• https://www.facebook.com/Viran%C5%9Fehir-Bizim-Gazete-1269353489770245
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05336770791
  • https://twitter.com/bizimgazete63
  • https://z-p15.www.instagram.com/viransehirbizimgazete63/
  • https://www.youtube.com/channel/UC_BshBmcwBr1dd-R9Obx0ag
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam813
Toplam Ziyaret12854263

Resmi Kurumlara Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’nın Genelgesini Tekrar Hatırlatıyoruz

14/07/2023

.


            Şanlıurfa’ya ataması ile birlikte her alanda yaptığı çalışma ile önce Şanlıurfa’nın büyük fotoğrafını çeken Vali Ayhan gördüğü eksiklikleri de yeri gelince anında müdahale ile sorunları gidermeye her zaman vatandaş odaklı çalışmaya önem verdiği gözlemleniyor. Bu çalışmalar ile daha öncede Sivas’ta Valilik görevini icra eden Vali Salih Ayhan tıpkı Sivaslıların gönlünde taht kurduğu gibi kısa zaman zarfında da Şanlıurfalı vatandaşların gönlünde taht kurmayı başardı.

            Son dönemde yerel basında yaşanan sıkıntıları da kendi sorunu olarak kabul eden Vali Ayhan ilk meslek gurubu toplantısını 23 Temmuzda Şanlıurfa Cumhuriyet tesislerinde yapmıştı. Basının önemine binaen ilk tercihini bundan yana kullandığını belirten Vali Ayhan Medya çalışmalarına önem verdiğine dikkat çekmiş oldu. O toplantıda gazetemiz sorumlu yazı işleri müdürü Fethi Güzelses gelmeyen ilanların kendilerine ciddi zarar verdiğini söylemiş Vali Ayhan ise bunun üzerinde duracaklarını söylemişti.

            Söz konusu toplantıda başta yerel basının karşılaştıkları sorunu dinleme fırsatı bulan Vali Salih Ayhan burada ilçelerin yerel basın çalışanlarının kendisine aktardığı ve son dönemde neredeyse bitmek üzere olan İhale ilanlarının gelmeyişinden duyduğu sorunlara duyarsız kalmayarak İlk genelgesini de verilmeyen ihale ilanları üzerine yaptı. Konu ile ilgili olarak Basın İlan Kurumu Müdürü Rıza Kara’dan da bilgi alan Vali Ayhan Konunun ciddiyetine vurgu yapılan genelge hazırlatarak son dönemde artan doğrudan alımların üzerine dikkat çekildi. 4734 sayılı İhale Kanununun 60. Maddesine göre de Görevlilerin Cezai sorumluluğu üzerine de hatırlatma yapılmıştı.

            Genelgenin son paragrafında ise “ İlimiz genelinde’ Doğrudan temin’ usulünün, genel bir ihale yöntemi olarak algılanmaması, doğrudan temin hükümlerinden faydalanmak için yapılacak yada alınacak mal ve hizmetlerin bölünmemesi, kamu ihale kanununda belirtilen özel koşullar dışına çıkılmaması, istenilen rekabet ortamının oluşturularak, kamu menfaatini en üst seviyede sağlanması, ihalenin ilanına ilişkin hükümlerin yerine getirilerek olası iptallerin önüne geçilmesini önemle rica ederim” denildi. 

            Şanlıurfa valisi Salih Ayhan’ın geçen yıl yayınlamış olduğu genelgeyi bir kez daha hatırlatıyoruz. Özellikle Pansiyon, Kantin vb yerlerin ihale ilanlarının bu yıl verilmesi bekleniyor.

                 

565 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.850328.9659
Euro31.234331.3594
Hava Durumu
Saat
Site Haritası