• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

20/03/2019

Hacı Çetin

  Eczanesi

Perşembe

21/03/2019

Sobay

 Eczanesi

Cuma

22/03/2019

Aydın

Eczanesi

Cumartesi

23/03/2019

Med-Hançer 

Eczanesi

Pazar

24/03/2019

Huzur-Ektiren 

  Eczanesi

Pazartesi

25/03/2019

Yeni Fırat

 Eczanesi

Salı

26/03/2019

Med 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam354
Toplam Ziyaret2179626
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Ekonomik Kalkınmanın Direği Zekât
04/06/2018

      

“Allah (cc) kimseyi gördüğünden geri koymasın” diye bir atasözü vardır. İslam ümmetinin bu günkü hali tam bu atasözünün haber verdiği felaket... Varlık içinde yokluk yaşamanın, efendi iken köle olmanın, aziz iken zelil olmanın zirvesi...

Dünyanın yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ve enerji kaynaklarının % 85-90ı İslam yurdundan çıkıyor. Ancak İslam ümmeti bu servetlerin ancak % 20-25 inden istifade etmektedir. Geri kalan % 75 ini batı sömürmektedir. Haçlı-Siyonist ittifakıyla gizli veya açık aralıksız devam eden tüm kirli savaşların, işgal ve sömürülerin asıl sebebi de bu...

İslam ümmeti zaafa uğrayıp islamın siyasal, sosyal, askeri ve ekonomik birliği bozulalı; tüm dünya huzur, güven ve refahını kaybetti. Bu kaybedişin asıl sebebi, batının dışarıdan, işbirlikçi hainlerin de içerden uğraşlarla, ümmet birliğini yok etmesidir. Ama batı, kalleşçe çevirdiği plan ve desiselerle bu vebali islamın üzerine yıktı. Hâlbuki bunun asıl faili, işgalci ve sömürücü batının ta kendisi idi.

                Batı bunu, islam ümmetini yok etmek için planladı ama yanıldı. Çünkü bu ümmet imanın verdiği güçle yokluk ve zorluğa tahammül etmeye alışıktı. Dolayısıyla batı bindiği dalı kesti ve asıl zararı kendisine ve dolayısıyla tüm insanlığa verdi. Gelecek günler buna daha net şahitlik edecektir. Küresel ekonomik krizler vs. sadece büyük felaketin ayak sesleridir. Sadece ABD Almanya, Yunanistan, İtalya, İspanya değil, tüm batı ülkelerinde de ilerde daha büyük felaketler olacaktır.

 

                Kurtuluş reçetesi İslam’dır

                Tüm bu keşmekeşler içinde, zarar gören ilahi sistemin halkalarından biri de İslam’ın zekât müessesesidir. İslam öncesinde her konuda olduğu gibi gelir dağılımında da büyük adaletsizlikler sonucu insan grupları arasında uçurumlar oluşmuştu. İslam geldi insana yeniden insanlığı öğretti. Paylaşmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı, birlik-berberliği hatta îsarı/kardeşini kendi nefsine tercih etmeyi öğretti.

                Yıl 2018, 21. yüzyıl ve insanlık yeniden aynı cahiliye cenderesinde... İnsanlar bir sürü izim, sistem, rejim falan ürettiler... İsimleri cafcaflı, dışı jan janlı ama içi bomboş, kof... Tanıtımlarında kullanılan cazip ve cilveli sözler sadece mazlumları aldatmak için uydurulan ambalajlar... Demokrasi, kapitalizm, liberalizm, sosyalizm, komünizm, Marksizm, faşizm, Nazizm diyalektik sosyalizm, çağdaş demokrasi, ileri demokrasi vs... vs...

                Batı her vesileyle İslam’ın erdem, fazilet ve insanlık dolu tarihine iftira atıp karalamaktadır... islamın 1400 yıllık tarihiyle batının en çağdaş yüz-iki yüz yıllık tarihini bir karşılaştıralım bakalım ne göreceğiz. Önceki tarihlerinden hiç bahsetmeyelim çünkü iç karartır, mide bulandırır.

                Esasen tüm beşeri sistemler, fakirlerden alıp zenginlere aktarmak üzere programlanmıştır. Dolayısıyla sürekli zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. İlahi sistem ise geyet merhametli bir şekilde zenginlerden fakirlere tedrici bir şekilde, yılda % 2,5 aktararak gelir dağılımında denge ve adaleti sağlar.

                Enflasyon, devalüasyon, zam, faiz, repo, bono, tahvil, enva-ı çeşit teşvik kredileri vs. düzenlemeler hep fakirden zengine aktarma yollarıdır. Ayrıca beşeri sistemlerin en büyük gelirleri işçi, memur ve esnaf emekçilerinden aldığı primler/vergilerdir. Hal buki ilahi sistem fakirlerden almıyor, aksine zenginlerden alıp fakirlere veriyor.

                İlahi sistem zekât geliriyle yol, köprü, baraj gibi amme hizmetleri yapmaz. Zekâtı direk fakirlere vermek zorundadır. Amme hizmetleri için devlerin gelirleri yetmiyorsa ayrıca vergi alınır. Ancak bu vergi de yine zenginlerden alınır. Fakirin verecek durumu yok ki versin. Verecek durumda olan zaten zengin konumundadır.

Gelin biraz ilahi fermana kulak verelim

“Namazı dosdoğru kılın zekâtı verin ve rüku edenlerle birlikte siz de rüku edin.” (Bakara 2/43)

“Namazı dosdoğru kılın zekâtı verin; önceden kendiniz için hayır olarak neyi takdim ederseniz onu Allah katında bulacaksınız. Şüphesiz Allah yaptıklarınızı görendir.” (Bakara 2/110)

"İslam beş temel prensip üzerine bina edilmiştir: Allah'tan başka ilâh olmadığına, Muhammed'in Allah'ın kulu ve Rasûlü olduğuna şehadet etmek, namaz kılmak, zekât vermek, Beytullah'ı haccetmek ve ramazan ayında oruç tutmak." (Buhâri ve Müslim Riyazus salihin h no= 1206)        

"Allah'tan başka ilah olmadığına, Muhmmed'in Allah'ın kulu ve Rasûlü olduğuna şehadet edinceye, namaz kılıncaya, zekât verin­ceye kadar insanlarla savaşmakla emrolundum. Bunları yerine getirirlerse, İslâm hakkı dışında canları ve malları benim için dokunulmaz olur. Onların (batini) hesabı Allah'a aittir." (Buhârî, Müslim Riyazus salihin h no=1209) Selam… Dua…

 Paylaş | | Yorum Yaz
196 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte - 08/08/2018
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte
Kur ’ansız Olmaz - 28/07/2018
Kur ’ansız Olmaz
Batı Örnek Olamaz - 11/07/2018
Batı Örnek Olamaz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.46625.4881
Euro6.20386.2287
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası