• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam193
Toplam Ziyaret2548885
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Trene Bindi Hesaplar Alt Üst Oldu
23/01/2013

 

 

 

            Yaklaşık 4 yıl önce Ak Parti’den ayrılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba tekrar yuvasına döndü.

            Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Trenden inen tekrar bu trene binemez” söylemi siyasi gelişmelere göre hesaplayarak tekrar Fakıbaba’yı trene aldı. Salı günü Ak Parti gurubunda rozet takan Sayın Fakıbaba böylece kendi deyimiyle “Yuvaya” döndü. Hatırlarsanız geçen hafta “Seçim startı Veridi” diye bir köşe yazısı yazmıştım. Dolayısıyla bu startın en büyük delili Fakıbaba’nın dönmesi oldu.

Onun bu dönüşüyle zaten allak bullak olan Şanlıurfa siyaseti şimdi çok farklı bir hal aldı. Fakıbaba dışında bazı hesaplar içinde bulunanlar tekrar kalemi eline alıp bu defa çok ince hesaplar yapmak zorunda kalacaklar. Şanlıurfa gibi nüfusu 2 Milyona yaklaşan bir kentin Belediye Başkanı olma hayali kuranlar artık önümüzde ki süreçte daha büyük bir efor harcayacaklar. Ayrıca bu seçimde tüm Şanlıurfa İl’i sınırları içinde bulunanlar Büyükşehir Belediyesi içinde oy kullanacakları için bu durum daha da bir önem kazanıyor.

Aslında Sayın Başbakan seçim sürecini riske atmamak için Fakıbaba’yı tekrar Ak Partiye katması siyasi bir manevra olarak düşünülebilir. Şanlıurfa’yı kaybetmeme adına alınan bu karar neler getirecek ilerleyen zaman zarfında bunu hep birlikte göreceğiz. Kaldı ki Fakıbaba’nın Ak Partiye katılması onun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı anlamına da gelmiyor. Yine de kanımca en büyük adaylardan biri Fakababa olur diye düşünüyorum.

İlçelere bakıldığında daha önce Ak Partiye katılımlar olduğunu biliyoruz. Fakat BDP’nin elinde bulunan Viranşehir Ceylanpınar ve Suruç gibi yerlere de Ak Partinin göz diktiğini biliyoruz. Bu yerleri de Ak Partiye katmak için Fakıbaba gibi bir ismi partiye alıp siyasi bir manevra yapılarak moral ve motivasyon açısından önemli bir hamle olduğunu düşünüyorum. İlçelerde bulunan bazı Belediye yetkileri de Büyükşehir Belediyesine geçtiğine göre bundan dolayı bu hamle yapılarak başta Büyükşehir, ardından da ilçelerin Belediye başkanlıklarını kazanmak hedeflendiği düşüncesindeyim.

            İşin özetine bakarsak geçen hafta yazdığım gibi seçim startı çoktan verildi ve bu süreç hızla ilerliyor. Parti bazında bu süreçte yer almak isteyenler bundan böyle daha çok çaba göstermek, çalışmalarını medya ile paylaşmak adına harekete geçebilirler. Bu süreç öyle bir hızlı ilerliyor ki bir bakarsınız seçim gelmiş kapınızı çalmış bile. Sadece Belediye Başkanlıkları için değil, bunun yanı sıra diğer görevlerde yer almak için de bu hızı yakalamak lazım diye düşünüyorum. Benden söylemesi. Saygılarımla.      

 

 2360 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Saat
Site Haritası