• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam193
Toplam Ziyaret2548885
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Hayal kırıklığı
27/08/2013

               Yazıma başlamadan önce Mısır’da ve Suriye’de katliama maruz kalıp hayatını kaybeden tüm mazlum halkların bireylerine Yüce Allah’tan Rahmet diliyor, bu zulmü onlara reva gören ve zalimlere arka çıkan tüm zalimleri de Allah’a havale edip lanetliyorum. Bu konuda sözün bittiği yerdeyiz. Saflar net bir şekilde ortaya çıkarken mazlumun yanında olanlara ne mutlu. Şimdiye kadar dost olarak tanıdığımız zalimlerin maskesini de Yüce Allah düşürmüş artık kimin ne olduğu da ortaya çıkmıştır. Bu saatten sonra da kusura bakmayın kimse kimseyi kandıramaz. Hata yapanlara da bir tavsiyem; Yol yakınken Yüce Allah’ın tövbe kapısının açık olduğunu hatırlatmak isterim.

                Bunu böylece belirttikten sonra gelelim bu hafta ki konumuza; Son birkaç yıldan beridir İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin rotasyona tabi tutulacağına dair kamuoyunda büyük bir beklenti vardı. Ha bu yıl çıkıyor, ha bu ay çıkacak derken 2013 yılı yaz mevsiminde bu işin bitirileceği konusu hakim oldu. Derken konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı bir yönetmelik yayınlayarak şartlar oluşturuldu. Gerçekten kamuoyu “ bu defa tamam” dedi. Tüm hazırlıklar tamamlanırken rotasyon işlemlerinin bitmesine saatler kala Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan bir duyuru ile Rotasyonun bir yıl süreyle ertelendiğini açıkladı. Bu haber Milli Eğitim camiasına bir bomba gibi düştü. Son alınan kararı bizde gazete ve site olarak “Skandal” olarak duyurduk. Ne oldu da rotasyon işlemlerinin bitimine saatler kala iptal edildi. Şahsen ben bunu ülkemiz seçim arafesinde olduğu için bazı riskler göze alınamadığı için yapılmadı diye değerlendirdim. Ama Milli Eğitim konusu seçime mal edilemeyecek kadar da önemli olsa gerek.

                Bu süreçte İl Milli Eğitim şube Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlük ve Şube Müdürlükleri için çeşitli kulis çalışmaları yapıldı. Benim edindiğim bilgilere göre eğer rotasyon gerçekleşmiş olsaydı Hilvan Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut Baytak birilerinin tavsiyesiyle Viranşehir’e gelecekmiş. Elbette tercih hakkı Sayın Baytak’ın ama ben şöyle Hilvan ile Viranşehir’in durumunu incelediğimde şahsen Sayın Baytak’a burayı tercih etmemesini tavsiye ederim. Neden derseniz hemen söyleyeyim; Hilvan genelinde sadece merkez baz alınırsa toplam 9 İlkokul, 7 Orta Okul ve 3 lise var. Yani Hilvan Merkezde bulunan okul sayısı neredeyse Viranşehir’de bir mahalle de bulunan okul sayısı kadar. Hilvan’ın toplamda okul sayısı 69 iken Öğrenci Sayısı ise 12.721 öğrenciden ibaret. Viranşehir’in okul sayısı ise 181 (Yeni yapılan ve yapılacak olan 30 okul bu rakama dahil değil) ve öğrenci sayısı ise 55.000 öğrenci. Bir farkı daha belirterek rakamsal sayılardan çıkalım: Viranşehir’in Öğrenci sayısı 55 bin iken tüm Hilvan nüfusu ise sadece 41 bin (2012 Nüfus Sayımı) Yani buradan bile anlaşılması lazım ki Buraya atanacak Müdürümüzün burayı enine boyuna tanıması, buradan yetişmiş biri olmasını gösteriyor. Sayın Baytak size tavsiyem birilerinin dolduruşuna gelip te sakın hata yapmayın, sizin nüfusunuzdan fazla bizde öğrenci var. Hem de yılların birikmiş sorunlarını da kucağınızda bulacağınızdan büyük sıkıntı yaşarsınız. Demedi demeyin. Saygılarımla.    2916 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Saat
Site Haritası