• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

24/04/2019

Aksu

  Eczanesi

Perşembe

25/04/2019

Rihan

 Eczanesi

Cuma

26/04/2019

Can

Eczanesi

Cumartesi

27/04/2019

Berfin-Avu 

Eczanesi

Pazar

28/04/2019

Velioğlu-Kaya 

  Eczanesi

Pazartesi

29/04/2019

Yaşam

 Eczanesi

Salı

30/04/2019

Mavi 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam510
Toplam Ziyaret2203726
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
İSLAMI IŞİDLEMEK
17/07/2014

Kardeş gazetemiz Akit yazarlarından Ahmet Varol Bey, birkaç gün önce “hilafeti ışiddlemek” başlığında güzel bir yazı kaleme almıştı. Ancak gelişmeler, Işid’in sadece hilafeti değil, birçok şeyi işıdlediğini göstermektedir. Daha önce, “bir taşla kuş sürüsü” başlığıyla bu konuya kısmen değinmiştim. Hala birtakım iyi niyetli ve saf Müslümanların, bu tekfirci harici fırkanın etkisinden çıkmadıklarını ibretle izlemekteyiz. Dolayısıyla bu hamur daha çok su götürecek…

Kareleri yan yana getirip ferasetle baktığımız zaman, sadece Işid değil, birçok ifrat ve tefrit gruplarının, bir takım karanlık odaklar adına hareket ettiklerini şimdi daha iyi anlıyorsunuz. Ergenekon taktikleri de ortalığa saçıldıktan sonra, nice yerel veya küresel derin güçlerin var olduklarını/olabileceklerini anlamış bulunuyoruz.

Halis ve saf Afgan cihadından, Taliban, Taliban’dan El kaide, El Kaide’den Işid gibi onlarca irili ufaklı tekfirci, harici grupların türetilmesi şimdi ancak anlaşılıyor. İngiliz, Yahudi vd. derin güçlerin geliştirdiği, vahhabilik mutasyona uğratılarak, Şia’nın zıddı gibi görünen ama aslında birbirlerini besleyerek ümmet içinde ihtilaf, tefrika, fitne ve kardeş kavgaları çıkarılmak üzere dizayn edilmiş…

Bu sebeple de Işid, Şia’yla uyum içinde yoluna devam ediyor. Sloganlarda kanlı bıçaklı olsalar da pratikte kuzu sarmasıdırlar. Suriye’de Beşşara karşı kıllarını kımıldatmazken, Müslümanlarla savaşıp duruyor. Bir önceki Gazze Furkan savaşında bölge liderleri, “biz bir kâfire karşı, diğer bir kâfiri desteklemeyiz” diye demeç vermişti. Yani Yahudi kâfirine karşı, Hamas kâfirini (haşa) desteklemeyiz.

Keşke bu söylediklerini de tatbik etseler ya… Hayır. Mısırda ihvana karşı Sisiyi net olarak desteklediler ve desteklemeye devam ediyorlar. Suriye’de muhaliflere karşı Beşşarı dolaylı olarak destekliyorlar. Irakta çıkmaza giren Şia taifeleriyle dolaylı, gizli aşikâr paslaşıyorlar.

Sonuç olarak Ümmetin bu hainlere karşı uyanık olması, kendi aralarındaki ihtilafları bir yana bırakıp, derin güçlerin planı olan tüm bu bölücü ve yıkıcı unsurlara karşı birlik olarak, gerekli tedbirleri almaları acil ve elzemdir. Aksi halde yarın geç olabilir.

1.      Sünni gücü törpülemek… Özellikle ehlisünnetin cihad aşkı ve şehadet sevdası taşıyan seçmece gençlerini, cihad adı altında ölüm tarlalarına çekerek birbirlerine kırdırmak.

2.      İslam’a fobyayı daha da geliştirerek, üzerine Sünni fobyayı ekleyerek zenginleştirmek. İslam’ı alabildiğine vahşi göstermek… Böylece İslam’a kalpleri açık olan gayri Müslimleri İslam’dan uzaklaştırmak.

3.      Sünni Şii çatışmasını daha da keskinleştirip alevlendirmek. Böylece ümmeti birbirleriyle didiştirip, parsayı toplamak.

4.      Şia’yı ümmete karşı tahrik etmek, onların düzelmesi muhtemel olanlarını hidayetten uzaklaştırmak. Fırkalar arası kin ve nefreti körüklemek, uçurumu daha da derinleştirmek…

5.      Ümmetin cihad ruhu ve şehadet sevdası taşıyan gençlerini, terörize etmek ve aşamalı olarak imha etmek. Ilımlı İslam’la cihad aşkını kıramadılar ama cihad edecekleri kırmayı başarmaktadırlar.

6.      Cihad ruhunu sindirmek, cihadı karalayıp mümkün olduğunca ümmetin neslini cihattan uzak tutmak.

7.      Suriye’de Beşşar’ın elini rahatlatmak, direnişi zaafa uğratmak.

8.      Nihai olarak İslam baharını tamamen bitirmek. Artık İslam diyarından hiç kimsenin despot idarecilere karşı kıyamı düşünmemesini sağlamak.

9.      Irakta Sünni direnişi terörize etmek. Zaten var olan bir Sünni halk hareketini terör kalkışması görüntüsüne büründürmek ve sabote etmek. Şii taife böylece İslam ümmetine karşı değil de teröristlere karşı mücadele ediyor görünecek.

10.   Dolayısıyla Sünniliği dünyaya terörist olarak gösterirken, Şia’yı teröre karşı ve hümanist bir görüş olarak lanse etmek…

11.   Irak petrollerinin dünya emperyalistleri lehine kontrol altına alınmasını sağlamak…

12.   Dünya derin devletine kafa tutan, hizaya gelmeyen Türkiye idaresine haddini bildirmek. Türkiye’nin bölgeyle ticaretini çıkmaza sokmak, mümkün olduğunca engellemek. Enerji kaynaklarından dolaylı da olsa istifadesini bitirmek.

13.   BOP’un ılımlı İslam projesi çökümce haşin İslam projesiyle yollarına devam etmek. Ya ifrat ya tefrit veya hem ifrat, hem tefrit...

14.   Hilafet ismini lekeleyerek gelecekte olası gerçek hilafeti olabildiğince ötelemek…

15.   Tefritçilerle didişecek ifrat unsuru olarak, İslam ümmeti arasında sürgit ihtilafları körüklemek… İhtilafları iftiraka, tefrikaları da adavet ve kardeş kavgalarına dönüştürmekte taşeronluk yapmak…

16.   Ismarlama operasyonlarla İslam diyarından işgale uygun olan bölgelerin işgaline zemin hazırlamak… Somali, Nijerya vb. yerlerde olduğu gibi… Bunlara daha birçok maddeler eklenebilir. Evet, bir kuşla iki kuş değil, kış sürüsü de değil, kuş sürüleri…

 Paylaş | | Yorum Yaz
1449 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte - 08/08/2018
Domuzdan Post Gâvurdan Dost Olmuyor İşte
Kur ’ansız Olmaz - 28/07/2018
Kur ’ansız Olmaz
Batı Örnek Olamaz - 11/07/2018
Batı Örnek Olamaz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.88865.9122
Euro6.56076.5869
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası