• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam210
Toplam Ziyaret2560060
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
BAYRAM, BAYRAM OLSUN
06/08/2013

    Mübarek Ramazan ayını uğurlamak üzere olduğumuz şu günlerde hemen hemen her yerde Bir bayram telaşı aldı gidiyor. Ey Mübarek Ramazan ne çabukta geldin gidiyorsun öyle. Rahmetinle, bereketinle, sıhhatinle, İftarınla, teravihinle ve Sahurunla seni çok özleyeceğiz. Rabbimden dileğim bizi sağ salim sonraki Ramazan aylarına kavuşturmasıdır. O ne güzel günlerdi öyle, Camiler tıklım tıklım, genci yaşlısı, çocuğu, kadını ve erkeği ile. Ciddi manada asayiş olayının olmaması, hasta sayısında düşüşün olması hep onun bereketindendir.

   Burada bir şeye dikkat çekmek istiyorum; Peygamber Efendimizin (sav) deyimiyle ‘’Şeytanlar Ramazan ayında zincire vurulur’’ evet, bir ay boyunca zincire vurulmuş lanetli şeytan zincirlerinden kopacak ve insanların kötülük yapması için elinden geleni yapacaktır. Düşünün bir kere bir aslanı bir ay boyunca aç bırakıyorsunuz ve daha sonra salıveriyorsunuz. Bu aslan yemek için nasıl saldırır varın siz karar verin. Onun için en çok dikkat etmemiz gereken asıl düşmanımız olan lanetli şeytanın oyunlarına gelmemektir.

    Ramazan Bayramı geldi. Onu da hakkıyla yaşayabilmek için dikkatinizi çekmek istediğim birkaç nokta var. Gelin bu bayramda daha çok önce anne – babalarımızı, komşularımızı yaşlılarımızı, çocuklarımızı, yetimlerimizi ve kimsesizlerimizi ziyaret edelim. Bu saydıklarımın içinde akrabalarınız olan varsa önce onlardan başlayalım. Ziyaret edeceğiniz olmassa olmazınız Anne ve babanız olsun. Sonra akraba ve diğerleri. İnanın onları ziyaret ettiğimiz de hem onları sevindirecek hem de hayır dualarını alacağız.

    Birde bu mübarek bayram da dikkatinizi çekmek istediğim bir şey daha var ki oda çok önemli. Bayramda çocukların patlattıkları maytaplar, çat patlar ve diğer zararlı şeyler. İnanın bu hem size hem de diğer insanlara çok zarar veriyor. Bazen küçük bebeler yataklarında mışıl mışıl uyurken birden patlayan maytapların sesiyle yataklarından fırlıyorlar. Bunun ötesinde sizin çocuğunuz komşunun çocuğuna veya bir başka çocuğa bu gibi zararlı şeylerle eziyet veriyor. Hem siz rahatsız oluyorsunuz hem de diğerleri. Bunun önüne geçmek için mutlaka önlem almak gerekiyor. Lütfen bu dediklerimi hafife almayın.

   Biz gazete olarak bayramda da çalışacağız. Bizim bayramda dinlenme gezip tozma lüksümüz yok. Elbette ki halkımızın sorunlarını gündeme taşımaya devam edeceğiz. Bu arada şimdiden söyleyeyim; Kendisine ulaşamadığımız dostlarımızın ve tüm Viranşehir halkının ayrıca İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim. Unutmayın;  BAYRAM, BAYRAM OLSUN. Saygılarımla.              3119 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası