• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

20/03/2019

Hacı Çetin

  Eczanesi

Perşembe

21/03/2019

Sobay

 Eczanesi

Cuma

22/03/2019

Aydın

Eczanesi

Cumartesi

23/03/2019

Med-Hançer 

Eczanesi

Pazar

24/03/2019

Huzur-Ektiren 

  Eczanesi

Pazartesi

25/03/2019

Yeni Fırat

 Eczanesi

Salı

26/03/2019

Med 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam354
Toplam Ziyaret2179626
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Sevgililer günü (mü)?
15/02/2016

             Her yıl 14 Şubat, sevgililer günü olarak kutlanıyor. Batı icadı bu kutlamalar ilk bakışta masumane hatta iyi niyetle icat edilmiş zannedilebilir. Dünya kadınlar günü, anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü, engelliler günü, yaşlılar günü, çocukların doğum yıldönümleri, eşlerin karşılıklı doğum ve evlenme yıldönümleri, anne-babaların doğum ve ölüm yıldönümleri vs… yani yılın epeyce bir kısmı bu kutlamalarla geçiyor.Tabi bunun sonucunda zaman israfı, para israfı, hele hele his ve duyguların israfı ciddi boyutlardadır. Ancak kimin umurunda…

Bu günleri icat edenlerin gayeleri, iyilik, erdem ve fazilet değil elbette. Çünkü bunların bu güne kadar insanlığa hayır namına yaptıkları bir şey yok. Hep şer, ifsat ve bela… Bunların hedefleri şöyle özetlenebilir.

·         Bu hakları bir günle sınırlandırmak. Annelerin, babaların, öğretmenlerin, yaşlıların, engellilerin vs. sınıfların hukuku bir günle sınırlandırılamaz. Aksine var olan tüm haklar 365 gün 24 saat kesintisiz geçerlidir.

·         İnsanlığı tüketim çılgınlığına sürüklemek… Halkların cebinden her defasında trilyonlar aşırmak. Dilerseniz hesaplayın. Örneğin sadece sevgililer gününü dünyada iki milyar insanın kutladığını ortalama 50 dolarlık birer hediye aldıklarını düşünelim… Diğer günleri de ekleyelim. Her yıl genel olarak fakir halkların cebinden ne servetler devşirildiğini görün. Tabi bu korkunç servetlerin, kimlerin cebinden çıkıp kimlerin ceplerine girdiği malum… Bir de tüm bu hokkabazlıkların her yıl defalarca kere tekrarladığını düşünün…

·         Özellikle sevgililer günü vb. günlerde ek olarak edep, hayâ, ar, namus gibi değerlerin yok edilmesi de cabası. Aslında henüz fıtratı bozulmamış nice körpe dimağlar, o günün havasına kendilerini kaptırarak edep ve hayâdan sıyrılmanın adımlarını atıyorlar. Birkaç yıl bu günlerin dürtüsüyle flört vb. ahlaksızlığa bulaşanlar, zaman içinde bunu gayet doğal olarak karşılamaya başlıyorlar.

·         Ahlaksızlığın yayılmasında medyaya bol malzeme verilmesi ve medyanın da bunu tepe tepe kullanması… Malumdur ki bu günlerde medyanın gökte ararken yerde bulduğu birçok manzaralar oluşmaktadır. Bir de medya namus ve mukaddesatla kavgalı bir gruba aitse işte o zaman tüm dünyaya çok daha çirkin manzaralar sunulmaktadır. Tabi bu çirkinlikler, özgürlük, çağdaşlık, ilericilik vs. olarak sunulmaktadır.

·         Özellikle kadını şımartarak başta kadın olmak üzere aile ve insanlığa çok yönlü zararlar…

 

Bilindiği üzere şu an yaşamakta olduğumuz sosyal problemlerin hemen hepsinin temelinde ahlaki yozlaşma vardır. Ahlaki yozlaşmanın da merkezinde kadın vardır. Daha doğrusu değişik zaafları nedeniyle bu konuda alet olarak, en çok kadın kullanılmaktadır.

                Ey kadınlar!.. Çağdaş, laik, ilerici, özgürlükçü olduğunu söyleyen çok yüzlü hokkabazların bu tuzaklarına düşmeyin. Bunların özgürlük, eşitlik vs. yaldızlı demeçlerinin batı âleminde kadını ne hale getirdiğini iyi görün. Bu gün batıda kadın; bir “cinsel obje” hatta bir şehvet ve seks kölesine dönüştürülmüştür. İnsan robot halini almıştır.

                İslam ve insanlık düşmanları her vesileyle olduğu gibi bu vesileyle de İslam’a saldırmayı da ihmal etmemektedirler. Güya İslam kadını kafes arkasına hapsediyormuş da, kadına baskı varmış da vs… bu zavallılar ya tarih boyu kadının çektiği çileleri ve İslam’ın kadını yeniden insanlığına kavuşturduğunu ya bilmiyorlar, ya da bildikleri halde İslam’a iftira atıyorlar.

                İslam öncesinde kadın alınıp satılan bir eşyadan daha değersizdi, kız çocukları aşağılık kabul edilerek diri toprağa gömülüyordu. Bu durum batıda 2-3 asır öncesine kadar aynı cahiliye zamanındaki gibi devam ediyordu. Batıda kadının insan muamelesi görmesinin üzerinden kaç yıl geçti ki? Hâlbuki İslam, çağdaş cahiliyenin “karanlık dönemler” diye lanse ettiği 1436 yıl öncesinden kadını baş tacı yapmıştır. “cennet annelerin ayakları altındadır” ne demek?

                İşte, Kur'an ve sünnetteki yüzlerce nas’tan sadece birer örnek:

“Ey iman edenler! Kadınlara zorla mirasçı olmanız size helâl değildir. Açık bir hayâsızlık yapmış olmaları dışında, kendilerine verdiklerinizin bir kısmını onlardan geri almak için onları sıkıştırmayın. Onlarla iyi geçinin. Eğer onlardan hoşlanmadıysanız, olabilir ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız da Allah onda pek çok hayır yaratmış olur.” (Nisa 4/19)

“Mü’minlerin îmân bakımından en mükemmeli, huyu en iyi olanıdır. Hayırlınız, kadınlarına karşı hayırlı olanlardır.”(Ebu Davud, Tirmizi, Riyazus salihin H no=280)

 Paylaş | | Yorum Yaz
903 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte - 08/08/2018
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte
Kur ’ansız Olmaz - 28/07/2018
Kur ’ansız Olmaz
Batı Örnek Olamaz - 11/07/2018
Batı Örnek Olamaz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.46625.4881
Euro6.20386.2287
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası