• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam204
Toplam Ziyaret2560054
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
HERKES BİRBİRİYLR HELALLEŞİYOR
21/06/2011

     

       İlk defa Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğanın meşhur Balkon konuşmasında gündeme geldi. Seçim sonrasında hemen hemen herkesten helallik diliyordu. Bunlardan ikisi hariç. Ne hikmetse Sayın Başbakanın gündeme getirdiği helalleşme olayına başkaları da katıldı. Kim Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret edecek kadar ileri gitti. Ama maalesef Ahmet Kaya artık yaşamıyordu ve helallik verecek durumda da değildi. Beklide onun mezarını ziyaret eden zat bir tür kendi kendini avutuyordu. Veya sırf gündem de kalsın diye bunu yapıyordu. Kalbini açıp bakmadım ama ziyaret tavırlarından bu her hali ile belli oluyordu.

     Neyse madem bu konuda bir helalleşme durumu aldı başını gidiyor o zaman bizim yerel siyasetçiler veya burada görev yapmış bürokratlar da bu kervana katılmalarını bekliyorum. Öyle ya Viranşehir’e yapılan ve yapılamayanlar ortada. İyisimi yapılamayanlar için şöyle halkın huzuruna çıkıp özür dilemek ve helallik istemek inanın halkın gözünde onların değerini artırır.

    Halka değil de kendi aşiretlerine, kendi yandaşlarına, kendi cemaatlerine ve kendi ideolojilerine yarandıkları için özür dilemeli ve helallik istemelidirler. Burada kaybedecekleri hiçbir şey yok aksine kazanacakları çok şey vardır. Haa eğer böyle bir sıkıntısı olan yoksa onlara diyecek lafım yok ama halkın hakkını gasp edenleredir benim sözüm.

    Ve dahi hala böyle durumda olanlar varsa hiç zaman kaybetmeden bunu yapmalıdırlar. Yüce Allah herkese bu fırsatı vermez haberiniz olsun. Hem helallik dilemekte bir erdemdir. İşte ben bu erdemi işliyor üzerimde hakkı olanlardan tüm halkın huzurunda helallik diliyorum.

     Bu arada halktan helallik dilemek isteyen kim olursa olsun gazetemiz ve sitemiz onun hizmetindedir. Zararın neresinden dönerseniz kardır. Gelin bu fırsatı kaçırmayın.

 

   Gelelim bir başka konuya; Bu sıcak yaz aylarında 1.5 aya sıkıştırılmış olmasına, tatilde dahi olmanıza rağmen çocuklarınızı Kur’an kurslarına göndermenizi tavsiye ederim. Gönül ister ki normal bir ders olarak buda verilsin ama yapmıyorlar işte. Bir İngilizce, bir Almanca ve bir Fransızca kadar olamadı (haşa).

    Hep derler ya bari arkanızdan Yasin okuyacak birileri olsun diye. Elbette ki Kur’an sadece ölülere gelmemiştir ve sadece buraya sıkıştırılamaz. Gönül isterdi ki Kur’an okusun ufku açılsın, kalp gözü açılsın, kulakları hakkı daha iyi duysun, helali, haramı iyice bilsin ve kendine yaşam kaynağı olsun. Böylece hem dünyası hem de Ahireti kurtulsun. Kim ister ki evladı ateşler içinde cayır cayır yansın diye.

    Evet Bu Pazartesi Kur’an kursları başlıyor. Gücü olan hayırseverlerinde bu çocukları sevindirecek çeşitli armağanlar almasını bekliyorum. Herkes kendi mahallesinde bunu yaparsa daha iyi olur kanaatindeyim. Ne dersiniz VARMISINIZ? Saygılarımla.  

      1750 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası