• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

12/06/2019

 Barış

  Eczanesi

Perşembe

13/06/2019

Şifa 

 Eczanesi

Cuma

14/06/2019

Sevim

Eczanesi

Cumartesi

15/06/2019

Viranşehir-Yazmacı

Eczanesi

Pazar

16/06/2019

Mavi-Bulut 

  Eczanesi

Pazartesi

17/06/2019

Akmeşe

 Eczanesi

Salı

18/06/2019

Deliktaş 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam240
Toplam Ziyaret2233492
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Gezi bahane plan şahane
16/06/2013

         Dünya müstekbirlerinin sinsi planlarından artık gına geldi. Kalleşçe giriştikleri derin işler ve ilişkiler, artık kabak tadı veriyor. Kahpelik paçalarından akıyor. Bu derin ve karanlık odakların, sadece dünleri değil, bugünleri de her günleri de zulüm, aldatma, karalama, karartma, akı kara, karayı ak, hakkı batıl, batılı hak gösterme vb. nice ayak oyunlarıyla dolup taşmaktadır.

         Gezi parkı eylemleri, dışarıda görünen, çoğunluğu da aslında niçin orada olduğunu bilmeyen toy gençlerin, sarhoş naraları veya ayık sloganlarından ibaret değil. Şurası kesin ki, İslam baharının yaşandığı ülkeler ve Türkiye’de yaşanan kalkışmalar birbiriyle ilintili…

         Ümmet başsız bırakıldıktan sonra (Şia hariç. Şia’nın ümmet içindeki fitne misyonunu daha güçlü devam ettirmesi için aksine güçlenmesi gerekiyor. Artık bu gayet bariz olarak görülmektedir.) İslam coğrafyasının elli küsur parçaya bölündüğünü, bu parçaların büyük oranda askeri güçle bir müddet kontrol altında tutulduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak zamanla askeri işgallerin faturası ağırlaşınca, kendi kültürüyle büyüttüğü bazı satılmışları, elindeki medya gücüyle kurtarıcı olarak lanse edip, aslında bir nevi vali olarak atadı. Ümmetin yeraltı, yerüstü zenginliklerini bir asırdan fazladır, bu valiler eliyle sömürmektedir. Ancak ümmetin nice evlatları, bu sinsi planı gördükçe hileleri zayıflamaya başladı. “Ilımlı İslam” 11 Eylül, BOP vs. hep olası ümmet kıyamının önünü kesmek için yapılan girişimlerdi. Ancak yetiştiremediler, apansız yakalandılar.

         Şimdi zararın! Neresinden dönülürse kardır diyerek, ümmetin kıyamını akim kılma, bunu yapamazlarsa en azından ucundan kıyısından sömürü çarklarını devam ettirme yollarını aramaktadırlar. Bunun için bizim mahalleden de mahalle dışından da maalesef yeterince işbirlikçi bulabilmektedirler. İşte ulusal derin güçler tam da burada ilaç gibi gelmektedir. Gezi parkındaki garibanlar, zurnanın son deliği bile değiller.

         Derin güçleri anlıyorum. Ehlisünnet ve sahabe düşmanlığını akide haline getirmiş olan Şia’nın hali de sürpriz değil. Ama bizim mahalleden olup uluslararası derin güçlerin dolmuşuna binmiş olan ılımanları ve onlar gibi olanları anlamakta zorlanıyorum. Batılı müstekbirler, siyasal İslamcı, yeni Osmanlıcı ya da İslamcı terörist dediği ümmeti alt ederse orada duracak mı? Batılı-doğulu İslam ve ümmet düşmanları, ümmetin sadık evlatlarının işini bitirince buyurun ılımlılar! size bağımsızlığınızı verdim mi diyecektir? Hayır hayır, bunlarİslam’ın her şeyine düşmandırlar. Hangi ırktan, hangi, meşrepten, hangi mezhepten olursa olsun hepsine kökten düşmandırlar. Ellerine imkân geçtiği zaman da hepsinin defterini dürmekten zerre kadar geri durmayacaklardır. Peki, bunu başarabilecekler mi? işte cevabı:

  • Onlar bir tuzak kurdular. Farkında değillerken Allah da bir tuzak kurdu. Bak, onların tuzaklarının sonucu nasıl oldu: Biz onları ve kavimlerini topyekûn helâk ettik. İşte zulümleri yüzünden harabeye dönmüş evleri! Şüphesiz bunda bilen bir kavim için bir ibret vardır. (Neml 50-52)
  • Eğer Allah, insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Ecelleri geldiği zaman ise ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler. (Nahl 16/61)
  • Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.(İbrahim 14/42)
  • Halkı zulmetmekteyken helâk ettiğimiz, böylece duvarları, çökmüş çatılarının üzerine yıkılmış nice memleketler, nice kullanılmaz kuyular, nice muhteşem saraylar vardır! Zalim oldukları hâlde, mühlet verdiğim, sonra da kendilerini azabımla yakaladığım nice memleket halkları vardır. Dönüş yalnız banadır. (Hac 22/45,48)
  • Biz onlardan önce, kendilerinden daha zorlu nice nesilleri helâk ettik de ülke ülke dolaşıp kaçacak delik aradılar. Kaçacak bir yer mi var? (Kaf 50/36)
  • Zalimler hangi devrilişle devrileceklerini görecekler. (Şu’ara 26/227)

Kazansa firavunlar kazanırdı… nemrutlar kazınırdı, Ebreheler kazanırdı… Ebu Cehiler, Ebu Lehebler kazanırdı… Hepimiz iyi biliyoruz ki tarih çöplüğü, nice zalimlerin leşleriyle doludur.

                Bunca kan, gözyaşı, feryad-u figan berhebamı olacaktı?.. bunca yetim kalmış yavrular, katledilen milyon milyon kadın, erkek, çocuk, genç, ihtiyar mazlumların hukuku ne olacak?..

  • Şu hadisi şerif tüm zalimlerin kulağına küpe olsun. “mazlumun bedduasından korkun. Zira onunla Allah (cc) arasında perde yoktur.”Sübhaneke… Bihamdike… Vesteğfiruke… mozkilinc@hotmail.com

 Paylaş | | Yorum Yaz
2312 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Zekât = Hikmet Bereket - 30/05/2019
Zekât = Hikmet Bereket
AVRUPADA RAMAZAN 2 - 20/05/2019
AVRUPADA RAMAZAN 2
Ramazanı Ramazan Yapalım - 06/05/2019
Ramazanı Ramazan Yapalım
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası