• https://www.facebook.com/bizimgazete63.com
  • https://www.twitter.com/bizimgazete63.com
Üyelik Girişi
TAZİYELER

TAZİYELER: 

 

Nöbetçi Eczaneler

Perşembe


 

  

Cuma

 

 

Cumartesi

 

 

Pazar

 

 

Pazartesi

 

 

Salı

 

 

Çarşamba


 


Nöbetçi Eczane Listesi Kaynağı: Ş.Urfa Eczacılar Odası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam239
Toplam Ziyaret2632101

SİVEREK’TE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN YURT YAPILIYOR

12/05/2022

.


         Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde uzun süredir talep edilen ve yapılan çalışmalar sonucu Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimiyle 300 kişilik öğrenci yurdu yapılıyor.

         Harran Üniversitesi (HRÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunun bulunduğu ilçede eğitim gören öğrencilerin barınma sorunu çözüme kavuştu. Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimiyle 300 kişilik yurt yapılıyor.

         Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 220 kız, 80 erkek öğrenci için Siverek Meslek Yüksekokulu bahçesinde atıl durumdaki bina, yurda dönüştürülüyor.Kent genelinde memnuniyetle karşılanan yurt haberi üzerine STK temsilcileri Siverek Meslek Yüksekokulu bahçesinde basın açıklaması yaptı.

         Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın da katıldığı açıklamada, yurt kazandırılmasının önemi anlatıldı. Yurdun Siverek’te elzem olduğunu aktaran ve çözüme kavuşturulmasının sevincini yaşadıklarını dile getiren Belediye Başkanı Çakmak, “Şehrimizde bir fakülte ve yüksekokul var ancak yurdu olmaması noksanlıktı. Bu konu Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz sayın Mehmet Kasım Gülpınar’a iletildiğinde ilgileneceğini söyledi. Sayın vekilimiz kısa bir süre önce yurdun çözüme kavuşturulduğu bilgisini bizimle paylaştı. Başta sayın vekilimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

         Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (Sivil-Der) fahri başkanı Koçali Aymaz, yurt binasının yapılması için sarf edilen çabaların sonuç verdiğini belirterek, “Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan milletvekilimiz sayın Mehmet Kasım Gülpınar, elinden gelen fedakarlığı yaparak yurdu ihale aşamasına getirdi. Değerli milletvekilimize, Gençlik ve Spor Bakanlığına, belediye başkanımıza ve emeği geçen tüm STK’lara yürekten teşekkür ediyorum. Bugün çok mutlu ve sevinçliyiz. Yurt binamızın kısa sürede tamamlanmasıyla yeni eğitim yılına daha güçlü girmiş olacağız.” dedi.

         Harran Üniversitesi rektörlüğüne çağrıda bulunan Aymaz, yurt binasının çözüme kavuşmasının ardından Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde yeni bölümlerin açılmasını beklediklerini söyledi. Siverek Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Alpsülün de Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’a teşekkür ederek yıllardır beklediği yurt binasının çözüme kavuşturulmasının öğrencileri memnun ettiğini söyledi.

         Siverek Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencisi Nurcan Görgün, yurdun yapımında emeği geçen başka Milletvekili Gülpınar ve bakanlık yetkililerine teşekkür etti. Basın açıklamasına Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Koçali Aymaz, Sivil-Der yönetim kurulu, STK temsilcileri, Harran Üniversitesi yetkilileri, öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

 

111 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
RESMİ İLANLAR
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.913815.9775
Euro16.836516.9040
Hava Durumu
Saat
Site Haritası