• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam204
Toplam Ziyaret2560054
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
14/06/2011

   

       Allah’a şükürler olsun aylardır süren seçim hazırlığı, seçim derken kazasız belasız bir şekilde sona erdi. Bizim ilk beklentimiz her zaman için bu oldu. Bu Demokratik yarışta boy gösteren partileri, bağımsız adayları gösterdikleri medeni cesaretten dolayı hepsini tek tek kutluyorum. Ayrıca gösterdikleri Demokratik tavırlarından dolayı da halkımıza teşekkür ediyorum. Seçilen adayları bir kez daha kutluyor başarılar diliyorum. Seçilemeyen adayları da İnşallah bir daha ki sefere diyorum.

     Biz gazeteci olarak seçimin başladığı andan itibaren sonuçlanana kadar gelişen olayları sizlere an be an bizimgazete63.com sitemizden duyurmaya çalıştık. Gerçekten o gün ve ertesi gün sitemiz adeta kilitlendi. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı da ayrıca şahsım adına ve gazetem adına teşekkür ediyorum. Verdiğimiz emeğin karşılığını da bu şekilde aldık.

     Evet, nihayet seçim bitti. Birkaç üzücü olayın dışında genel de sakin bir seçim oldu. Vatandaşların % 85’i sandık başına gitti ve oyunu kullandı. 67.085 kişi seçime katıldı. 65.745 kişinin oyu geçerli sayıldı. Geçersiz oy oranı ise 1340 oldu. Bu şekilde sandık başına giden ve Demokratik hakkını kullanan vatandaşlarımız artık bir beklenti içine girdi. HİZMET.

     Evet sandık başına giden her vatandaşın ilk amacı oyumu kullanıp bir an önce Viranşehir’e hizmet gelmesi idi. Seçim öncesi verilen vaatleri halkımız adına takip etmek ise bize düşüyor. Arşivimizde o kadar vaatler var ki hepsini şu an için saklı tutuyoruz. Ve zamanı geldiğinde bunları hatırlatacağız. Bu aşamada Şanlıurfa’dan seçilen ister iktidar olsun ister bağımsızlar olsun Şanlıurfa ve ilçelerine vefa göstermek zorundadırlar. Çünkü bu halk onları kendilerine hizmet etmeleri için Meclise gönderdi.

     Başta iktidar olmak üzere diğer partilerinde bu sürece katkıları olması gerekiyor. Mesela Bağımsız olarak giren diğer adayları dahi bu sürece dahil etmek zorundayız. Seçim bitti, iş bitti mantığı tamamıyla çıkar ilişkisinden başka bir şey değildir. Bu şekilde davranırsanız kusura bakmayın nasıl ki sizi seçtiyse ilk seçimde de halk sizi indirmesini de bilir. Benden söylemesi. İyisi mi şimdiden kolları sıvamaya başlayın.

     Bu seçim bana şunu gösterdi ki seçmen artık kolay kolay her oy isteyen kişiye oyunu vermiyor. Seçmen hizmet istiyor, aş istiyor, iş istiyor, eğitim istiyor ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek istiyor. Geçmişten ders alan siyasetçi mutlaka bunun farkında olmak zorunda. Eğer başarılı olmak istiyorsanız, kendi aşiretinizin, kendi ideolojinizin ve kendi hemşerinizin çıkarlarını değil de halkın çıkarlarını düşünmek zorundasınız. Yok eğer öyle yapmazsanız ne yazık ki geçmişte siyaset yapıp ta şimdi esamesi okunmayan siyasetçiler gibi olursunuz.

     Son olarak halkımızdan da şunu bekliyorum; Size vaad edilenin takipçisi olun. Gelmeyen hizmetler için demokratik hakkınızı arayın. Sivil toplum kuruluşları da bu süreçte biraz daha sesini yükseltmek zorunda. Benden söylemesi. Saygılarımla.

         1991 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası