• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam207
Toplam Ziyaret2548899
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Çadır kent'te Rant Var mı?
29/07/2015

            Sıcak yaz mevsiminde ki Ramazan günleri, Ardından Ramazan Bayramı, Rahatsızlığım derken bir kaç hafta sizlerden ayrı kalmak zorunda kaldım. Öncelikle rahatsızlığımdan dolayı geçmiş olsun mesajı gönderen tüm okurlarıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız...

            Çoktan beridir gündeme almak istediğim konulardan biri de çadır kentler ile ilgili çalışanların durumudur. Viranşehir'e ilk çadır kent kurulma kararı çıktıktan sonra dönemin Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan bu konuda titizlikle üzerine durmuş ve kurulacak çadır kent için şeffaf ihaleler yapmıştı. Yapılan ihaleler sonunda çadır kent kurulmuş ve faaliyete geçmişti.

            Faaliyete geçen çadır kent için Suriyeli misafirler kabul edilmiş ve böylece kısa bir zaman zarfında faal duruma gelmişti. Daha sonra Viranşehir'de bulunan basın mensupları ile birlikte çadır kente bir gezi düzenlenmiş, burası basına açılmıştı. Verilen brifingte çadır kentin maliyeti daha önce kurulan emsallerinden neredeyse yarıya yakın bir maliyetle kurulmuştu.

            Burada hizmet veren eleman konusunda da titizlikle davranılmış ve boşa çalışan eleman olmadan hizmet verilmeye başlanılmıştı. Ama son dönemde çadır kent ile ilgili en ufak bir bilgi basına yansıtılmamaya başlandı. Burada yapılan hizmetler konusunda basına en ufak bir bilgi verilmemeye başlandı.

            Durum böyle iken halk arasında "Acaba çadır kentte neler oluyor" sesleri dillendirilmeye başlandı. Evet yaklaşık bir yıldan bu yana hiç bir bilgi alınamıyor, Burada çalışanlar konusunda hiç bir bilgi verilmiyor. Eğer ihale yapılıyorsa eskisi gibi basına açık şeffaf bir ihale de yapılmıyor.

            Şimdi tüm kamuoyu önünde soruyorum; Çadır kentte çalışır görülüp ama çalışmadan, hiç bir emek vermeden ekstra ücret alan var mıdır? İhaleler yapılıyorsa bu ihaleler neden eskisi gibi şeffaf yapılmıyor? Çadır kent çalışmaları hakkında neden eskisi gibi basına bilgi verilmiyor?

            İlçe Kaymakamımız Sayın Doktor Huzeyfe Citer'den kamuoyu adına konu ile ilgili bilgi almak istiyoruz. Verilecek bilgiyi yazılı olarakta kabul edeceğimizi ve verilen bilgiyi virgülüne dokunmadan yayınlayacağımızı söylemek isterim.

            İnanın şeffaf bir şekilde olan yönetimler her zaman kazanmış ve takdire şayan olmuştur. İlçe Kaymakamımızın konu ile ilgili bizleri aydınlatacağını ümit ederim...Saygılarımla...    

           

 

 1026 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Saat
Site Haritası