• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam207
Toplam Ziyaret2548899

Neden Son Dakikaya Kadar Beklendi            Milli Eğitim Bakanlığı Taşra teşkilatı yöneticilerine ilişkin yönetmeliği değiştirdi.
            Yapılan değişikliğe göre taşra teşkilatı yer değiştirme işlemi bir yıl daha uzatıldı. Daha önce aylarca kamuoyu gündemine gelen söz konusu rotasyon olayının gerçekleşmesine saatler kala değiştirilmesi kafalarda soru işareti oluşturdu.
           1- Madem böyle bir karar alınacaktı neden son dakikaya bırakıldı?
           2- Bu kararrın alınmasında kim veya kimlerin dahli vardır?
           3- Böyle bir kararın alınmasına gerekçe olan durumun net bir şekilde açıklanması kamuoyu vicdanını rahatlatacaktır. Gerekçe açıklanacak mı?
           4- Şanlıurfa İli açısından son derece önemli olan bu değişiklikle burada eğitim gören çocukların Üniversite sınavında tekrar sondan ilk beşte gireceği belli iken bu durum Milli Eğitim Bakanlığını Rahatsız etmiyor mu? 
           5- Yıllardır Şanlıurfa bir çok alanda hizmet alırken Milli Eğitim açısından durum ortadayken ve bu Rotasyon ile kan değişikliğine gidilmek üzere iken alınan bu karar Şanlıurfa Eğitiminein aynı şekilde devam edeceğinin göstergesidir. Bu durum Milli Eğitim Bakanlığını Rahatsız etmiyor mu? Bununla ilgili alınacak bir tedbir var mıdır?
           Şimdi kamuoyu bu soruların cevabını Bakanlıktan bekliyor. Ak parti hükümetleri döneminde Birçok alanda başarıya imza atılmış ama Milli Eğitim Bakanlığı bu süreç içinde aynı başarıyı göstermediği kanaati kamuoyu içinde tartışılıyor. Ergenekon gibi bir örgütün ortaya çıkarıldığı bu dönem içinde Milli Eğitim Bakanlığı içinde farklı oluşumların olup olmadığı varsa bu oluşumun başarıya engel teşkil ettiği neden hala görülmediği ise yine kamuoyu nezdinde merak edilen konuların başında yer alıyor.  Nitekim 19 Temmuz 2013 tarihinde Meb'in Danıştaya Başörtüsü itirazı skandalının ortaya çıkması yapılanlar arasında sadece bir örneği oluşturuyor.  bizimgazete63.com  23.08.2013

1243 kez okundu

Yorumlar

YA SABIR YİNE ÇEKECEĞİZ     25/08/2013 02:43

bu konuyu manşet yapın lütfen. biri bu adamı göndersin artık. gazetenizde önemli bir yer vermenizi istiyoruz.
Misafir - kamil

SAKIZ :))     24/08/2013 16:03

yine miiii, offff bu adamdan bir türlü kurtulamadık, mübarek sakız gibi yapıştı, kurtulamıyoruz.
Misafir - vatandaş

eğitim     24/08/2013 15:37

ayırlı oldu millet o kadar birbirini yedi kulis yaptı ne oldu hava aldı
Misafir - ali

     24/08/2013 01:43

abi dün dedim ben inanmıyom bunlar yine bişeyler yapar diye.işte bakın yine yaptılar yapacağını.ADAMLAR pazara kadar değil mezara kadar görevdeler.
Misafir - zazemin

TEBRİK     24/08/2013 01:53

çok güzel bir yazı kaleme almışsınız. bu konuyu ele alacağınızı umut ederek, önümüzdeki haftaki gazetenizdeki köşe yazınızı merakla bekliyeceğiz.
Misafir - öğretmen-63

RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Saat
Site Haritası