• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

20/03/2019

Hacı Çetin

  Eczanesi

Perşembe

21/03/2019

Sobay

 Eczanesi

Cuma

22/03/2019

Aydın

Eczanesi

Cumartesi

23/03/2019

Med-Hançer 

Eczanesi

Pazar

24/03/2019

Huzur-Ektiren 

  Eczanesi

Pazartesi

25/03/2019

Yeni Fırat

 Eczanesi

Salı

26/03/2019

Med 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam355
Toplam Ziyaret2179627
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Hezimet
13/12/2013

Risaleyi nur, benim ilk göz ağrımdır. İlkokuldan bir yıl sonra “yazıcı” abilerle tanıştım ve bir yılı yatılı olmak üzere üç yıl risaleyi nurları Osmanlıca orijinalinden yazdım. Risaleyi nurlar ilhamla yazılmıştır ve her açıdan kâfi ve vafidir gibi bir taassup elbette yanlıştır. Tartışmasız tek kaynak, Kur'an ve sahih sünnettir. Bu iki kaynak dışındaki tüm görüş, ictihad, kitap ve fikirler, bu kaynaklarla ölçülür. Kur'an ve sünnete uygun olan makbul, aykırı olan merduttur.

Ancak Üstad Bediu-z zaman (rh.a) ın eserleri özellikle hakaiki imaniye / iman hakikatlerine çok farklı ufuklar açtığı göz ardı edilemes. Özellikle boşevizm ve ateizmin dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde çok büyük bir boşluk doldurmuş ve büyük hayırlara vesile olmuştur.

Ne yazık ki şuan risaleyi nur şakirtliği iddiasında olan gruplardan en büyüğü, risalelerin ruhuna ters düşecek nice icraatlara imza atmaktadır. İki büyük grup yıllarca İslam’a ve Müslümanlara her tür hakaret ve hainliği reva gören siyasi partilere payanda oldular. Öyle ki Müslüman siyasetçilere, “yeşil komünist” diyecek kadar ileri mesafeli durdular ve hala da durmaktadırlar. Son dershaneler üzerinden koparılan fırtınalar, eski siyasi mecralarına dönüş için bahane arama görünümü veriyor.

Geçmişte değişik “İslamcı” çevreler, İslam’ın çok özel bazı ıstılahlarını lekeledi, karaladılar. “İhlas” “Hizbullah” “Vasat” “Selef” “Mustad’af” vb. ıstılahları artık rahatlıkla kullanılamıyor. Çünkü bu mana yüklü ıstılahlar, yanlışlıkların parolası halini aldı. Korkarım son günlerdeki yanlışlar, “Hizmet, Cemaat, “Hoca efendi” hatta “Nur ve Işık gibi ıstılahları dahi karartmaktadır.

“dinler arası diyalog” “papaya mektup sunumu” “Yahudi ve haçlılara yaltaklanmalar” dönemi başlayalı, hizmet çok bulanık bir hal aldı. “hizmet erleri” ilamın temel ilkelerinin tam tersine “kafirlere karşı oldukça munis, sevecen, Müslümanlara karşıysa oldukça haşin oldular. Öyle ki bazı “hizmetler”in kime hizmet olduğu şaibelidir. Zira bir kısmı net olarak Yahudi ve haçlıların ekmeğine yağ, değirmenlerine su olmaktadır.

Üstad Bediu-z zaman (rh.a) ın şu tarihi sözünü ne iyi risaleyi nur şakirtleri bilir. “ONU BULAN NEYİ KAYBETMİŞ, ONU KAYBEDEN NEYİ NULMUŞ?” Yıllarca üstadın risalelerini istismar eden “HİZMET” hareketi, risaleleri  “ılımlı İslam” mimarının kitaplarıyla değiştirince ne hale geldi. Kur'an ve sünnet ruhuna göre de, üstad Bediu-z zamanın risalelerine göre de böyle devam ederse, “hizmet HEZİMETe dönüşmüş olmaktadır.

Üstadın net ifadesiyle: “Allah (cc) ın rızasını kaybeden, bu fani âlemin tüm fani değerlerini kazansa da boştur. Ama kişi Allah (cc) ın rızasını, cennet ve cemalini kazandıktan sonra, tüm fani değerleri kaybetse de hiçbir şey kaybetmiş değildir. İngilizce dilini ve Türkçe şarkı türküleri dünyaya yaymak ne derece İslam’a hizmettir. Şöyle veya böyle İslam’a hizmet için çaba sarf eden siyasetçilerle dalaşmak neden? Kime hizmet?

Hizmet bünyesindeki emekçi kardeşlerim hangi safta durduklarına hiç bakıyorlar mı? safhasafha hizmeti hezimete dönüştüren üst tabaka, şu anki görüntüsüyle mazlumların değil, zalimlerin safındadır. Doğan medyası yanı mazlumların safı değildir... Kimin tarafında durduğu artık malum olan gazetelerin yanı mazlumların safı değil… iftar sofralarına davet edilen papaz ve hahamların yanı mazlumların safı değil… sisivb cuntacıların yanı mazlumların safı değil… Ilımlıİslam telkin eden Siyonist-Haçlı ittifakının safı mazlumların safı değil. ABD’nin yanı mazlumların safı değil… İsrail’in ve Yahudi lobilerinin yanı mazlumların safı hiç değildir.

Karınca minik ağzıyla taşıdığı su zerresiyle, Nemrudun ateşine karşı hiçbir şey yapamaz. Ancak Nemrutların karşısında ve İbrahimlerin safında olduğunu tescillemiş olur. Dolayısıyla gerçekten hizmete sevdalı olan Müslümanlar hezimete düşmek istemiyorlarsa hizmet saflarını netleşmelidirler.Sübhaneke… Bihamdike… Vesteğfiruke… mozkilincweb@gmail.com

 

 

 Paylaş | | Yorum Yaz
2143 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte - 08/08/2018
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte
Kur ’ansız Olmaz - 28/07/2018
Kur ’ansız Olmaz
Batı Örnek Olamaz - 11/07/2018
Batı Örnek Olamaz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.46625.4881
Euro6.20386.2287
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası