• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam202
Toplam Ziyaret2548894
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Hizmette Sıfır Sorun İstiyoruz
27/12/2012

 

            Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha önce ki Şanlıurfa ziyaretlerinde dile getirdiği Viranşehir ziyaretini nihayet gerçekleştiriyor.

            Şimdiden kendilerine hoş geldiniz diyor ve bu gelişin Viranşehir için hizmet ve yatırım açısından bir dönüm noktası olmasını bekliyorum. Benim hatırladığım kadarıyla Başbakan düzeyinde Viranşehir’e yapılmış bir ziyaret yok. O yüzden bu ziyareti Viranşehir’e yapılacak hizmetler açısından çok önemsiyorum. Neden derseniz? Şahsen son 10 yılda Ak Parti hükümetleri döneminde Viranşehir ciddi bir hizmet doğrusu görmedi. Ama son dönemde gözle görülür bir hizmetin var olduğunu da söylemek isterim. Hani derler ya yiğidi öldür ama hakkını yeme.

            Yıllardır yollarımızdan tutun enerji alanına, işsizlikten tutun eğitim alanına ve sağlıktan tutun ekonomik yatırım alanına kadar birçok alanda çevre il ve ilçelerden çok geri kaldık. Örnek verilecek olursa çevremizde bulunan Siverek ve Kızıltepe’yi gösterebiliriz. Nerden bakarsanız bize en az 30 yıl fark atmış durumdalar. Peki, neden Viranşehir bunun sıkıntısı çekti? Bu soruyu sokak dili ile ifade etmek gerekirse Viranşehir’in sahibi yokta ondan olsa gerek.

            Sayın Başbakanımıza şunu da belirtmek isterim; Eğitim alanında kırmızı alarm veren Viranşehir’in sorununa artık bir neşter vurulmasını bekliyorum. Okullaşma ve öğretmen açığının kapatılması, yönetim kadrosunun çağa uygun olarak daha aktif olmasını bekliyorum. Viranşehir’e 200 yataklı hastane yaptınız, Allah razı olsun, 52 de uzman hekim görev yapıyor, oda güzel ama yetmiyor. Nüfusu 200 bine dayanmış bir ilçede böylesine devasa bir hastane yapıyorsunuz ve bu hastanenin yoğun bakım ünitesi yok. Ceylanpınar nüfusunu da katarsak 250 bin nüfusa bir yoğun bakım ünitesinin olması hakkımız değil mi acaba? Eğer bu ünite devreye girerse hem hastalar Şanlıurfa’ya gitmek zorunda kalmayacak ham de bu alanda Şanlıurfa’nın da yükü bir nebze hafiflemiş olacak.

            Enerji konusunda daha önce gazetemiz Şanlıurfa’da yapılan bir toplantıda Enerji Bakanı Sayın Taner Yıldız’a bir teklifte bulunmuştu. Haaa illa ben bu teklif yerine getirilecek diye söylemiyorum ama Yılın 9 – 10 ayı güneşli geçen ilçemizde neden güneş enerji sistemi kurulmuyor, doğrusu ben bunu da merak ediyorum. 40 Km üstümüzden geçen doğalgaz boru hattından Viranşehir neden faydalanmıyor, doğrusu ben bunu da merak ediyorum. Oysa ki Sayın Taner Doğal Gaz için Viranşehir’in böyle bir potansiyeli olduğunu ima etmişti.

            Sayın Başbakanım, çok şey istemiyoruz. Kalkınan ülkemizin nimetlerinden Viranşehir’de payına düşeni hakkıyla alsın istiyoruz. Genç ve dinamik nüfusumuza istihdam alanı ve yukarıda saymaya çalıştığım sorunlarımızın bir an önce çözümünü istiyoruz. Kısaca Hizmet ve yatırımda sıfır sorunlu bir Viranşehir talep ediyoruz. Saygılarımla.    

 2657 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Saat
Site Haritası