• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam207
Toplam Ziyaret2548899

Rotasyonda İse Dananın Kuyruğu Kopuyor


            Daha önce Bizim Gazete tarafından gündeme defalarca getirilen Viranşehir’deki öğretmen açığı son atamalar ile rekor seviyeye ulaştı.

            Daha önce tüm Viranşehir’de 1000 dolayında öğretmen açığı bulunurken son yapılan İller arası atamalar sonucunda bu sayı 1.200 dolaylarına kadar ilerleyerek kendi alanında adeta rekor kırdı. Mevcut rakama yapılacak olan özür gurubu atamaları ve asker öğretmen sayısı dahil değil. Bu atamalardan sonra Viranşehir’de öğretmen açığı oranının 1.500’e kadar çıkması bekleniyor. Şanlıurfa genelinde bu sayının 7.000’e kadar geldiği tahmin ediliyor. Türkiye genelinde öğretmen açığı sayısında İstanbul’dan sonra 2.sırada yer alan Şanlıurfa ve ilçelerini daha büyük bir tehlikede bekliyor. Şanlıurfa genelinde 250 Viranşehir’de ise 30 okul binasının da tamamlanarak hizmete girmesi ile bu sayı katlanarak büyüyeceğinden yetkililerin bu duruma bir an önce çözüm bulması bekleniyor.

            ÇÖZÜM AĞUSTOS ATAMALARINDA MI? Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye geneli 42 bin öğretmen alacağından aslan payının bu defa Şanlıurfa ve ilçelerine verilmesi bekleniyor. Derslik sayısında şimdiye kadar görülmemiş bir atak sergileyen Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmen açığını kapatma konusunda da büyük bir hamle yapması bekleniyor. Bu atamalarda Şanlıurfa’ya 6.000, Viranşehir’e ise en az 1200 öğretmenin atanması bekleniyor. Söz konusu atamaların Ağustos ayı içinde yapılması bekleniyor.

            Yönetici Atamalarında Dananın Kuyruğu Kopuyor: Milli Eğitim Bakanlığının son yönetici rotasyonu çalışmasın da sona geliniliyor. İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükler, Şube Müdürlüklerini kapsayan rotasyon ile Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağı ve Şube Müdürü Mehmet Durak Karanfilin rotasyona tabi tutularak başka yere gitmeleri bekleniyor. Onların yerine ise Yeni atamalar yapılacak. Yapılacak olan atamaların Viranşehir için bir dönüm noktası olması bekleniyor.    bizimgazete63.com  13.08.2013

 1969 kez okundu

Yorumlar

     14/08/2013 19:47

misafir denen arkadaş ta kişiğini sorgularım. pisliği at izi kalsın. ilçe milli eğitim müdürünün bana bir tanesini göster. senin gibi başarısız insanlar ancak ve ancak çamur atarlar. kendi akrabaları hemen hemen hepsi sınavla bir yere geldi. idaan varsa ispatlarsın.
Misafir - bektaş

kişiliğini koltuktan alanlar koltuk gittikten sonra kişiliksiz kalırlar     13/08/2013 00:03

adam bütün akrabalarını popüler yerlere yerleştirdikten sonra gitse ne olur gitmese ne olur.Ha v.şehir için çok hayırlı olur.
Misafir - misafir

RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.74368.7787
Euro10.395910.4376
Hava Durumu
Saat
Site Haritası