• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam219
Toplam Ziyaret2560069
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
KUTLU DOĞUM VE EĞİTİMİMİZ
25/04/2012

 

   

     Çok güzel ve yoğun geçen bir haftayı geride bıraktık. Kutlu Doğum haftasının bu kadar coşkulu geçtiği başka bir yıl olmadı. Birçok şehirde kutlamalar yapıldı ama inanın Viranşehir’de ki gibi olmadı. Buda tamamıyla Sakal-ı şerif’in şehrimize gelmesiyle oldu.

     Hafta boyunca o kadar etkinlik yapıldı ama hiç birisi bu coşkuyu yaşatamadı. Ama benim kafama takılan İlçe Müftülüğü Viranşehir tarihinde ilk defa yapılan bu kadar önemli bir organizasyonun duyurusunu neden gereği gibi yapmadığıdır. Öyle ya Peygamberimizden (sav) bir parça Viranşehir’e gelecek ve siz onu halktan saklayacaksınız. Sakın biz elimizden geleni yaptık diye söylemler olmasın çünkü bir davetiyeniz bile gazetemize gelmedi. Düşünün basının haberinin olmadığı programdan halkın nasıl haberi olsun. Taaa Şanlıurfa da herhangi bir kurum bir etkinlik yapacaksa inanın bize bile mail atıp davet ediyorlar. Kaldı ki siz bizim burnumuzun dibindesiniz. Buna rağmen halk bizden aldığı haber ve tepret cami imamı İbrahim hocanın gayretleri ile Sakal-ı Şerif’in Viranşehir’e geldiğinden haberleri oldu. Bu konuda haklı olarak bizde soruyor ve bir açıklama bekliyoruz. Her şeye rağmen halk Peygambere sahip çıkıp dua etti ve bol bol salavat getirdi. Bundan daha iyi ne olabilir?

    Gelelim Eğitim Faciasına; Yıllardır yapılan YGS ( eskiden ÖSS ) sınavlarında alışıla gelmiş bir şekilde tüm iller bazında sondan ilk 10’a giriyoruz. Bir Allah’ın kulu çıkıp ta bir şey söylemedi. Hep suskun kalındı ve boyun büküldü. Bizde gazete olarak daha önceden de dile getirdiğimiz eğitim sorunlarımızı bir kez daha dikkat çekmek ve YGS’de alınan kötü sonuca dikkat çekmek istedik. Eğer bizde başımızı kuma sokup görmek istemediğimiz tabloyu dillendirmesek hemen hemen hiç kimseden gık çıkmayacak.

     Yeter artık diyoruz. Eğitim sorunlarımıza dikkat çekip sorunların çözümü için kamuoyuna haykırıyoruz. Yetkilileri göreve davet edip sorumlular hakkında gerekli girişimlerin yapılmasını bekliyoruz. Bu olay çözüme kavuşana kadar da susmaya hiç mi hiç niyetimiz yok. Çünkü bu dişlilerin çarkında benim, senin ve onun çocuğu hep harcanıyor.

      STK’larımızın maşallahı var hemen hemen her konuda ahkam kesmesini biliyorlar ama maalesef bu duruma suskun kalıyorlar. Ben bunu biraz manidar karşılıyorum. Dershaneler kapatılsın diyorlar. Eğer dershanelerde olmazsa halimiz tümden yaman diye düşünüyorum. Siyasilerimiz ise bir türlü bu konuda bir girişim hala yapamadı. Hal böyle iken elbette ki madde bağımlısı çocuklarımız, internet meraklısı çocuklarımız ve anaya babaya karşı gelen çocuklarımız olacak. Beyler kalkın ve bir şeyler yapın bu böyle gitmez. Saygılarımla.

    NOT: İnternet Haber sitemizden Milli Eğitim ile ilgili bir anket düzenliyoruz. Lütfen bu ankete katılın ve görüşlerinizi bildirin.  Adresimiz: bizimgazte63.com

 2179 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası