• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

13/03/2019

Karacadağ

  Eczanesi

Perşembe

14/03/2019

Gülşen

 Eczanesi

Cuma

15/03/2019

Baran

Eczanesi

Cumartesi

16/03/2019

Hacıçetin-Coşkun 

Eczanesi

Pazar

17/03/2019

Sefa-Karacadağ 

  Eczanesi

Pazartesi

18/03/2019

Avu

 Eczanesi

Salı

19/03/2019

Coşkun 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam126
Toplam Ziyaret2178268
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
TAKİYYE DÜŞTÜ KİN GÖRÜNDÜ
19/05/2013

         Şiiler takiyye düşüncesini daha önce hayatta kalabilmek için ustaca kullanan Yahudilerden ithal etmişlerdir. Bunu bir akide ve din olarak almışlardır. Esasen Şiilik dininin kurucusu ismini Abdullah olarak değiştiren ibnuSebe’ dir. Yahudiler, ihanetleri sebebiyle aşama aşamaMedineden atılmalarının kuyruk acılarını unutmamışlardır. İslam ümmetinin içine saldıkları  ibniSebe’ fitnesi 1350 yıldır ümmetin başını ağrıtmaya devam etmektedir.

         Bu mezhep tarih boyunca akidesini ve fikirlerini gizleyerek yaşamıştır. Şia mezhebi/dini ile ilgili birçok eser İran’da safevi devletinin kurulması ve Hümeyni’nin devriminden sonra bilinip açık bir şekilde ortaya çıktı. Çünkü bu aşamadan sonra kitapları basıldı ve Müslümanlar bu mezheple ilgili birçok malumata sahip oldu. Akidelerinin çoğu gizlidir. İşte asli kaynaklarından bazı takiyye incileri:

         “Takiyye benim ve atalarımın dinidir. Takiyye yapmayanın imanı da olamaz.”(El-KüleyniUsulülKafi II, 219)

         Şiiliktekitakiyyeinancı, bir Şiiye bir başkasını kandırabilmesini caiz kılıyor. Bundan hareketle bir Şii inandığı bir şeyi açıkça inkâr edebilir. Kalbinde inanmadığı bir şeye görünürde inanıyor gibi davranabilir. Bundan dolayı Şiiler, ehl-i sünnet’in yanında Kur’an’ın tahrif edildiği, sahabelere hakaret etme, Müslümanları tekfir etme ve bunun dışında birçok konudaki düşüncelerini gizlerler.

         Şeyhleri ve muhaddisleri olan Saduk lakaplı Muhammed bin Ali bin Hüseyin Risale fil İtikat adlı eserinde şunları zikreder: “takiyye ile ilgili inancımız şudur. Takiyye’yi terk eden namazı terk etmiş gibidir. Kaim olan mehdi çıkıncaya kadar takiyye ile amel etmek vaciptir. Mehdinin çıkışından önce takiyye’yi terk eden Allah’ın ve İmamiyenin dininden çıkmıştır. Allah’a, resulüne ve imamlara muhalefet etmiştir.” (s. 104)

         Ancak gelişen bazı olaylar, Şia’nınİslam ümmetine karşı kin ve nefretlerini dışa vurmaktadır. Tabi onalar Şia dışındaki tüm ehli sünnet camiasını kesin kafir, zındık ve düşman olarak kabul etmektedirler. Yani Ashabı Kiram (Rıdvanullahialyhimecmain) a ve ümmete olan kinlerini din edinmişlerdir. İşte asli kaynaklarından bir inci daha “Bizimle muhaliflerimiz arasında herhangi bir kardeşlik ve dokunulmazlık yoktur” "Muhaliflerimizin küfründe hiçbir şüphe yoktur. Çünkü imamlardan birinin velayetini inkâr etmek onlardan başka birinin hilafetini kabul etmek ve cebir gibi batıl inançlara sahip olmak zındıklık ve küfrü gerektirir. (Mesabih El-Fukeha fil Muamelat, Ayetullah El-UzmaEbul Kasım El- Hui, II, 11)

         Suriye’de devam eden tarihi katliam, elbette yüreğinde zerre iman olanların yüreklerini dağlıyor. Ancak diğer yandan onlarca yıldır takiyye ustalığıyla şeytani yüzünü gizleyen Şia’nın foyasını ortaya çıkarması başlı başına bir hayırdır. 18.05.203 tarihli medyada geniş yer bulan açıklama tam da “takiyye düştü kin göründü” dedirten cinsten. İşte özetle o açıklama…

“Muhaliflerle topyekün savaşmak için Ali Hamaney’den emir bekliyoruz...

         Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, hareketin Suriye’deki çatışmalarda rol aldığını belirtti. Merkezi İran’ın başkenti Tahran’da bulunan yarı resmi Ehlibeyt Haber Ajansı (ABNA), Kasım’ın Suriye’de yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerini yayımladı.
Hizbullah güçlerinin Suriye içerisinde Esed yönetimi ile birlikte muhaliflere karşı savaştığını kaydeden Kasım, Suriye’deki silahlı muhalif grupları “tekfirci teröristler” şeklinde niteledi.
(…)Hizbullah’ın eylemleri ülke sınırlarını aşmıştır. Şu anda tek faaliyet alanımız Lübnan değildir. Bu ister düşman olsun ister dost, herkesin bildiği bir şeydir” ifadesini kullandı.

         Hizbullah’ın Suriye’de bu gruplara karşı topyekûn savaş ilan etmesi için İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’den emir beklediğini dile getiren Kasım, şöyle devam etti:
“Hizbullah, şu anda tüm tekfirci teröristleri yok etmeye muktedirdir ve bu çirkin varlığın kökünü yeryüzünden kazımaya kadirdir. Ancak Hizbullah, rehberi ve dini lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaney’in emrini beklemektedir.”

         Tabi bu, şii liderlerin ne ilk ne de son açıklamaları. Suriye’deki katliam başladığından beri bunun benzeri yüzlerce açıklama yaptılar. Açıklamalarında zalim Beşşar’a karşı savaşan tüm Müslümanları, tekfirci terörist, ABDuşağı, Siyonist işbirlikçisi vb. iftiralarla karalamaktadırlar. Hâlbuki artık mızrak çuvala sığmıyor… Şia’nın tarih boyu İslam ümmetinin her renkten düşmanlarıyla gizli aşikâr her tür işbirliğini yapmışlardır. Şu anda da yapmaya devam etmektedir.

         Çoğu kere bu gün ak dediklerine yarın kara diyebiliyorlar. Türkiye’ye karşı bir çok terör örgütüne gizli aşikar destek veriyorlar. Defalardır Türkiye’yi tehdit eden açıklamalar yapıyorlar. Diğer taraftan, cumhurbaşkanlığı adayı Celili “Türkiye’nin güvenliği, bizim güvenliğimizdir.” Açıklaması yapıyor. Cilvegözü ve Reyhanlı’da ton ton patlayıcı patlattırıyorlar, sonra da dönüp aynı olayı kınıyorlar. Eh… Yakışıyor doğrusu… Takiyye…

         Ancak Şia yanlış karta oynuyor. Şu an işbirliği yaptığı; ABD, İsrail, Rusya, Çin, vs. doğulu batılı bütün kâfirler onların hayallerini gerçekleştirmelerine yetmeyecekler. İslam ümmetinden elbette yeni Selahaddinler, yavuzlar çıkamaya devam edecektir. Eğer şia varlığını devam ettirmek istiyorsa, “biz ehli kıbleyi tekfir etmeyiz.” Diyen İslam ümmetinin merhametli kanatlarına sığınsınlar. Sübhaneke… Bihamdike… Vesteğfiruke… mozkilinc@hotmail.comPaylaş | | Yorum Yaz
2406 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

farisî     24/05/2013 07:07

seyda ji bona em Îran e fehmbikin hewceyî em jiyana Qazî Muhammed bixwînin. http://www.bizimgazete63.com/?Syf=22&Mkl=408823
mehmet fatih barış

Yazarın diğer yazıları

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte - 08/08/2018
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte
Kur ’ansız Olmaz - 28/07/2018
Kur ’ansız Olmaz
Batı Örnek Olamaz - 11/07/2018
Batı Örnek Olamaz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.45065.4725
Euro6.18616.2109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası