• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam213
Toplam Ziyaret2560063
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Ramazan ve Siyaset
23/07/2013

               Mübarek Ramazan ayı tüm güzel maneviyatı ile sürüp giderken insanların bu ayda yaptığı hayırlarda gözden kaçmıyor. Gerek STK lar gerekse kişisel verilen iftarlar birbirimize kenetlenmeyi ve kardeşlik duygularını ister istemez ön plana çıkarıyor. Bu güzellikler özellikle iftar sofralarında kendini gösteriyor. Hangi düşünceye sahip olursa olsun, hangi aşirete sahip olursa olsun ve hangi bir sofra başında toplanıp aynı maneviyat içindeki duygularla oruçlar açılıp iftarlar ediliyor.

                Açılan iftarlardan sonra insanlar kısa bir süreliğine ayak üstü sohbetler yaptıktan sonra doğru caminin yolunu tutup yatsı ve teravih namazını eda ediyor. Bu güzellikler bizleri birbirine kenetleyen ortak paydamızdır. Teravih sonrası ise parklarda çoluk çocuk havanın serinliğine kendimizi bırakıyoruz. Yaz mevsiminde bulunmaz bir hava ortamından kendimize düşen nasibimizi alıyoruz ve gecenin ilerleyen saatlerinde ise sahur hazırlığı için evin yolunu tutuyoruz.

                Ramazan ayında maneviyatın yanı sıra siyasi sohbetler de oldukça sıcak geçiyor desem yeridir. Neden derseniz siyasi kimlik taşıyanlarımız 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler için irili ufaklı kulisler yapmaya devam ediyor. Bu sohbetler bazen öyle koyulaşıyor ki sahur saatinin geldiğini ancak fark edebiliyorlar. Bu sohbetlerde adeta aday toto oynanıp kimin hangi partiden aday adayı olacağı konuşuluyor. Ama şu ana kadar bir tek Ak Partiden Münir Kanar büyük bir cesaret örneği gösterip aday adayı olduğunu söyledi. Bu konuda resmi açıklama taşımayan nice söylentilerde var ama sadece şu an için dilde kalıyor.

                Bize bazen soruyorlar hangi partiden kimler aday diye, kimse kusura bakmasın bu gazete ve site dedikodu yayın organı değildir diyerek bu tür tartışmalara girmiyoruz. Resmi bir açıklama gazetemize ve sitemize yapılmadıktan sonra söylentileri kale almıyoruz. Eğer böyle yapmış olsak okurlarımıza ve halkımıza karşı büyük bir haksızlık etmiş oluruz. Çünkü bu halk bizden tarafsız ve objektif bir şekilde hep doğruları duymuş ve onun içinde gazetecilik anlayışımızı bir numara yapmıştır. Süreç böyle devam ederken bayramdan sonra siyaset sahasının çok kızışacağı da şimdiden belli oluyor.  Bayramdan sonra ardı ardına Ramazan topu gibi patlamalara hazır olmanızı tavsiye ederim.

                SİTEMİZDEN BİR İLK DAHA: Sitemiz hep ilklerin yaşandığı yer olduğu için siz okurlarımıza bir ilki daha yaşatmaya çalışacağız. Öyle ya biz bir şey yapmayalım da ardından bizi takip eden olmasın.  İşte farkımız bu. Bundan böyle gazetemize vereceğiniz Bayram mesajlarını sitemizden görüntülü olarak izleyebileceksiniz. İsteyen görüntülü isteyen sadece mesaj olarak verebilecek. Bu konuda bize başvuran herkese kapımız açık olacak. Biz hiç kimseye kapımızı kapatmadık ve kapatmayacağız da. Bu yeniliği de bizimgazete63.com farkıyla yaşayacaksınız. Saygılarımla.

NOT: Bayramdan sonra Siyaset alanında çok şeyler yaşanacak çook.3723 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası