• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam225
Toplam Ziyaret2560075
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Amaç Mısır’ı Unutturmak mı?
11/09/2013

               Her zaman için söylerim sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim ki gerçek meramım açık ve net bir şekilde ortaya çıksın. Şahsen ben Suriye’de çıkacak bir savaşa karşıyım. Savaşın her çeşidi ölüm, yoksulluk, perişanlığı beraberinde getirmiştir. Yani savaşın hiçbir zaman kazananı olmamıştır. Şöyle bir düşünün dünya var olduğundan bu yana yapılan savaşlardan kim ne kadar karlı çıkmıştır. Meşru müdafaa hakkı saklı olmak üzere savaştan kaçmak insanlığın kurtuluşu demektir.

                Günlerden beridir ABD Suriye’ye saldırdı saldıracak hikayeleri ile uyutuluyoruz. Ama artık kimse bu hikayelere kanmıyor. Neden derseniz? Esed zalimi batılıların emrini yerine getirirken ne diye onu görevden alıp başka birini getirsinler ki? Bir kere adamın son kullanma tarihi henüz gelmedi. İster kimyasal gazlarla ister diğer silahlarla Esed zalimi zaten 100 binden fazla masum insanı katletti. Yani batlıların demek istediği şu: Kardeşim sen öldürebilirsin ama kimyasal silahlarla öldüremezsin. Kimyasal silah kullanıp ta bizi zor durumda bırakma, ayıp oluyor.

                İki yüzlü batının stratejik planlarından biri de Suriye’de Zalim Esed’e kimyasal kullandırılıp dünya kamuoyunun dikkatini buraya çekmek ve  Mısır’daki Cuntacıların yaptığı darbe ve katliamın ateşini bir nebze de olsa düşürmektir. Dikkat ediniz medya da artık eskisi gibi Mısır ile ilgili herhangi bir haber duyulmaz oldu. Darbecilerin yaptığı yanına kar bırakılmak isteniyor. Yani bütün planları bu yönde ama unuttukları bir şey var oda plan kurucuların en büyüğü ve hayırlısı olan Yüce Allah’ın hesabı. Belki çok kanlı oluyor ama bu iki ülkede yaşanan son olaylar herkesin nerde durduğunu açık ve net bir şekilde gösterdi. Maskeler düştü ve inşallah çok yakın bir zamanda da Ortadoğu halkları bunun gereğini yapacaklardır.

                Mısır’daki son gelişmelere gelince: Sözde Anayasa komisyonu toplanıp yeni anayasa yapılacak ve seçime gidilecek, sevsinler sizin seçiminizi. Eğer seçime gidilecekse o zaman seçimle başa gelen Muhammed Mursi neden darbe yapılarak indirildi. Demek ki sizin anlayışınız ben geleyim, benim dediklerim olsun, katliam yapayım sizlerde sesinizi çıkarmayın, işte sizin demokrasi anlayışınız.

                Siz sanmayın ki Mısır da sular durulmuş durumda Her ne kadar basına yansıtılmamaya çalışılsa da Mısır halkı eskisinden daha güçlü bir şekilde protestolarına devam ediyor. En öğrendiğim habere göre Mısır halkı 25 Milyon kişinin katılımıyla tüm Mısır’da Askeri Cuntayı protesto eylemine katılmış. Onca katliama rağmen, onca tutuklamalara rağmen başta İhvan-ı Müslümin Camaati olmak üzere Mısır halkı onurlu direnişlerini sürdürüyorlar. Hem de dünya tarihinde görülmemiş bir eylem yaparak bu protesto gösterilerine devam ediyorlar. Düşünsenize Cuntacılar onca insanı katletmelerine rağmen karşısında ki halk bir taş bile onlara atmıyorlar. Bunun sonucunu size şimdiden söyleyeyim inanın ardından çok büyük bir zafer kazanacaklarına sonuna kadar inanıyorum. Hani bazı fitneciler İslam’la terörü özdeşleştirmek istiyorlar ya aslında Mısır direnişi kimin terörist kimin fitneci olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Bunu hiçbir zaman unutmayalım; İslam ile Terör birbirlerine doğu ve batı aralığı kadar uzaktırlar. Siz siz olun fitnecilerin sözüne asla itibar etmeyin. Benden söylemesi. Saygılarımla.        2710 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası