• https://www.facebook.com/Viran%C5%9Fehir-Bizim-Gazete-1269353489770245
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05336770791
  • https://twitter.com/bizimgazete63
  • https://z-p15.www.instagram.com/viransehirbizimgazete63/
  • https://www.youtube.com/channel/UC_BshBmcwBr1dd-R9Obx0ag
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret12931870

15 Temmuz Gecesi Viranşehir'de Neler Oldu (Video)

15/07/2023

.


            15 Temmuz 2016 Cuma günü Türkiye genelinde yaşanan Başarısız Fetocu Darbe girişimi Viranşehir'de de halk tarafından protesto edildi.

            Halk ilk etapta televizyonlardan haberi duyunca önce kısa bir şaşkınlık yaşadı. Daha sonra toparlanarak dışarı, sokağa çıkmaya başladı. Bir kısım vatandaş ise bazı ekmek fabrikalarının önünde, Marketlerin önünde ve ATM lerde kuyruk oluşturdu. Saat 23.00 sıralarında vatandaşlar Cumhuriyet meydanına gelmeye başladı.

            Sosyal Medyada kesinti sona erince Gazetemiz hemen Facoboktan canlı yayına geçerek o anda Viranşehir'de olup bitenleri canlı verdi. ve darbeye karşı olduğumuzu söyledik.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:
            Gecenin ilerleyen saatlerinde tank yüklü iki tır Dörtyol'da Viranşehir emniyeti tarafından durduruldu. Tankların bakım için gitti iddia edilmesine rağmen bir karakola çekildiği edinilen bilgiler arasında.

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halkı meydanlara çıkmaya ve Demokrasiyi sahiplenmeye davet edince Viranşehir Cumhuriyet meydanı bir anda tıklım tıklım dolmaya başladı. Darbeciler aleyhine sloganlar atılıp bazı STK başkanları darbeyi kınayan konuşmalar yaptı.

            Halkın bu tepkisi esnasında Camilerden önce Ezanlar okunup daha sonra selalar verilmeye ve halkın darbeye karşı durması için telkinler yapılmaya başladı. 7 den 77 ye kadın erkek herkes bu esnada meydanda topluca dualar edip girişilen bu darbenin başarısız olmasını Allah'tan talep etti. Kur'anlar okunup hacet namazları kılındı. Gelişmeler ise an be an halka duyurularak moral verilmeye çalışıldı. Darbecilerin yavaş yavaş teslim olduğu haberi gelince sevinç göz yaşları dökülüp şükür duaları edildi. Halk daha sonra topluca camilere gidip sabah namazını beraber eda ederek dua etti. Halkın Viranşehir Cumhuriyet meydanın daki nöbetini yaklaşık 1 ay sürdürdü.

840 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu
Saat
Site Haritası