• https://www.facebook.com/Viran%C5%9Fehir-Bizim-Gazete-1269353489770245
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05336770791
  • https://twitter.com/bizimgazete63
  • https://z-p15.www.instagram.com/viransehirbizimgazete63/
  • https://www.youtube.com/channel/UC_BshBmcwBr1dd-R9Obx0ag
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam463
Toplam Ziyaret12783891

VİRANŞEHİR BU FIRSATI KAÇIRMASIN

13/08/2022

.            İslam İşbirliği Teşkilatının 11. Toplantısında Şanlıurfa “2023 turizm kenti” seçilerek 2023 yılının Şanlıurfa için büyük bir fırsat yakalamasına neden oldu.

            Şanlıurfa Valiliği ve diğer paydaşlar bu konuda hummalı bir hazırlık yaparken söz konusu pastadan Viranşehir’inde payını alması için hazırlıklarını tamamlaması gerekiyor. Viranşehir’in elinde ki potansiyeli değerlendirmesi için herkese görev düşüyor.

            Eyyup Nebi as adına geçmişte düzenlenen ve son 3 yıldır yapılamayan Uluslar arası Sabır etkinliğinin mutlaka tekrar yapılması için çalışmaların başlatılması lazım. Hz. Eyyup as mı anlamak onun verdiği mesajları tüm insanlığa yaymak için Diyanet İşleri Başkanlığınca İlçemizde konferanslar düzenlemesi yapılabilir. Eyyup Nebi mahallesinde gelen misafirleri ağırlamak için kalıcı veya mobil ikamet yerleri için çalışmaların şimdiden planlanması gerekiyor.

            En az Göbekli Tepe kadar önem taşıyan Sefertepe ile ilgili uluslar arası tanıtım yapılması için kolların sıvanması gerekiyor. Bununla birlikte Dikmeler, Kızlar Sarayı gibi tarihi yerlerin ön plana çıkarılması, ziyaretlere açılması ve bu konuda belirlenen yerlerde vatandaşların bilinçlendirilmesi gerekir.

            Gastronomi alanında Viranşehir’in etkilendiği Urfa-Mardin Yemek kültürünün çeşitlerinin zenginleştirilmesi için ünlü aşçılardan destek alınabilir. Viranşehir’e mal olmuş Şelengo’nun tanıtımı yapılıp ihracatı için anlaşma zeminleri aranabilir. Süt ürünleri ile ilgili alt yapılar oluşturulabilir.

            Son olarak konu ile ilgili bir AR-GE biriminin oluşturularak ciddi bir şekilde çalışması için gereken destek verilebilir.

279 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Hava Durumu
Saat
Site Haritası