• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam223
Toplam Ziyaret2560073
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Büyükşehir'in Küçük İcraatları
18/02/2015

            1 Nisan 2014 tarihinden itibaren Büyükşehir yasası ile yönetiliyoruz. Bu yönetim şekli ne kazandırdı ne götürdü her şey ortada. Ben seçimden hemen sonra hem Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Celalettin Güvenç'i hem de Viranşehir Belediye Başkanı Sayın Emrullah Cin'i ziyaret edip o ana kadar vatandaşlardan gelen şikayetleri kendilerine aktardım.

            Ziyaretim esnasında her iki başkana da vatandaşların yetki konusunda ki şikayetlerini dile getirdim. Kimin yetkisi nereye kadar diye açıklama yapmalarını istedim. Onlarda henüz yeni bir yasa olduğu için bazı şeyler netleşmedi diye zamana ihtiyaçları olduğunu söylediler.

            Geçen zaman zarfında kısmen de olsa yetkiler belirginleşmeye başladı. Mesela ilçe trafik, Yolların büyük bir bölümü, mezbahane ve başıboş hayvanlar konusu tamamen Büyükşehir'e ait. Şu an için Viranşehir2in acilen çözüme kavuşturulması gereken bu sorunlar konusunda çok yazdık ve yazmaya da devam edeceğiz.

            Konu ile ilgili olarak haber merkezimize onlarca belki de yüzlerce şikayet geldi. Bizde bu şikayetleri ilgili birimlere aktarmaya çalıştık, çalışıyoruz. Vatandaş ile yetkililer arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Yanlış ve eksik olanları gündeme taşıyoruz.

            Ama ben buradan Sayın Güvenç'e sorunlar konusunda şunları aktarmak istiyorum. Belki şahsınız gecenizi gündüzünüze katıyor çalışıyorsunuz ama daire amirleri ve ilgili birimler ya sizin hızınıza yetişemiyor yada bilerek Viranşehir aksatılmaya, ötelenmeye, üvey evlat muamelesi görmeye terk ediliyor.

            Size Viranşehir ile ilgili gelen raporlar belki toz pembe gösteriliyor, yapılanlar abartılı gösterilmeye çalışılıyor ama durum hiçte bildiğiniz gibi değil. Şahsen bana sorsanız bu geçen süre içinde Büyükşehir Viranşehir'e ne yapmış diye, bende derim ki elle tutulur gözle görülür tek icraat var, O da Çorba evi.

            Sayın Güvenç ben geçmişte Mahya olayı, 10 Kasım ile ilgili mesajın bilerek yapıldığına inanıyor ve sizi zayıflatmak isteyenlerin bir girişimi olduğunu tahmin ediyorum. Size bunu yapanların Viranşehir konusunda da aynı şeyi yapmadıkları ne malum. Onun için size daha dikkatli olmanızı ve mümkünse sorunlarımızı yerinde görme adına sık sık Viranşehir'i ziyaret etmenizi öneriyorum.

            Son olarak şunu söylemek istiyorum; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi geçen Pazartesi günü bir gösterim için Viranşehir'e gelmiş. İlçe teşkilatınızın bile son anda haberdar olduğu bu etkinlikten Viranşehir halkı nasıl haberdar olsun. Katılanlar ilçe teşkilatı ve gençlik kollarından oluşan 30 kişilik bir guruptan başkası olmadı. Ama bunu size "İşte Büyükşehir olarak Viranşehir'de tiyatro oyunu sergiledik" diyerek bir etkinlik yaptıklarını söyleyecekler. Fakat bu etkinlikte olduğu gibi hizmetleriniz halka iletilmiyor. İletilmemesinin nedeni de yarım yamalak veya dostlar alışverişte görsün misali yaptıklarındandır.

            Bu hafta manşete çektiğimiz haberi dikkate alacağınızı umarak bir an önce Viranşehir'in hak ettiği hizmeti alması dileği ile bekleyeceğim. Saygılarım...   1355 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası