• https://www.facebook.com/Viran%C5%9Fehir-Bizim-Gazete-1269353489770245
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05336770791
  • https://twitter.com/bizimgazete63
  • https://z-p15.www.instagram.com/viransehirbizimgazete63/
  • https://www.youtube.com/channel/UC_BshBmcwBr1dd-R9Obx0ag
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam319
Toplam Ziyaret2689684

Cumhuriyetin 99. Kuruluş Yıl Dönümü Viranşehir'de Törenlerle Kutlandı

29/10/2022

.


        Cumhuriyet'in kuruluşunun 99. yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Viranşehir 'de de coşkuyla kutlandı.

        28 Ekim Cuma günü Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri 29 Ekim Cumartesi günü Kaymakamlık tören alanında yapılan resmi kutlamalarla devam etti.

         Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel Kaymakamlık makamında Garnizon Komutan Vekili Piyade Binbaşı Mehmet Köpüklü, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Tuncay ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarımızın tebriklerini protokol sırasına göre kabul etti. Makamdaki tebriklerin kabulünden sonra Kaymakamlık tören alanına geçilerek burada törene katılanlar İlçe Kaymakamı ve protokol tarafından selamlandı.

        İstiklâl Marşının okunması ve saygı duruşunun ardından bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Önder Çengel Kurtuluş Savaşı’nın ardından “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla ilan edilen Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde her alanda daha gelişmiş bir Türkiye’nin geleceğe daha emin adımlarla ilerlediğini kaydederek: “Milli Egemenliğe dayanan ve gücünü halktan alan, iktidarın millete ait olduğu bir rejim şekli olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. kuruluş yıl dönümünü milletçe gurur ve heyecanla kutluyoruz. Cihan harbinden yorgun ve yaralı çıkan aziz milletimiz bütün imkansızlıklara rağmen iman gücü ve vatan sevgisiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde hürriyet, bağımsızlık ve onurundan ödün vermeden topyekün bir şekilde kurtuluş mücadelesine girmiş ve destanlarla dolu bir zaferi Cumhuriyet ile taçlandırmıştır” dedi.

        Kaymakam Çengel sözlerine devam ile her daim gurur duyacağımız kurtuluş savaşımızın kahramanları bizlere geleceğe güvenle bakabileceğimiz bağımsız ve hür bir ülke, iradenin millette olduğu bir yönetim şekli emanet etmişlerdir. Vatan kahramanlarından aldığımız emanet 99 yıldır kapsamlı bir çağdaşlaşma hareketi, sosyal ve siyasal bir dönüşüm olarak her nesile devretmiş bulunmaktayız. Bu değişim ve dönüşümün eseri olarak ülkemiz ilerleyen demokrasisi, gelişen ekonomisi, güçlü ordusu, ulusal ve uluslararası alandaki büyük yatırımları ile dünya arenasında her geçen gün saygın bir konum kazanmıştır. Cumhuriyet değerlerinin kazanımları aziz milletimiz tarafından şeksiz ve şüphesiz bir surette sahiplenilmiştir. Ülkemizin geleceğinin inşasında sorumluluk almış olan bizler, vatanımızı bize emanet edildiği şekliyle daha da ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacak yeni nesillere çağdaş medeniyetlerin arasında yer almış ve uluslararası alanda daha etkin ve saygın bir vatanı miras bırakacağız. Kadim ve köklü bir medeniyetin mirasçıları olan bizler, millet şuuruna ermiş bir şekilde, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak yarınlarımızı hep birlikte kuracağız. Geçmişte olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde vatanımızı ve değerlerimizi geleceği hep birlikte taşıyacağız. Birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Savaşı’nda, 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede ülkemizin  bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

         Viranşehir İlçe Kaymakamı Önder Çengel’in konuşmasının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, müzik dinletisi, jimnastik ekibinin performansı  ve halk oyunları ekibinin sahnelediği gösterinin ardından kutlamalar kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve tören geçişinin ardından program sona erdi.

180 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.600018.6745
Euro19.629819.7085
Hava Durumu
Saat
Site Haritası