• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret2470073
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Oy kullanmak zaruret oldu
25/10/2015

Şu ana kadar akli ve nakli deliller ışığında oy kullanmanın caiz olduğunu ifade ediyorduk. Ancak şu an İslam âlemi ve Türkiye üzerinde oynanan yerel ve küresel boyuttaki oyunlara baktığımız zaman, bu işin cevazın ötesine geçtiğini, zaruret halini aldığını söyleyebiliriz. Basiretli, ferasetli her Müslüman bilir ki tek millet olan küfür, İslam âlemine topyekûn savaş açmıştır. Ya da iki üç asır önceden İslamâlemine karşı başlatılan savaş hiç durmadı ki… Ancak zaman ve zemine göre şekil değiştirdi. Bazı zaman ve zeminlerde sıcak savaş halinde devam ederken, kimi zaman ve yerlerdeyse; sinsice, kalleşçe, kahpece soğuk savaş olarak süregeldi.

Son yıllarda daha çok ümmeti birbirine kırdırma kalleşliğini yapıyorlar. Bunu da hem sıcak savaşta, hem soğuk savaşta başarıyorlar. Ümmet içinde bin bir tür grup ve fırka ürettiler. Ama özellikle zıt kutup gibi görünen; Şİİ VE VAHHABİ fırkalar, en çok kullandığı fırkalardır. Bunlar vasıtasıyla mezhep savaşlarını körüklüyorlar… Tekfirciliği en derinlemesine kullanarak, hem öldürenin, hem de ölenin tekbir getirdiği kardeş kavgalarını çok rahat bir şekilde kurguluyorlar. Kendileri geriye çekilip iştahla ve şehevi bir zevkle seyrediyorlar. Yıllarca arenalarda birbirini kırıp geçiren gladyatörleri seyretme zevklerini şimdi arenalara çevirdikleri İslam diyarında yaşıyorlar. Ya da mazlum insanları aç aslanlara parçalatma zevklerini yaşıyorlar.

Şu an İslam âleminde sıcak olarak devam eden savaş, Türkiye’de de soğuk yüzüyle devam etmektedir. Dolaysıyla, seçim diyerek geçemeyiz. Bu seçimde nasılda bir birleriyle kanlı bıçaklı olan siyasi tarafların birleştiklerini görmüyor muyuz? Bu gün seçimlere katılıp oy kullanmak her zamankinden daha fazla zaruret halini almıştır.

Türkiye bir dolmuş, yönetici de şoför.Yolcusu olduğunuz dolmuşun şoförü sarhoş biri olsun ister misin?Ülkemizi bir dolmuşa benzetirsek, hepimiz Türkiye dolmuşunda yolcuyuz.Seçime katılmasak direksiyona SARHOŞ şoför geçecek. Biz AYIK şoför seçmeyelim mi? İstesek de istemesek de biz bu dolmuştayız ve bir şoför direksiyona geçecek. Ya biz şoför seçimine müdahil olacağız, ayık bir şoförle; gereken hedefe doğru yol alamasak da en azında dolmuşun uçuruma doğu yuvarlanmasını engelleyeceğiz. Ya da biz “ben tağutu reddettim” tesellisiyle avunurken, sarhoştan da öte zaten doğmuşu uçurumlara yuvarlanmaya karst ettiğini bildiğimiz bir şoförün direksiyona geçmesini sağlamış olacağız.

Laikçi seçkinler Müslümanların, hep ırgat, amele, maraba kalıp, idari mevkilere gelmemesi için "oy kullanmak, resmi görev vs. şirktir" yaygarası çıkarırlar. Tabi bunu samimi ama saf Müslümanlara söyletirler. Sadece parlamentoya girmemek değil, mümkünse hiçbir idari kadroda Müslümanlar olmasın ki, onlar Müslümanları istedikleri gibi evirip çevirsin. Hizmetçi yapsın, işçi yapsın… İtiraz eden olursa hapsetsin, işkence yapsın, gereğinde hatta zevk için bazılarını öldürsün. İstiklal mahkemelerini ne çabuk unuttuk.

Biz ne filimler gördük ve hala görmeye devam ediyoruz. Hâlbuki Resulullah (sav) şöyle buyurur: “mümin bir delikten iki defa ısırılmaz.” Biz ümmet olarak, delik deşik edilen ümmet diyarında ısırılmadığımız, ay, gün, hatta saat yok… Ama ısrarla İslam ümmetini sömürüp semiren batıılıların ve onların işbirlikçilerinin oyunlarına gelmeye devam ediyoruz.

Başka bir deyimle; oy kullanmamak, zalimlerin efendiliğine, mazlumların köleliğine dolaylı destek olmaktır. Onlar saltanatlarını sürsün, biz de onların hizmetlerini yapalım.

Müslüman oy kullanırsa, İslam'ın önünü açan bir parti yönetecek. Kullanmasa, tıkayan bir parti yönetecek. 1930 lara 40 lara değil, sadece on beş yıl öncesine gidelim. Binlerce Kur'an kursunu şu an bol keseden atan partiler kapatmadı mı? Medreseler, vakıflar, dernekler, imam hatipler kısaca İslam kokusu gelen ne varsa hallaç pamuğu gibi atmadılar mı? Camilerde çocuklarımızın Kur'an öğrenmesi yasaklanmadı mı?

Oy kullanmayınca tağutu reddettiğini zannedenler! Hepimiz kimlikle, evlilik cüzdanıyla, vergiyle, okulla, askerlikle, kısaca hayatın her aşamasıyla tağuta bağlı değil miyiz? Nefes alacak yer bir oy kalmış onu da biz kendi kendimize tıkayalım diyoruz. Allah cc şuur ve basiret versin. Selam… Dua…955 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ayasofya Camii Mübarek Olsun - 13/07/2020
Ayasofya Camii Mübarek Olsun
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR - 07/06/2020
IRKÇILIK BATININ KANINA İŞLEMİŞTİR
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı? - 11/05/2020
Derin Güçlerin Hipnozları mı İlahi Ordular mı?
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA - 03/02/2020
FİLİSTİN İSRAİL OLMAYACAKTIR NOKTA
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT - 29/01/2020
DEPREMİ ÖNCEDEN TESPİT
Kadına şiddet - 20/01/2020
Kadına şiddet
MEKKELER FETİH BEKLİYOR - 09/01/2020
MEKKELER FETİH BEKLİYOR
SİNSİ SİLAH MÜZİK - 14/12/2019
SİNSİ SİLAH MÜZİK
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER - 29/11/2019
ANNE BABA HİZMETÇİ DEĞİL EFENDİDİRLER
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.54937.5796
Euro8.79898.8341
Hava Durumu
Saat
Site Haritası