• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam224
Toplam Ziyaret2560074
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
Gezi Parkı ve Şehitler
04/06/2013

               Tüm Türkiye 31 Mayıs ta israilin terörist bir saldırı sonucu uluslar arası açık denizde, Mavi Marmara gemisinde şehit edilen 9 vatandaşımızı anmak için program hazırlığı yaparken ortaya aniden çıkan şu suni gündem olan İstanbul’daki gezi parkı olayına kilitlendi. Neymiş efendim ağaç kesimini protesto ediyoruz. Eğer amacınız oysa bizde ağaç kıyımına karşı sizi destekleriz ama amacınız farklıysa batsın sizin eyleminiz. Sizin zihniyete sahip olanlar İstanbul’da onca ağaç katliamı yaparken nerdeydiniz. O zaman neden sesiniz çıkmıyordu. Sizin durumunuz şu meseleye benziyor; Adamın biri köyde kızların açık gezmesini kınıyor köy kahvesinde bu durumu diğer köylülere şikayet ediyordu. Derken bu adamın kızı mini etekle karşıdan gelince köylüler onu gördü ve adama sordu” Peki buna ne diyeceksin? Adam pişkin bir şekilde şöyle cevap verir” Kızıma da yakışmış ha”

                Bu durumu böyle özetledikten sonra gelelim Mavi Marmara şehitlerimize, onları bir kez daha Rahmet ve Minnetle anıyorum. Diyarbakırlı Şehit Ali Haydar Bengi’nin cenaze merasimine katılmış biri olarak inanın hiç görmediğim halde onu özlüyorum. Türkiye’nin farklı coğrafyasında yaşayan ve farklı ırka ve dile mensup olan bu Şehitlerimizin bizlere verdiği mesajı hala anlamayanlarımız var. Onlar bize kardeşliği, dayanışmayı ve yardımlaşmayı öğretti. İsrail Zulmüne karşı omuz omuza mücadele etmeyi öğretti. Ama biz hala bunu yeterince anlamış değiliz. İşte son yaşanan Gezi parkı olayı da bu anma programını baltalamak için iç ve dış mihraklar tarafından hazırlandığına inanıyorum. Ben şehsen bu şekilde bu olayları değerlendiriyorum.

                Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde dikkatinizi çekmiştir israile veya onların yandaşlarına ait olan tüketim mallarını protesto edelim diye. En azından bunu yaparak safımızı belli etmek adına olsa bile bunu yapmamız lazım. Mesela bu malların kola içeceğinden tutunda diğer ürünlere kadar Viranşehir’de bayiliğini yapan, bu malları satanlar durumlarını bir kez daha gözden geçirmelerini tavsiye ederim. İlla satılacaksa Alternatiflerinin satılmasını tavsiye ederim. Bu şekilde bir nebzede olsa Mazlum Filistin halkına destek vermiş oluruz.

                9 Şehidimiz bu uğurda canlarını seve seve verirken bizler şu basit bayilik ve ürün satma işini eğer yapamıyorsak yarın yüce Allah’ın karşısında kendimizi nasıl savunacağız. Dini hassasiyetimizin olması bizi buna mecbur kılmıyorsa bu iş din tüccarlığından başka bir şey değildir. O zaman gelin bizlerde sahabelerin yaptığını yapalım ve bir saat iman edelim (Burada iman etmemek gibi bir durum değil, sadece Allah’ı zikretmek ve kalbi imani yönden daha da kuvvetlendirmek için söylenmiştir). Nefsimizi yenip gereğini yerine getirelim. Saygılarımla.     

    2738 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası