• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

20/03/2019

Hacı Çetin

  Eczanesi

Perşembe

21/03/2019

Sobay

 Eczanesi

Cuma

22/03/2019

Aydın

Eczanesi

Cumartesi

23/03/2019

Med-Hançer 

Eczanesi

Pazar

24/03/2019

Huzur-Ektiren 

  Eczanesi

Pazartesi

25/03/2019

Yeni Fırat

 Eczanesi

Salı

26/03/2019

Med 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret2181492
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
DEDAŞ’TAN CEVAP BEKLİYORUZ
03/01/2012
 

     Yazıma başlamadan önce Uludere’de öldürülen 35 vatandaşımıza yüce ALLAH’TAN Rahmet yaralılara şifa ve kalanlara sabır diliyorum. İnşallah bu olayın sorumluları ortaya çıkarda gerekli cezai müeyyide uygulanır. Gerçekten içler acısı bir olay, tam 35 gencecik fidan, eğer bir ihmal varsa inşallah sorumlular yakalanır da hak ettikleri cezayı alırlar.

 

     Gelelim bu hafta ki yazımızın konusuna; Viranşehir’in elektrik sorununu daha önceki yazılarımda ve gündeme taşıdığımız haberlerimizde ayrıntılı olarak okudunuz. Olayın bilimsel olarak verilerini de yansıtmış artık bir an önce çözüme kavuşturulmasını istemiştik.

    

      Bu hafta ise konuya farklı bir yaklaşım ile yaklaşacağız. Tedaş tarafından sık sık dile getirilen kaçak elektrik konusundan dolayı buraya yeteri kadar hizmet verilemediğini söyleniyor. Arz edilen elektrik ile talep edilen elektrik ve buna bağlı olarak ödenmesi gereken miktar arasında uçurum olduğunu bizzat dönemin Şanlıurfa Tedaş İl Müdürü tarafından söylenmişti. Kaçak olarak kullanılan elektrikten dolayı yeterli hizmet verilemediğini savunuyorlardı.

    

      Biz bunların savunmasını dile getirdik ama bu hafta vatandaşında sorunlarını dile getirmek istedik. Elektriğini doğru kullanan, faturasını tıkır tıkır ödeyen ve kaçak kullanmayan vatandaşın faturasına yansıyan birkaç kalem ödeme şekli var ki gelin işin içinden çıkın bakalım. Vatandaş faturasını eline alıyor, Kendisine gelen borcu görüyor ve tamam diyor, ben bu borcu ödeyeceğim. Fakat faturada Kesme-Bağlama kısmına bakıyor orada bir ücretlendirme var. Bu vatandaşta benim elektriğim hiç kesilmedi ve hiç bağlanmadı diyor. Ayrıca benim eskiye yönelik bir borcumda bulunmuyor diyor. Peki bu parayı neye istinaden alıyorlar diye merak ediyor.

     Vatandaşa gelen faturada Kaçak Kullanım bedeli, Okumu parası vb gibi kısımlarda da belli bir ücret alınıyor. Şimdi soruyorum. Bunun yasal dayanağı nedir. Bana bunun cevabı lazım. Eğer yetkili mercilerden buna yönelik bir açıklama gelirse sorumlu gazetecilik görevimizi yerine getirir onu da yayınlarız. Yok ama açıklama gelmezse o zaman ayıklayın pirincin taşını.

     

      Şimdiye kadar kaçak elektrikten dolayı vatandaşı suçlayan tedaşta (veya Dedaş) aynı duruma düşmüş olmuyor mu? Vatandaşı suçlamak kolay ama sizin yaptığınıza ne denir. Siz doğru olun ki vatandaşta doğru olsun. Eğer siz yanlış yapıyorsanız bunu düzeltmeye önce kendinizden başlamanız lazım.

     

      Bir fıkra vardır bilirsiniz; Köyde onun bunun kızını sırf açık geziyor diye eleştiren birinin kızı son derece dekolte bir hal ile salına salına karşıdan gelirken kahvede ki insanlar’’Yav arkadaş bu ne iştir, hep bizi suçladın ama senin kızın bizimkilerden daha berbat bir halde. Şimdi ne diyeceksin bakalım’’diye sormuşlar. Adam gayet pişkin bir şekilde Haspama da yakışmış hani…

     

       Varın siz bu fıkradan ders çıkarın. Vatandaşa çalıyorsun diyorlar kendilerine sorulduğu zaman acaba onlarda haspama yakışmış mı diyecek yoksa yasal bir dayanağı mı var? Bunu hep birlikte göreceğiz.

      

       Vatandaşlarımızı uyarıyorum: Faturanızda alakası olmayan kalemler ile ilgili sizden bir ödeme talep ediliyorsa o zaman Bir dilekçe ile son fatura fotokopisi hazırlanıp Kaymakamlıktan havale ettikten sonra Vergi Dairesinde bulunan Tüketici Hakları komisyonu üyesine baş vurup hakkınızı arayabilirsiniz. Saygılarımla.     Paylaş | | Yorum Yaz
2325 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
Biz Halkız, Başaracağız - 14/01/2016
Biz Halkız, Başaracağız
Neden - 2 - 06/01/2016
Neden - 2
Üstümüze Ölü Toprağı mı Serpildi? - 30/12/2015
Üstümüze Ölü Toprağı mı Serpildi?
Seçildiniz İcraat Bekliyoruz - 09/12/2015
Seçildiniz İcraat Bekliyoruz
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 6°
Saat
Site Haritası