuçlarını ters giydirdiler. Ayet, hadis, pensilvanya’lının kendi kitap veya ses kayıtlarından delilleri hiç görmediler, te’vil ettiler, hayra yordular.

Resulullah (sav) ın ta 1400 yıl öteden yaptığı uyarı ve bayandan sonra artık bu halleri görünce, işitince şaşırmıyorum. “Bir şeyi aşırı sevmen, seni kör ve sağır eder. Bir şeyden aşırı nefret etmen de kör ve sağır eder”

Ayrıca tüm bunları yaşadıktan sonra Resulullah (sav) ın şu dualarının hikmetini de daha iyi anlıyorsunuz. “Allah (cc) ım hakkı hak bilip hakka tabi olmayı, batılı da batıl bilip batıldan sakınmayı bize nasip eyle.” “ey kalpleri evirip çeviren kalbimi senin dinin üzere sabit kıl.” “ ey kalpleri sabitleyen Rabbim! Kalbimi senin dinin üzere sabitle.” Devam edeceğiz inşallah.

 1451 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50997.5400
Euro8.85868.8941
Hava Durumu
Saat
Site Haritası