• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

20/03/2019

Hacı Çetin

  Eczanesi

Perşembe

21/03/2019

Sobay

 Eczanesi

Cuma

22/03/2019

Aydın

Eczanesi

Cumartesi

23/03/2019

Med-Hançer 

Eczanesi

Pazar

24/03/2019

Huzur-Ektiren 

  Eczanesi

Pazartesi

25/03/2019

Yeni Fırat

 Eczanesi

Salı

26/03/2019

Med 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam351
Toplam Ziyaret2179623
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Milli Eğitim mi? Eğitimin Millisi mi?
12/03/2013

               Bu haftadan başlayarak Viranşehir’in milli sorunlarını gündeme getirmek için çeşitli alanlarda yazmayı planladım. Bunun ilki Elbette ki eğitimle ilgili olacak. Daha sonra sırasıyla Siyaset, sağlık, spor-ekonomi ile ilgi yazmayı planlıyorum. Eğer ani bir gelişme olmazsa bu konuları yazıp nerede eksiğimiz var, nasıl düzeltebiliriz sorularına cevap arayacağım.

                Daha önce bilimsel veriler ile defalarca gündeme getirdiğimiz Eğitim durumumuzun bir türlü düzelmeyişi geleceğimiz olan çocuklarımızın yarınlarını aydınlık yerine karanlığa gömdüğünü düşünüyorum. Okullaşma ile ilgili problemler, öğretmen açığı, daha önce var olan ve hayati bir hata ile kaldırılan zorunlu bölge meselesi, derslik ve araç gereç eksikliği yüzünden şu anda eğimimizin tabiri caiz ise cant üzeri gittiğini düşünüyorum. Bunu bilmek için müneccim olmaya da gerek yok, görünen köy kılavuz istemez. Bunu sadece ben demiyorum, merak eden eğitim camiası içinde küçük bir araştırma yapsa olay olduğu gibi meydana çıkar.

                Hal böyle iken Milli Eğitimden sorumlu olanlar son zamanlarda aldığım duyumlara göre terfi için çaba harcadıkları ve bu terfi neticesinde daha büyük yere tayin isteyip gitmeyi planladığını duyuyorum. Şahsen ben bu konuda kararsız kaldım. Neden derseniz? Viranşehir’e ne verilmiş ki gideceği yere verilsin. Ama burada eğitim dert edilmediği ve şahsi çıkarların ön plana alındığını düşünürsek bunu normal olarak karşılayabiliriz. Hatta giderayak halef bırakmak için çabaların bile olduğunu duyuyoruz. Sanki o makam birilerinin tapulu malıymış gibi. Neyse kim nereye giderse gitsin bu bizim sorunumuz değil, bizim sorunumuz Milli Eğitimimizi, eğitimin millileştirmesi olarak dönüştürmek olmalıdır diye düşünüyorum. 

                Bu nasıl olacak derseniz? Öyle ya eleştiren alternatifini de vermeli ki eleştirinin yapıcı olduğu görülsün, öncelikle giden birilerinin yerine gelecek sorumlunun bunu kendisine gece-gündüz dert edinecek biri olmalıdır. Milli Eğitimi, Eğitimin Millileştirmesi olarak görmesi, yani Viranşehir’de yaşayan tüm eğitim camiasını kucaklayacak birisi olmalıdır. Geleceğimiz olan çocukların yarınlarını aydınlatmak için olağan üstü bir çaba içine girmeli ve çevre il ve ilçelere kısa zamanda büyük bir fark atmak için mücadele etmelidir. Böylelikle eğitim alanında Milliyetçi bir zihniyet ile çalışmalıdır. İnsanlarımızın aydın bir birey olarak yetişmesi, siyaset, bürokrasi, sportif, ekonomik ve daha nice alanlarda Türkiye geneli hatta dünya çapında bir birey olarak yetişmesi, adından söz ettirmesi dolayısıyla Viranşehir’in adını tüm Türkiye ve dünyaya duyurması için sıfırdan çalışmalıdır.

                Biliyorum, şimdi diyorsunuz ki bu enkazı devralıp ta bunu nasıl başaracağız diye düşünüyorsunuz; Ama ben sizin gibi düşünmüyorum, ben daha da ümitli olarak düşünüyorum. Bunu başaracak insanımızın yine içimizden çıkacağına inanıyorum. Liderler kolay anda yönetimi alıp götürenler değil, zor anda gelip bunu başaran insanlardır. Eğitimi Millileştirip bunu dert edinmeli ve bu dert ile yatıp kalkmalıdır. Hangi görüşten olursanız olun hiç fark etmez, ben değil de biz diyen başaracaktır. Saygılarımla.

          Not: (Artık Siyaha bürünmüş köşemin aydın olması yakındır, inşallah)Paylaş | | Yorum Yaz
2572 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
Biz Halkız, Başaracağız - 14/01/2016
Biz Halkız, Başaracağız
Neden - 2 - 06/01/2016
Neden - 2
Üstümüze Ölü Toprağı mı Serpildi? - 30/12/2015
Üstümüze Ölü Toprağı mı Serpildi?
Seçildiniz İcraat Bekliyoruz - 09/12/2015
Seçildiniz İcraat Bekliyoruz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.46625.4881
Euro6.20386.2287
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası