• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam200
Toplam Ziyaret2548892
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Çözüm süreci ve Elektrik Sorunu
02/07/2014

            Ramazan ayının başlamasıyla insan hayatında gerçek manada belirli bir değişiklik yaşanır. İnsan kendini yatmasından yemesine ve gezmesinden dinlenmesine günlük yaşantısında ki karşılaşabileceği tüm olaylarda değişikliğe giderek, Ramazanı kendisine değil de kendini Ramazan ayına göre değiştirir. Bu esnada insanların en çok dikkat ettiği zaman dilimi ise Akşam namazının okunma saati ile İmsak vaktinin girme saatidir.

            Hayat bu şekilde Ramazanın manevi güzelliği ile devam ederken geçen Pazar günü sabah saatlerinde giden elektrik birçok vatandaşın ister istemez moralini bozdu. Pazar günü olması münasebetiyle hemen hemen herkes evinde bulunuyor ve ailesi ile birlikte dinleniyordu. Elektrik ha geldi ha gelecek derken saat 16 22 sıralarında geldi. Sabah saat 08.30 ikindi 16.30, tam sekiz saat kesinti. Hem de günün en sıcak olduğu saatler, hem de ailece olduğumuz halde, hem de Ramazan ayı...

            Olayın mahiyeti bazı çiftçiler elektrik kesintisi yüzünden ayaklanmış. Kesintinin tüm nedeni bu imiş diye duydum. Arz talep meselesi karşılanmadık sürece bu olay hep yaşanacaktır. Ama bunu Ramazan ayında yapmak insanlara yapılacak en büyük işkencedir. 43 derece sıcaklıkta elektrik yok ve elektrik ile çalışan, yaşamı etkileyen hayatı kolaylaştıran birçok şeyden mahrum kalıyoruz.

            Hükümetin özellikle dikkatini çekmek isterim, Bölgemizde en büyük olay Çözüm süreci ise bunun hemen ardından elektrik sorunu gelir. Bir taraftan çözüm süreci başarıya ulaşsın diye çabalayacaksınız, diğer taraftan bu bölgede yaşayan insanları enerji konusunda bir kaç kişinin vicdanına bırakacaksınız. Bölgemizde elektrik sorunu da çözüme kavuşmadık sürece inanın huzuru zor yakalarız.  

            Adam elektrik sayacını okuyayım derken ilgi ve alakası olmamasına rağmen şahsın Elektrik şartelini indiriyor. Gücü yettiğinin elektriğini kesiyor ama gücü yetmediğinin elektriğine yanaşamıyor. Elektriğini kestiği vatandaşın saati hariç her türlü kablosunu, şartelini beraberinde götürerek sadece sayacı bırakarak adeta hakaret ediyor.

            Bu yaşanan olayların yarın önünüze toplumsal bir olay olarak çıkmayacağı ne malum. Bunun en büyük örneğini geçen Pazar günü gördük. Tedaş içinde art niyetli çalışan bazı insanlar (özellikle dışarıdan gelenler) maalesef toplum huzurunun dibine dinamit lokumu koyuyor ve her an patlamaya hazır bir bomba durumuna getiriyor. Siverek ve diğer ilçelerde yaşanan bazı olaylar bunun göstergesidir.

            Buradan Tedaş yetkililerine sesleniyorum; İnsanlara bu şekilde davranan personellerinize dikkat ediniz. Nasıl olsa ben buranın yabancısıyım, beni kimse tanımaz diyerek halka zulmeden çalışanlarınızı yapmış olduğu ahlaki olmayan davranışlar yüzünde sizler daha çok sıkıntı çekeceksiniz. Siz önce bu davranışlarda bulunan personelinizi hizmet içi eğitimle eğitin daha sonra görev verin. Size dostça olan bu uyarımı da sakın hafife almayın. Çünkü sizin dışarıda görünen yüzünüz çalışanlarınızdır...Saygılarımla...    1618 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Saat
Site Haritası