• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam198
Toplam Ziyaret2548890
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Kamuoyu Merak Ediyor
24/04/2014

            Seçimler bitti, belediye başkanları koltuklarına oturdu, belediye meclis üyeleri konumları belirlendi. Kısacası gerek Büyükşehir gerekse ilçe belediye meclis üyeleri görev dağılımı yapıldı. Fakat kamuoyu kimin nerede hangi görevi aldığını net bir şekilde öğrenmiş değil. Bu yönde gerek Büyükşehir’den gerekse ilçeden tatmin edici bir açıklamada gelmiş değil. Halk oy verdiği ve yetki verdiği insanların görev dağılımını da oldukça merak ediyor ama kapsamlı bir açıklama maalesef yok.

            Siyasilerin ilkeleri arasında sanırım şeffaflık daima ön planda olmalı. Bu yüzden yapılan başta görev dağılımı olmak üzere bundan sonra yapılacak çalışmalar kamuoyuna şeffaf bir şekilde yansımak zorunda. Mesela Büyükşehir’in ve İlçe belediyelerin kapsamı alanına hangileri giriyor? Kimin nereye kadar ve ne yetkisi var? Hangi birimler Büyükşehir’e hangi birimler İlçe belediyelerinin emrine verildi? Köylerin durumu ile ilgili durum nasıl olacak? Haliyle ilk defa Büyükşehir statüsünde yönetildiğimiz için yukarıda saydığım konulara kamuoyu oldukça yabancı durumda.

            Belediyelerin bütçelerine gelince; Seçimler yapıldı ve devir teslim işlemleri ne durumda olduğu konusunda da hala bir açıklama yok. Büyükşehir Belediyesi ve İlçe belediyesi devir aldığı belediyenin mali durumu hakkında şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmış değil. Yeni görev alan Belediye Başkanlarımız devir aldığı belediyenin mali durumu hakkında kamuoyuna bir açıklama yapmalıdır. Bunu şeffaflık adına yapmalıdır. Hangi belediye ne kadar borç veya gelir fazlasıyla belediyeyi devralmıştır? Belediyelerin borcu var mıdır? Varsa nereye ne kadar borç vardır?

            Seçim öncesinde vaat edilen yatırımlar için herhangi bir alt yapı çalışması yapılıyor mu? Bunun için yapılacak ödenek nasıl karşılanacak? Büyükşehir Belediyesi 763 Projeden bahsetmişti. Bunun alt yapısı hazırlanıyor mu? İzlenecek yol haritası belirleniyor mu? Viranşehir Belediyesi ise vaat ettiği çalışmalar hakkında nasıl bir yol haritası izleyecek? İnanırmısınız bu ve buna benzer sorular ciddi bir şekilde kamuoyunda konuşuluyor. Yeni bir yönetim şekli ile karşı karşıya olduğumuzdan bizim için şu an ki durum tam bir kapalı kutu konumunda.

            Evet, yukarıda sıralanan sorular hem kamuoyunun hem de benim merak ettiğim sorular. Eee nede olsa yeni bir yönetim şekli ile karşı karşıyayız. Bilmediğimizi öğrenmek hakkımız sanırım. Şimdi Büyükşehir ve İlçe Belediyemizden yukarıda kamuoyu tarafından merak edilen soruların cevabını açıklayacak bir basın açıklamasının yapılmasını bekliyoruz. İleri ki dönemde kavram kargaşası yaşanmaması için Büyükşehir’in ve İlçe belediyenin görev alanlarını bilmek istiyoruz. Saygılarımla…      2225 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Saat
Site Haritası