• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam208
Toplam Ziyaret2560058
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
2014-2015 Eğitim Yılı Başlarken
11/09/2014

            2014 - 2015 Eğitim Öğretim yılı kısmen başlasa da önümüzde ki Pazartesi günü resmen başlıyor. Ana sınıfı, 1.sınıf, 5.sınıf ve 9. sınıfta okuyan öğrenciler okula uyum çerçevesinde geçen Pazartesi günü başladılar. Tüm İdarecilerimize, Öğretmenlerimize, Velilerimize ve Öğrencilerimize hayırlı olsun.

            Dost acı söyler misali Eğitim Öğretim yılı daha başlamadan önce var olan sıkıntıları hem yazılı olarak hem de şifaen ilgili makamlara ilettik. Özellikle bu yıl 30'un üzerinde yapılan okulların bir an önce eğitime kazandırılması gerektiği yoksa ciddi sıkıntıların yaşanacağını söyledik. Fakat bir türlü yetkilileri harekete geçiremedik.

            Şimdi birçok lise, Ortaokul ve İlkokulun inşaatları devam ettiğinden bir okul bir başka okulda eğitime devam etmesi ön görülüyor. Hal böyle olunca Bir mahallede oturan öğrenci bir başka mahallede okula gitmeye çalışacak. Çalışacak diyorum çünkü gideceği okulda ikili eğitim yapılması planlanıyor.

            Eğer okullarda ikili eğitim yapılmaya kalkılırsa ne olur; Olacağı şu, Bir öğrenci sabah saat 06. da derse başlayacak, akşam saat 07.30 civarında öğlenci öğrenciler dağılacak. Sınıfların mevcut sayısı da duruma göre 40 tan aşağı olmayacak. Bu tablonun birçok okulda yaşanması bekleniyor. Bunla birlikte henüz inşaatı bitmemiş olan okulların araç ve gereçleri de ne zaman ve nasıl geleceği de belli değil. Bunun somut örnekleri de mevcut.

            Dikkat ederseniz hep yaklaşık rakamlardan bahsediyorum. Eğer Siverek Milli Eğitim Müdürünün yaptığı gibi geniş kapsamlı basın açıklaması yapılmış olsaydı sizlere daha kesin sonuçlar verebilirdik.

            Var olan bu gerçeği yazdığımızdan birileri rahatsız olsa da biz işimizi yapıyoruz. Bizim kişilerle asla alıp veremediğimiz bir sorun olamaz. Aslında mevcut sorunların çözümü için işbirliği öneriyoruz. İlgili makamlarda ilgili kişiler acil bir eylem planı hazırlayarak bunu kamuoyu ile paylaşıp bir an önce çözüme gitmelidir.

            Bir çift lafımda Okul ihalelerini alan mütahitlere; Sizler bu ihaleleri aldığınızda şartnameye bakmaksızın teslim tarihine dikkat etmeniz gerekirdi. Öyle ki okulları teslim tarihiniz eğitim öğretim yılının başı olsa da sizlerin buna dikkat edip daha önceden teslim etmeniz gerekirdi. Bunu eğitim görecek çocukların hatırına bitirmeniz gerekecekti. Bu yaz döneminde gerekli kontroller yapılmadığından sizlerde rehavete kapılmış olmalısınız ki boş verdiniz.

            Zararın neresinden dönerseniz kardır misali ben hala ümidimi kaybetmiş değilim. Bunun  için mutlaka acil bir eylem planı hazırlanıp uzman kişiler tarafından bir an önce devreye sokulması ve kamuoyunun aydınlatılıp bilgi verilmesi taraftarıyım. Mevcut durum halk ile paylaşılsın ki halkta bu duruma katkı da bulunsun. Yoksa her okulda her kafadan sesler yükselecek ve bu sesler herkesi rahatsız edebilir.

            Biz mevcut sorunu dile getirip yapıcı eleştiri olması bakımından çözüm önerimizi de sunduk. Gerisi artık size kalmış. Bir çift lafımda Şanlıurfa'nın Milletvekillerine; Millet sizi halkın sorunlarını çözmek için TBMM'YE gönderdi. Mevcut durumun çözümü için ve dahi Öğretmen açığımızın kapatılabilmesi için bu çorbada sizinde tuzunuz olsun. Saygılarımla.           1364 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası