• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam115
Toplam Ziyaret2465877
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Işid tehlikesi
07/08/2014

İslam ümmetini mertçe bir savaşla asla çökertemeyeceğini anlamış bulunan dünya derin devleti / emperyalist güçler, asırlardır her tür sinsi, kahpe ve kalleşçe planlara başvurmaktadırlar. Tarih boyu dışarıdan ve içeriden sayısız hile ve planları olmuştur. Bu planlardan genel olarak dâhili olanlar harici olanlardan daha çok tahribat yapmış, daha çok zarar vermiştir.

Ümmetin şu andaki darmadağın hali, daha çok bu çalışmaların eseridir. Ümmetin bu acınacak hali, varlık içinde yokluk yaşaması, paramparça olması vb. birçok olumsuzluğun en etkin sebebi budur. Şu halde ihtilaflar bitmez zira insanın tabiatında vardır. Ancak tefrikayı kaldırmak her Müslüman üzerine farzdır. Ümmetin birliği, kardeşliği için çalışmak farzdır. Aksini yapmak büyük bir haramdır.

Ümmetin bu zillette mahkûm olmasının sebebi ne düşmanının güçlülüğü ne de ümmetin zayıflığıdır. Asıl sebep Ümmetin gücünün dağınıklığıdır. Bu dağınıklığın asıl sebebi de aramızda çıkarılan ihtilafların iftirak’a dönüştürülmesidir. “Allah’a ve Resûl’üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.” (Enfal 8/46)

Bölgede olan biteni, konuşulanları, yapılanları bir araya getirerek değerlendirdiğimiz zaman, ümmet arasında fitne, tefrika ve husumet üretmekte en büyük tehlikenin IŞİD olduğu sonucuna varabiliriz. Neden mi?

1.                  IŞİD, tekfiri adeta öncelikli görev edinmiştir. Sanki insanları imanla buluşturmaktan ziyade, tekfir etmek çabasındadırlar. Kendilerinden başkasını kâfir görmeleri sebebiyle konuşup anlaşmaya kapalıdırlar. Karşıyı muhatap alabilmek için önce Müslüman olması gerekiyor. Aksi halde Müslüman, mürted ve kâfirden akıl almış olur. Müslümanınsa kâfirin aklına ihtiyacı yok… Bu durum taassubun çok ötesinde bir şey... Tarifi mümkün değil... Kardeşim gel konuşup anlaşalım falan talepleri havada kalıyor. Çünkü açıkça “bizim kâfirlerle ve mürtetlerle konuşacak bir şeyimiz yok” diyebilmektedirler. Gel de çık işin içinden…

2.                  Işid kendisini İslam’ın yegâne meşru otoritesi sayıyor. Tabi kendisine bey ‘at etmeyen tüm İslam ümmetini mürted ve en azından baği kabul ediyor. Bu arada mürteddin de baği’nin de katli vaciptir. Tam da I

3.      şid’in aradığı şey…

4.                  Mürted kabul ettiği ümmetin geri kalanıyla savaşmayı meşru hakkı görüyor. Bu arada mürtetlerle savaşında kâfirlerle işbirliği yapmayı da meşru görüyor. Yani Suriyeli mücahitlere karşı Beşşar vd. kâfirlerle, Iraktaki Sünni direnişçilere karşı, Maliki, İran ABD’yle, Filistin’de Hamas’a karşı Yahudi’yle, mısırda ihvana karşı sisi vs. İslam düşmanlarıyla işbirliğini meşru bir hak görüyor. Başka bir deyimle dostlarını düşman düşmanlarını dost görüyor. Bu tutum, bu örgütün ümmeti kırmak için çok özel üretilmiş bir ölüm makinası olduğu endişesini uyandırıyor.

5.                     Açıkça “mürtetlerle savaşmak önceliğimizdir, kâfirler bize saldırmadıkça onlarla işimiz yok” demeleri. Başka bir deyimle ve tekrar edelim ki, Ümmetin tamamıyla savaşmayı meşru hakkı görmesi. Bunu yaparken de tüm ümmet düşmanı kâfirlerle işbirliğini meşru görmesi.

6.                     Genel de iyi niyetli, saf ama cahil insanlardan oluşması. “Cahil cesurdur” deyimi malum. Bunların, kendilerinden başka ümmetin geri kalanını tekfir etme cesaretinde bulunmaları, cehaletlerinin ne kadar derin olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla münazara kuralları dâhilinde oturup konuşmaya yapıları müsaade etmiyor.

7.                     Dünya derin devleti tarafından bunların önlerinin açılması, son aylarda ciddi güç kazanmalarına sebep oldu. Bu durum taşeronluk ihtimalini güçlendiriyor. Şimdi devşirmek istedikleri kimselere, para istersen para, kadın istesen kadın, makam istersen makam! Diyerek yaklaşmaları düşündürücüdür. Aynı teklifleri müşrikler Resulullah (sav) a yapmışlardı. Tabi İslam’ı bırakıp atalarının dinine dönmesi karşılığında… Bunlar da ümmetin evlatlarını sınırlarını kendilerinin koyduğu bir dine davet ediyorlar. Tabi onlara göre ümmetin on dört asırdır yaşadığı din atalar dinine dönüşmüştür.

Peki, tüm bunların değerlendirmesini kim yapacak. Nasıl anlaşacağız? Anlaşabilmek için oturup konuşmak lazım ama nasıl. “Ey iman edenler! Allah’a itaat edin. Peygamber’e itaat edin ve sizden olan ulu’l-emre (idarecilere) de. Herhangi bir hususta anlaşmazlığa düştüğünüz takdirde, Allah’a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resûlüne arz edin. Bu, daha hayırlıdır, sonuç bakımından da daha güzeldir.” (Nisa 4/59) allahım! Kalplerimizi uzlaştır, saflarımızı birleştir, bize birlik, dirlik beraberlik nasib eyle. Bu birlikle bize güç ve kuvvet ver, zilletten izzete kavuştur Allah (cc) ım! Amin…1317 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.61987.6503
Euro8.94908.9849
Hava Durumu
Saat
Site Haritası