• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

12/06/2019

 Barış

  Eczanesi

Perşembe

13/06/2019

Şifa 

 Eczanesi

Cuma

14/06/2019

Sevim

Eczanesi

Cumartesi

15/06/2019

Viranşehir-Yazmacı

Eczanesi

Pazar

16/06/2019

Mavi-Bulut 

  Eczanesi

Pazartesi

17/06/2019

Akmeşe

 Eczanesi

Salı

18/06/2019

Deliktaş 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam400
Toplam Ziyaret2235559
Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
Bu Dizilerle Nereye
14/01/2016

Medya eskiden dördüncü kuvvet olarak kabul edilirdi. Ama son yıllardaki teknolojik gelişmeler, medyayı çoktan açık ara farkla birinci kuvvet yapmıştır. Tüm algı operasyonları, entrikalar, Ali (ra) cambaz oyunları, tahrifat, tahribat çok sinsi ama çok hızlı bir şekilde medya üzerinden yapılıyor. Darbelere zemin hazırlamalar, siyasetçi ve lider pazarlamalar, hükümetler hatta devletler yıkıp yapmalar öncelikle medya gücüyle yapılmaktadır. Soğuk savaşın lokomotif gücü medyadır.

Ekonomik, sosyal, siyasal, askeri kısaca her çeşit savaş ve rekabetlerin öncü gücü medyadır. Dolayısıyla herhangi bir sahada güçlenmek isteyenlerin, öncelikle medyada güçlü olmaya çalıştıklarını görürsünüz. Bu konuların her biri kitaplara sığmayacak kadar geniş ve önemlidir. Ancak biz sadece medyanın sadece dizilerde işlenen, mukaddesat ve ahlaki yozlaşmaya dair yaptığı tahrifat ve tahribatla ilgili sadece bazı başlıklar sunalım. Siz bunları örnek alıp yüzler katını ekleyebilirsiniz.

Dizilerden Öğrendiğimiz ve yavaş yavaş herkesin hayatına sinsice giren bazı tahribat ve tahrifatlar…

·         Kaç yaşında olursan ol eğer bir sevgilin yoksa eziksin demektir.
Burada evlatlarımızın erkek olanlarına mutlaka bir kızla, kızlarımıza da bir erkekle arkadaşlık yapmaları net olarak tavsiye edilmektedir. Hatta evli olan biz anne babalara dahi tek kişiye mahkûm olmama mümkün olduğunca evli halimizle karşı cinsten birkaç kişiyle beraberliğimiz gerektiği bilinçaltımıza yerleştirildi.

·                     Önemli olan tek şey aşktır. Aşk için evlilik, namus ve anne-baba feda edilebilir.
Hayatın tamamını bir kız ve erkeğin ilişkisinde odakladı.Ya da aynı anda birkaç kız ve birkaç erkek… Aşk da gerçekten aşk olsa… Kim kime, dum duma bir hayat. Kim kimi nasıl aldatabilir, kandırabilirse… Ama hep bu süfli arzuların tatmininde aşk bir olta olarak kullanılmaya devam etmektedir.

·                  Aşkı da şehvet tatmini, cinsel istismar ve günübirlik heveslere dönüştürdüler. Aşkın eskiden bir ağırlığı vardı. Aşk sadakat, saygı, sevgi, fedakârlık, bağlılık, vefa vb. fazilet ve erdemlerin odağıydı. Leyla ile mecnun, Ferhat ile şirin, kerem ile aslı gibi isimler bunları çağrıştırır. Ama günümüzde bu dizilerde işlenen “aşk” ahlaksızlıktan başka nedir? Esasen bu kof, bencil, ötekileştiren ilişkiler hayatın her yanına yayılmaya çalışılıyor. Komşuluk, arkadaşlık, akrabalık vs.

·                     Anne ve baban birbirine ilk günkü gibi âşık değilse boşanıp başkalarıyla evlenmeliler ve sen de onları desteklemelisin. Böylece bir ömür boyu iyi günde kötü günde birlikte olma algısı unutturuldu. Öyle ya iyi günde beraberlik kolay, asıl olan kötü günde birbirimize destek olmak. Birbirimize karşı sevgi, saygı ve fedakârlığı devam ettirmek… Kaldı ki aşkın içi boşaltılınca, iyi gün kötü gün dinlemiyorlar. Sırf günü birlik yeni zevkler uğruna yuvalarını dağıtabiliyorlar. Aslında böyle insanlar mukaddes bir kurum olan aile yuvası değil, evcilik oynar gibi öylesine bir beraberlik tasarlamaktadırlar. Şehvetleri yenilik ister istemez de bu çalı çırpıdan kuş yuvası gibi yuvayı hemen dağıtıveriyorlar.

·                     Nikâh olmadan beraber olmakta hiç bir sorun yoktur. Büyüdüğünde sen de istediğin kız veya oğlanla istediğin şekilde beraber olabilirsin. İslam’da namahremin eline dokunmanın ateşe dokunmak olduğu algısı yok edildi.Artık sevgilisi ile nikâh dışı yaşamayan eleştirilir oldu!Öyle ki nice dizilerde meşru bir nikâhla ve sadakatle beraberlik, “Ömür boyu bir kişiye mahkûm olmak” olarak lanse edilmektedir.

·                     Başkalarını aşağılamak ve küçük düşürmek seni popüler ve gözde yapar.
Popülerliğin yollarından birinin bu olduğu algısı maalesef topluma yerleşti. Bilindiği üzere kapitalizmin temel felsefesi şudur: “her şey benimdir, altta kalanın canı çıksın” bu durum insanları egosuna tapınan kendinden başkasını takmayan biyonik makinelere dönüştürüyor. Küresel zalimler, manaya savaş açıp maddeyi putlaştırdılar. Bu savaşlarında da en güçlü silahları hep medya oldu. İşte medyanın önemli bir ayağı olan diziler, bu konuda büyük bir rol oynuyor.

·                     Birinin değerli ve beğenilen olması için güzel/yakışıklı ve zengin olması gerekir. Yoksa değerli değildir. Her şeyi görüntüde ve maddiyatta arar olduk. Bunlar yoksa kendimizi eksik hissetmeye başladık.Hâlbuki insanı insan yapan ve insanca yaşamasını sağlayan değerler, asıl manevi değerlerdir. İman, takva, salih ameller, Sevgi, saygı, sadakat, vefa, paylaşma vs. fazilet ve erdemler. Ama maddenin sesi o kadar gür çıkıyor ki, mana neredeyse lal olmuş. Bu gidişat hayra alamet değil. Bu cadde çıkmaz sokak. Bir an önce kendi aslımıza dönmek zorundayız. Devam edeceğiz inşallah. Selam… Dua…

 

 Paylaş | | Yorum Yaz
830 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Zekât = Hikmet Bereket - 30/05/2019
Zekât = Hikmet Bereket
AVRUPADA RAMAZAN 2 - 20/05/2019
AVRUPADA RAMAZAN 2
Ramazanı Ramazan Yapalım - 06/05/2019
Ramazanı Ramazan Yapalım
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2 - 05/03/2019
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
Mazlumun Ahı İndirir Şahı - 11/10/2018
Mazlumun Ahı İndirir Şahı
Yaş Günü Yaş İş - 01/10/2018
Yaş Günü Yaş İş
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.84775.8712
Euro6.55036.5766
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası