• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam224
Toplam Ziyaret2560074
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
KUTLU DOĞUMUN ARDINDAN
03/05/2011

    

       Evet 2 cihan güneşi Peygamber efendimizin (SAV) doğum günü Müftülük ve birçok sivil tolum kuruluşları tarafından yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Gerçekten çok güzel etkinlikler yapıldı. Bu yönde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

    

      Yapılan bu etkinliklerin (Müftülük hariç) tamamı kapalı spor salonunda yapıldı. Yapılan bu etkinliklerde de yer konusu dile getirildi. Bu etkinlikleri yapan hemen hemen tüm sivil toplum kuruluşlarının program esnasında dile getirdikleri bir konu vardı. Kültür Merkezini kullanamama ile ilgili. Sorunun nereden kaynaklandığını bilmiyorum ama bildiğim bir şey var oda iletişimsizlikten kaynaklanan bir ön yargının oluştuğudur.

    

      Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Burun göreve geldiğinden beri gerçekten çok güzel çalışmalara imza atmış ve bu haberleri de bize ulaştıkça gazetemizde de yayınlıyoruz. Nasıl ki kendisi bütün Viranşehir halkının Belediye Başkanı ise bu halkın Belediye ile ilgili sorunlarını dinleyip çözüm noktası araması gerekir diye düşünüyorum. Bu sivil toplum kuruluşlarının Viranşehir Belediyesi Kültür Merkezini herhangi bir etkinlik için kullanmak istemeleri, bununla birlikte ileri sürülen tadilat ve onarım sorunları yüzünden bir ön yargı oluştuğuna inanıyorum.

    

     Şimdi Sayın Belediye Başkanımız Sinan Burun’dan bu konuları dile getiren sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek oluşan bu ön yargıyı yıkmak için çaba harcamasını bekliyorum. Ön yargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur hesabından yola çıkarak karşılıklı hoşgörü, saygı ve sevgi çerçevesinde, fikirlerin ve eleştirilerin demokratik kurallar içinde söylenmesine taraftarım. Böylece oluşacak ön yargıların dağılmasına sebebiyet verecektir.

    

      Bu şehir nasıl ki hepimizin ve hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, bu şehrin belediyesi nasıl ki hepimizin ve onun belediye başkanı da hepimizin belediye başkanı ve bu şehirde bulunan bütün sivil toplum kuruluşları bu şehrin sivil toplum kuruluşları ise o zaman yapılacak en iyi şey bir an önce bir araya gelip sorunlarımızı paylaşmak ve onlara çözüm yolu bulmaktır. Burada herkese görev düşüyor.

    

     Bir gazeteci olarak benim görevim insanlarımız arasında oluşan bu sorunu dile getirip bu değerli insanlarımızı bir araya getirmektir. Bir çözüm yolunu bulmaktır. Çünkü biz hepimiz bu memleketin insanlarıyız ve birbirimizi anlamalıyız.

    

     Bu konu ile ilgili düşüncemi ben söyledim. Eğer adı geçen değerli insanlarımızın da bu yönde düşünceleri varsa nasıl ki bu köşeyi ben kullanıyorum, onlarında ismi zikredildiği için onlarda kullanabilirler. Bu yönde herhangi bir açıklama gelirse elbette ki yayınlarız. Bunun böyle bilinmesini istiyorum.

     

     Bir başka konu ise bu hafta 1.sayfada yayınladığımız Abdullah bebek ile ilgili. O daha bir yaşında bile değil. Doğuştan Makatsız. Doktorlar ameliyat edilmesi gerekiyor diyorlar. Evet hastane belki ücretsiz ameliyat eder ancak bu yavrucağın babası işsiz. İnanın abartmıyorum Urfa’ya gidecek yol parası bile zaman zaman bulamıyor. Kerpiç bir evde kalıyor ve her taraftan da ev akıyor. Sürüngenlerin kol gezdiği evde yaşamaya çalışıyorlar.

     Şimdi Babanın istediği sürekli bir iş. Çünkü çocuğunu tedavi etmesi gerekiyor. Gözü yaşlı annesi ise bir an önce çocuğunun sağlığına kavuşmasını istiyor. Sesimizin ulaştığı herkese onlar adına haykırıyorum. Lütfen bu aileye gereken desteği verelim. Onlara sahip çıkalım. Onlar bizim insanımız. Ben arabuluculuk görevimi üstleniyor onların sesini sizlere duyuruyorum. Saygılarımla. 2043 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası