• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Çarşamba

21/08/2019

 Yeni Fırat

  Eczanesi

Perşembe

22/08/2019

Med 

 Eczanesi

Cuma

23/08/2019

Anadolu

Eczanesi

Cumartesi

24/08/2019

Polat-Öznur

Eczanesi

Pazar

25/08/2019

Dilan-Baran 

  Eczanesi

Pazartesi

26/08/2019

Barış

 Eczanesi

Salı

27/08/2019

Şifa 

 Eczanesi


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam341
Toplam Ziyaret2264813

Muhammed Özkılınç

Muhammed Özkılınç
furatbilen@hotmail.com
“İhvanı Müslimin’in çizgisi 2
05/03/2019

         

            Birkaç gün önce darbeci Sisi cuntasının İhvanı Müslimin cemaatinden 9 genç yiğidi asması, dikkatleri yeniden bu camiaya çevirdi. Bu camia kurulduğu günden bu yana, Allah yoluna kurbanlar sunmaya devam ediyor. Öyle ki, cemaatin tarihi boyunca şehit olanların sayısını bilmek mümkün değil. Hoş zaten onlar da o kadar hasbidirler ki, Allah (cc) yolunda yaptıklarının bilinmesini pek de istemiyorlar.

           “Ama yiğidi öldür hakkını inkar etme” diye çok güzel bir söz var... Biz onları ancak böylesi zor günlerde birazcık hatırlarız. Sonra algı operasyonlarının rüzgarına kapılıp kimi çevreler gibi yine “ihvanın çizgisi değişti” “Hasan el Benna başka, bunlar başka” vb. Karalayıcı sözler sarf ederiz. Halbuki biraz olsun, önyargılarından kurtulup araştırsalar bu iddiaların kuru iftiralar olduğunu göreceklerdir.

           Elbette hiç kimse ihvanın günahsız, müntesiplerinin melek olduklarını söyleyemez. Onlarda insandır, beşer olarak hata yaparlar. Hatta içlerinden davalarına ihanet edip aksine davrananlar da olabilir. Ama bir cemaat olarak “İhvanı Müslimîn” öyle sağlam prensipler üzerine oturmuştur ki, aleyhindeki iddiaları boşa çıkarır. Evet o prensipler, bizzat İslamın temel ilkeleridir.

           Şimdi gelelim “ihvanın çizgisi değişti” iddialarını dillendiren ve yayanlara… Bunları irili ufaklı detaylarıyla belki daha fazla olabilir. Ama biz başlıca üç beş kısmı üzerinde duracağız. Zira çok vaktimiz de yerimiz de yok. İşte iddiacıların bir kısmı:

1.       Ümmetin uyanışından korkan batılı klikler. Başka bir deyimle küresel derin güçler.

2.       Şia ve onların dolmuşuna binen ehlisünnet düşmanı çevreler.

3.       Hiç araştırmadan, İslami bir hayatın ikamesini hedefleyen her yapılanmayı vahhabilikle suçlayan sözde tarikat çevreleri.

4.       İyi niyetli de olsa bu kasıtlı çevrelerin dedikodularına çanak tutan sıradan insanlar. Siz bunlara başka kısımlar ekleyebilirsiniz.

           BİRİNCİ kısımdan zaten bu beklenir. Onlar ciddi olarak ümmetin derdine derman olmak için çabalayan yiğit davetçiler hakkında dedikodu ve iftiralar uydurmasa asıl ona şaşılır. Böylesi mülhidlere cevap vermeye dahi değmez. Hoş cevap versen ne yazar ki…

           Bunlar küresel derin güçler veya emperyalist zalimlerdir. Bunlar çok iyi biliyorlar ki, kendilerinin emperyal emellerinin önünde duracak tek güç, vasat ümmet anlayışındaki; İhvan vb. Camialardır. Zaten onlar ifrat ve tefrit içindeki islami (!) kurum ve kuruluşları, gizli aşikar, desteklemektedirler. Veya en azından önlerini açmaktadırlar. Çünkü onlar islamın, ancak yine islam adına çıkmış, ama kendi kontrollerindeki ifratçı, tekfirci örgütler veya ehlileştirilmiş, tefritçi gruplar vasıtasıyla durdurulabileceğini biliyorlar. (Bu konuda “Dine Karşı Din” başlıklı makalelerimize müracaat ediniz)

          İKİNCİ kısma gelince iftira ve karalama kampanyasının piridirler. Ashabı Kiram (Rıdvanullahi aleyhim ecmain) hazeratı hakkında onca iftira ve karalama kampanyaları yürüten, hatta onları tekfir etmekten çekinmeyen bir güruhtan başka ne beklenir. Peygamberlerden sonra insanlığın en efdali olan Ashabı Kiram’ı (Rıdvanullahi aleyhim ecmain) tekfir etme cür’etinde bulunan bedbahtlar, seni beni, ihvanı karalamış, iftara etmiş çok mu

         Sonuç olarak ihvan çizgisinin değiştiğini en çok dillendirip yaymaya çalışan Şia olmuştur. Zira ehlisünnet dünyası içinde ümmetin kıyamını gerçekleştirmeye en yakın oluşum İhvanı Müslimin’di… böyle bir kıyam, İslam ümmetini sadece batılılara karşı gereken izzetine kavuşturmakla kalmayacak, Şia’nın İslam neslini şiileştirme çalışmalarını da sonlandıracaktı. Dolayısıyla önü kesilmesi gerekiyordu. Bunun için çizgisinin değiştiği, iddiası, Amerikancılık ve rabıtacılık iftiraları da daha çok bu sebeplerden dolayı ve bu meş’um kaynaktan kaynaklanıyordu. Diğer grupların etkisi kale alınıp tartışamaya değecek kadar olmamıştır. Şunu net olarak tekrar edelim ki, Şehit imam Hasan el Benna’dan sonraki uygulamalar, yazılan kitaplar, dergiler, gazeteler ve çekilen eza ve cefalar ve ödenen sayısız bedeller, İmam’ın çizgisinin aynen korunduğunun ve devam ettirildiğinin açık ve net delilleridir. Selam... Dua...404 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HAC AMA NASIL? - 08/08/2019
HAC AMA NASIL?
Rabbani Âlimlere Sinsi Hücumlar 1 - 03/08/2019
Rabbani Âlimlere Sinsi Hücumlar 1
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 20/06/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Zekât = Hikmet Bereket - 30/05/2019
Zekât = Hikmet Bereket
AVRUPADA RAMAZAN 2 - 20/05/2019
AVRUPADA RAMAZAN 2
Ramazanı Ramazan Yapalım - 06/05/2019
Ramazanı Ramazan Yapalım
İhvanı Müslimin’in Çizgisi - 25/02/2019
İhvanı Müslimin’in Çizgisi
Batılın Simgesi Noel’e Hayır - 26/12/2018
Batılın Simgesi Noel’e Hayır
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir - 01/11/2018
Ashabı Kiram En Güzel Örnektir
 Devamı
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.70565.7285
Euro6.33146.3568
Hava Durumu
Anlık
Yarın
36° 41° 25°
Saat
Site Haritası