• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam208
Toplam Ziyaret2560058
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
HERKES GİDER MERSİNE BİZ GİDERİZ TERSİNE
24/11/2011
 

   

        Bir önceki hafta hatırlarsanız yaklaşan parti kongrelerine yönelik biz yazı gündeme almıştım. Eğer müsaade ederseniz bu haftada bu konuya yönelik yazmak istiyorum. Nedenini okuyunca inanıyorum ki bana hak vereceksiniz.

   

        Yaklaşan parti kongreleri ile birlikte adaylar bir bir ortaya çıkmaya başlıyor. Öncelikle bütün adaylarımıza (hangi parti kongreye gidiyorsa bu hepsi için geçerli) başarılar diliyorum. Bu medeni cesareti gösterip aday olmuşlarsa buda azımsanamayacak bir durumdur. Fakat benim garibime giden bir türlü siyasi süreci günümüz şartlarına uygun bir şekilde yürütemeyişimizdir. Bakıyorsunuz bir partide aday enflasyonu yaşanıyor. Bu durumun daha çok içler acısı ise bazı insanlar medyadan aday olduklarını öğreniyor. Bazılarının hoşuna gitse de diğerleri bu durumu şiddetle eleştiriyor. Yani maalesef  siyasi dedikodu kazanının bu şekilde cereyan etmesi siyaset mesleğinin değerini düşürüyor. Belki birçoğu bunun farkında bile değil.

   

      Bir diğer konu ise siyasete atılan birçok siyasilerimizin geleceğe yönelik hiçbir planının olmamasıdır. Şahsen beni yolda gören veya telefonla arayan adaylar var. Hani ben bileyim diye aday olduklarını söylüyorlar. Yav kardeşim ben bilsem ne olur bilmesem ne olur. Sen bu işe kalkışmış isen önce küçük çaplı bir seçim büronu kurursun, tecrübeli elemanlardan oluşan gönüldaşların ile ekibini oluşturursun, yapacağın bir basın açıklamasıyla bu yolda bende varım dersin ve böylece seçim startını vermiş olursun. Bundan sonra ki iş eğer kulis çalışmalarıysa onuda hem burada hem Şanlıurfa’da hem de Ankara’da yaparsın. Yalnız size tavsiyem buralara giderken dersinize çalışmış, ileriye dönük projeler ve yol haritanızla gitmenizi tavsiye ederim.

   

       Son yıllarda gerek siyasi alanda olsun gerek ekonomik alanda olsun ARGE birimlerinin oluşturulması size bir mesaj vermiyor mu? Adamlar 10 yıllık 25 yıllık 50 yıllık planlar yapıyor. Biz hala medya köşelerinde çıkacak dedikodu haberleri ile avunuyoruz. Şanlıurfa’da 2 Ankara’da da 3 tanıdığımız oldu mu en kral biziz ve işimizi bitirdiğimizi sanırız. Olmuyor beyler olmuyor. Devran değişti, çağa ayak uydurmak zorundayız. Bunu göremeyenler maalesef hem kendine hem de memleketine farkında olmadan kötülük yapıyor. Şu CURCUBU geçmek zorundayız. Siyaseti ile Medyası ile Esnafı ile velhasıl top yekun geçmek zorundayız. Yoksa hep yerimizde sayarız ki yıllardır maalesef öylede oluyor.

    

       Yani kısaca anlayacağımız geçmişten ders almadıkça, Siyaseti çağın gereği gibi yapmadıkça el her zaman GİDER MERSİNE BİZ GİDERİZ TERSİNE. Lafımız ortayadır. Kimse üstüne alınmasın. Bence bu yazıdan kendimize ders çıkaralım ki bizde artık rahat bir şekilde şu MERSİN’E gidelim artık. Saygılarımla       NOT:

“Suskunluğum asaletimdendir
Her lafa verilecek bir cevabım var.
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

Bu sözün konumuzla alakası yok, Siyasi kesimden hiç kimse üstüne almasın niçin yazdın derseniz oda benim sırrım olsun) 2133 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası