• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe

09/07/2020

Kaya 

  Eczanesi

Cuma

10/07/2020

Saadet 

 Eczanesi

Cumartesi

11/07/2020

Aksu-Rihan

Eczanesi

Pazar

12/07/2020

Derman-Deva

Eczanesi

Pazartesi

13/07/2020

Rihan 

  Eczanesi

Salı

14/07/2020

Can

 Eczanesi

Çarşamba

15/07/2020

Şifa-Sevim 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam835
Toplam Ziyaret2469915
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Döngeloğlu İle Kısa Röportaj
29/04/2015

            Geçen hafta sonu malumunuz Sayın Ömer Döngeloğlu Viranşehir'e gelip bir konferans vermişti. Bende bunu vesile edip kendisi ile kısa bir Röportaj yaptım. İşte o yaptığım röportaj:

            Sayın Döngeloğlu İlahiyatçı bir yazar olarak Çözüm süreci konusunda ne düşünüyorsunuz?

            Sayın Güzelses, Çözüm süreci bugün için ülkemize çok hayırlar getirecek bir çalışmadır. Canı gönülden bunu destekliyorum. Herkesin bu taşın altına elini atması gerekiyor. Bizi bölmek, birbirimize kırdırmak için çabalayan dış güçlerin oyunlarına artık gelmemeliyiz. Birlik ve beraberlik içinde herkesin hakkına ve hukukuna saygı göstererek ülkemizi de dış güçlerin her türlü saldırısına birlik ve beraberlik içinde karşı koyarak birlikte bir gelecek hazırlamalıyız.

            Bizden sonra gelecek olan nesillerimize güzel bir ülke bırakmalıyız. Bakınız etrafımıza her yerde savaş, kan ve gözyaşı var. Avrupalılar ve Amerikalılar kendi aralarında birleşip Müslüman ülkeleri de parçalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. israil ise bu işin başında yer alıyor. Onların kurdukları bu tuzaklara düşmemeliyiz. Kürt'ü ile Türk'ü ile Arap'ı ile Laz'ı ile yek vücut olmalıyız çünkü başka Türkiye yok.

            Sayın Döngeloğlu bu konuda Mısır'ın durumu ortada, orada ki İhvan hareketi için neler söylersiniz?

            Evet, dediğiniz gibi, Mısır'ın durumu ortada. Orada halk tarafından seçilen Mursi önderliğinde meşru bir hükümet vardı ama ne yaptılar, dış güçlerin kışkırtması ile bu hükümeti devirdiler. İhvan ise dik duruşunu gösterip asla kan dökme olayına girmediler. Canlarını, mallarını ve evlatlarını verme pahasına asla oyuna gelmeyip Müslüman kanı dökmediler.

            Allah onlardan razı olsun. Rabia meydanında adeta destan yazdılar. Vurmadan, kırmadan ve dökmeden hem de Ramazan ayı dahil olmak üzere askeri darbeye karşı meşru haklarını kullanıp onların bu hareketini protesto ettiler. Rabia meydanında 5 bin insan Şehit edildi. Ama şu an itibarı ile aldığım bilgilere göre hala protestolarını meşru yollar ile devam ettiriyorlar. Ben sonuna kadar kendilerini destekliyor ve Allah yardımcıları olsun diyorum.

            Sayın Döngeloğlu malum bir seçim sürecindeyiz Siyasete girmeyi düşündünüz mü ve herhangi bir siyasi partiden teklif aldınız mı?

            Fethi bey şimdiye kadar siyaseti hiç düşünmedim. Bana herhangi bir partiden de teklif gelmedi. Ben şu inancı taşıyorum; Herkes işini yapsın. Biz işimizi yapalım, siyasiler işlerini yapsınlar, siz işinizi yapın. Eğer teklif gelse bile ben bunu kabul etmezdim. Yani siyasete girmeye sıcak bakmıyorum.

            Peki, Sayın Döngeloğlu son dönemde Kur'anı Kerim şeklinde bir pasta olayı vardı bu konuda görüşleriniz nedir?

            Fethi Bey bakınız bu olay malum medyanın bir kışkırtmasıdır. Pasta olayı bundan 2 yıl önce bir anaokulunda yapılan bir etkinlikte yaşanmış. 2 yıl aradan geçtikten sonra bu konuyu tekrar ısıtıp gündeme getirmek ancak malum medyanın çarpıtması ile olurdu ve bunu da yaptılar.

            Olayın aslına gelince; Müftü bey davet edildiği etkinlikte pasta olayı kendisinden habersiz bir şekilde yapılıp önüne getirmişler. Müftü beyde bunun yanlış olduğunu Kur'anı Kerimin pasta şeklinde yapılmasının doğru olmadığını oradakilere anlatmış. Malum medya ise bunu çarpıtıp sanki Müftü bey tarafından hazırlandığı imajı verildi. Allah bu malum medyanın şerrinden tüm insanlarımızı korusun. 

            Son olarak Viranşehir halkına bir mesajınız var mı?

            Evet, bu Viranşehir'e 2. gelişim. Viranşehir halkı bizi bizde Viranşehir halkını çok sevdik. Sizin aracılığınızla tüm Viranşehir halkına sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum.

            Röportaj için çok teşekkür ederim Sayın Döngeloğlu.

            Asıl ben teşekkür ederim böyle güzel bir fırsat bulup ta Viranşehir halkına mesaj verme imkanı sağladığınız için.

            NOT: Muhtar tesislerinde bizi ağırlayan Sayın Hadi Diken'e ayrıca çok teşekkür ederim. Saygılarımla...946 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.54937.5796
Euro8.79898.8341
Hava Durumu
Saat
Site Haritası