• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam213
Toplam Ziyaret2560063
FETHİ GÜZELSES
fethi_gses@hotmail.com
HALK BEKLENTİ İÇİNDE
05/12/2012

 

 

            Geçen hafta rahatsızlığım yüzünden, ardından çok yoğun işlerim yüzünden ilk defa köşe yazımı yazamadım. Hepinizden özür diliyorum. Bazen elimizde olmayan sebeplerden dolayı bu durumla karşılaşabiliyoruz. Bu yüzden sizden anlayışla beni karşılayacağınızı bekliyorum.

            Geçen hafta rahatsızlığım yüzünden beni ziyarete gelip geçmiş olsun dileklerini ileten kardeşlerime çok teşekkür ederken aynı zamanda bizim de unuttuğumuz çok önemli bir konu vardı. Toki Evleri;

            Zaman zaman dikkat ederseniz Viranşehir’in eksiği olan konuları gündeme getirip siyasilere, yetkililere ve ilgili kurumlara çağrıda bulunur bazen de onlarla iletişime geçerek konu hatırlatması yaparım. Kurduğumuz bu iletişimlerin çok az bir bölümünü sizlerle paylaşır yapılacak işin bir an önce olmasını talep ederiz. Mesela Fen Lisesinin binasının yapımı için alttan alttan çok girişimlerimiz oluyor ama bunu şimdilik kamuoyuyla paylaşmıyoruz. Küçük sanayi sitesinin bir an önce işleminin bitmesi için yakın takibe aldık ve nihayet o işte bitti. Şehir merkezinde karayollarının yapımı esnasında karşılaşılan sıkıntıları ilgili kurumların başında ki sorumlu müdürlerimize iletip çözüm bulmaya çalıştık. Bazen elektrik trafolarımızın arızasıyla ilgili olarak bize yansıyan konuları kurumlara ilettik sağolsun hassasiyet gösterip çözümü yapıldı-yapılıyor. Ama şimdiye kadar Toki konusunda hiç yazmadık ve bu yüzden vatandaşlardan da haklı tepki aldık bunu da saygıyla karşılıyor ve bu konuyu gündeme taşıyıp hatırlatmak istiyoruz.

            Evet, genel seçimler sırasında Ak Parti iktidarı tarafından ‘4 yılda 400 proje’ konusu kitapçık haline getirilip kamuoyuna sunulmuştu. Bu projeler içinde şimdiye kadar bitirileni var bitirilemeyeni. Projede olmayan çeşitli icraatlarda yapıldı. Biz bunu kamuoyu adına takip ediyoruz. Eksiklikler varsa da gündeme getirip giderilmesini talep edeceğiz. İşte en büyük projelerden biri olarak sunulan Toki konusunda neden bir hamle yapılmıyor? Yapılıyorsa neden bitirilemiyor? Herhangi bir sorun varsa sorunun kaynağı neden çözülemiyor? Halk bir an önce Toki evlerine kavuşup bir yuva sahibi olmak istiyor. Özellikle dar gelirli kesim bu yönden büyük bir beklenti içinde olduğunu söylemek istiyorum. Halk Toki evlerinin yapılmasını tabiri caiz ise dört gözle bekliyor. Yani büyük bir beklenti var. İşte bu beklentiye cevap verecek hamlelerin bir an önce yapılmasını istiyor.

            İktidar partisinden, özellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik ve Sayın Mehmet Akyürek’ten bu konuda bir açıklama bekliyoruz. Toki evlerinin yapılması için ne zaman start verileceğini merakla bekliyoruz. Kamuoyu bu konuda büyük bir beklenti içinde olduğunu buradan bildirmek istiyorum. Saygılarımla.    

            

 2458 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ - 07/01/2020
ABONE OLMAK GÖNÜL İŞİ
DEZENFEKTE - 19/11/2019
DEZENFEKTE
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ - 09/10/2019
KISSADAN HİSSE VE 10. YIL DAVETİMİZ
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN - 02/10/2019
10. YILIMIZA YAKLAŞIRKEN
Özde mi Sözde mi? - 22/05/2018
Özde mi Sözde mi?
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR - 05/08/2017
OLMASI GEREKEN OLMALIDIR
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali? - 03/03/2016
Ne Olacak Bu Viranşehir'in Hali?
Viranşehirli Olmak - 03/02/2016
Viranşehirli Olmak
4444 Defa Teşekkürler - 27/01/2016
4444 Defa Teşekkürler
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.52028.5544
Euro10.090610.1310
Hava Durumu
Saat
Site Haritası